okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Kablosuz Ağ Wireless Sorunsalı

Yarın öbürgün tatile çıkıyorum. Kullanmadığım pc vardı onu alıyım dedim yanıma. Asus marka.

Bunun kablosuz ağı düğmeyle açılıp kapanmıyor. Öyle bir düğme yok yani çok aradım.

Kablosuz ağ yazılımı vardı, onunda kablosuz ağı açma fonksiyonu ya çalışmıyordu ya da yoktu. velhasılı kelam bağlanamıyorduk işte. bende asusun kendi kablosuz ağ bulma bağlanma yazılımını sildim.

Windows kablosuz ağ yazılımıyla bağlanıyım diyorum. O da diyorki kablosuz ağ için başka yazılım etkinleştirilmiş windows kablosuz ağı sıfırdan kurun gibi birşey yazdı. Oysa yukarıda belirttiğim gibi ben onu silmiştim. Onu geri yükle demeyin de.

Kablosuz ağı windows un kendi kablosuz ağ yazılımının emrine nasıl sokabilirim. sıfırdan kur ne demek.

Bir yol yordam gösterin de tatilde kablosuz ağsız kalmayalım.

Tarih: 9 Ağustos 2008, 23:23 - İp: 85.***.**3.68
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

burjuva ne olacak laptopu da wireless ağı da var

Tarih: 9 Ağustos 2008, 23:27 - İp: 78.***.**2.169
okyanus.
okyanus. (üye)

wireless yok. wirelessiz kaldık valla.

Tarih: 9 Ağustos 2008, 23:29 - İp: 85.***.**3.68
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

öncelik fotoğraf olmalı bence...

hem fotoğraf makineleri kablosuz...

Tarih: 9 Ağustos 2008, 23:33 - İp: 88.***.**4.68
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

dostum lazım olursa anladığım kadarı ile wireless ağı buunca kablosuz ağ kur dersin sonra nasıl kurulum yapıldığını biliyorsun liste verecek sana oradan o ağı seçersin belki yakınlarda başka ağlar da varsa liste kalabalık olabilir o ağı seçip yaparsın dert etme o konuyu

Tarih: 9 Ağustos 2008, 23:33 - İp: 78.***.**2.169
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

TIKLA

connect card tavsiye ederim... istediğim yerden bağlanabiliyorum.. ayda 35 ytl 1 gb hakkın var.. bir yıl kullanmayı tahahüt edersen cihaz senin oluyor.. yok almak istiyorum dersen 129 amerikan doları ödemen gerek.. laptopa tak istediğin zaman istediğin yerden internete bağlan.. cihaz radyo frekanslarını kullanıyor.. memnunum yani... ttnet ten de kurtuluyorsun.. o ayrı bir keyif

Tarih: 10 Ağustos 2008, 02:26 - İp: 88.***.**1.124
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

ben de düşündüm bir ara seyyah güzel bürşey ama o akdar aşırı bir internet tutkum yok uku tutmadığı için bu saatte buradayım başka nedeni yok. ancak bağlantı hızını merak ediyorum eski ttnet gibi değil inşallah

Tarih: 10 Ağustos 2008, 02:31 - İp: 78.***.**2.169
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

çok yavaş değil.. çok da hızlı değil.. ama iyi kullanılabilir..

Tarih: 10 Ağustos 2008, 12:16 - İp: 88.***.**1.124
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

şu an seyyar çalışmadığım iin lazım olmuyor ama iyi bir fikir avukatlar için kesinlikle öneririm

Tarih: 10 Ağustos 2008, 12:54 - İp: 78.***.**2.169
okyanus.
okyanus. (üye)

ben sadece tatilde kullanacam bunu. geçenlerde turkcell den biri gelmişti o da söyledi connect card verelim diye ama istemiyorum. evde büroda var zaten internet. istanbuldayken dışarda o kadar ihtiyaç olmuyor.

lastopha kablosuz ağları aramıyor bırak bulmayı. kablosuz bağlantıyı aktif hale getirip arattıramıyorum yani. kablosuz bağlantıyı açamıyorum yani. bizim toshibada falan düğme var. onu yana çekince kablosuz bağlantı açılıyor otomatik. bunda düğme yok. kablosuz ağları ara dediğimde de uyarı veriyor kablosuz bağlantı için başka bir program aktive edilmiş onu kullanın windows devre dışı bırakılmış vs. gibi birşeyler.

Tarih: 10 Ağustos 2008, 15:24 - İp: 85.***.**3.68
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

sorunu anlamak için bilgisayarı görmem gerekecek okyanus
sen en iyisi bir bilgisayarcıya göster

Tarih: 10 Ağustos 2008, 15:26 - İp: 78.***.**2.169