levent92
levent92 (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

Hayatını Kaybetti İsmail Cem

[(d. 1940 Istanbul - ö. 24 Ocak 2007 Istanbul)

Istanbul Robert Koleji'nden (1959) ve Lozan Üniversitesi Hukuk Fakültesinden (1963) mezun oldu. Paris Siyasal Bilgiler Enstitüsü'nde Siyaset Sosyolojisi dalında master yaptı (1991).

Çeşitli gazetelerde Yazı işleri Müdürlüğü, Genel Yayın Müdürlüğü yaptı. Yazarlığa devam etmektedir. Türkiye Gazeteciler Sendikası İstanbul Şubesi Başkanlığını yürüttü (1971-1974). TRT Genel Müdürlüğünde bulundu (1974-75). 1987 ve 1991 Seçimlerinde İstanbul'dan 1995 Seçimlerinde Kayseri'den Milletvekili seçildi.

DSP TBMM Gurup yönetim kurulu üyeliğine seçildi (1996). Avrupa Birliği Parlamenterler Meclisi ve Batı Avrupa Birliği Asamblesi üyeliklerine seçildi (1987-1996). AKPM Sosyalist Gurubu Başkanvekilliğine seçildi (1989-91), (1993-95). AKPM ve BAB Asamblesi Türk Parlementer Gurubu Başkanlığına seçildi (1996). Avrupa Medya Enstitüsü Danışma Kurulu üyeliğini yürütmektedir. 50.Hükümette Kültür Bakanlığı yaptı (1995). 30 Haziran 1997 tarihinde kurulan 55.Hükümette Dışişleri Bakanlığı Görevine atandı, 5 yıl kadar sürdürdüğü bu görevden Temmuz 2002'de istifa edip Yeni Türkiye Partisi'ne katıldı ve bu partinin genel başkanlığına getirildi. 2004'te YTP'nin CHP'ne katılması üzerine genel başkanlık görevi sona ermiştir. İsmail Cem cumhuriyet tarihinin en uzun görev yapan 4. dışişleri bakanıdır. 18 ve 19. dönem İstanbul, 20 ve 21. dönem Kayseri Milletvekilliği yapan Cem, evli ve 2 çocuk sahibidir.

Bir süredir akciğer kanseri tedavisi görmekte olan İsmail Cem, 24 Ocak 2007'de İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde vefat etmiştir.

#levent92' tarafından 24.01.2007 14:54:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ocak 2007, 10:29 - İp: 85.***.**5.119
levent92
levent92 (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

ARKADAŞLAR BASKALARIDA FOTOĞRAF EKLEYEBİLİRMİ NEDE OLSA BU FORUM FOTOĞRAFÇILIK FORUMU VE TANIMAYANLARDA BU VESİYLE TÜRKİYE İÇİN NELER YAPMIŞ ÖĞRENEBİLİRLER.

Tarih: 24 Ocak 2007, 14:55 - İp: 85.***.**2.221
fokss
fokss (üye)
Muğla / Firma

Allah günahlarını affetsin, ışıklar içinde yatsın. Bu Ülke ve insanlık için bir adet bile bir iyiliği dokunduysa, kanımca olmuştur, cennette buluşmak dileğiyle.

Tarih: 24 Ocak 2007, 16:22 - İp: 88.***.**9.143
tualll
tualll (üye)
İzmir / Meraklı

Çok ileri bir tarihte
Çok yaşlı olarak
Sessizce ayrılmalıyım
Kimseye pek gözükmeden
Ve kimseyi rahatsız etmeden.

Masamın üzerinde
Dünden kalan işler
Tamamlanmamış yazılar
Okunmayı bekleyen kitaplar
Ve anılar ve umutlar.

Filleri kuyruğundan çekerek
Tepeleri aşırtmaktı görevim
Günler bitti filler tükenmedi
Ben elimden geleni yaptım
Gerisini siz tamamlayın.

Boşa geçmedi hayatım
Daha fazlası olabilirdi ama
'Buna da şükür' demeliyim
İşte sevgili dostlar
Ben böyle veda etmeliyim.

kendi yazdığı şiiriyle aramızdan ayrılışını anmak istedim sessiz ve derinden bir solukla elveda dediği bir gerçek...

Ruhun şaad olsun, huzur içinde uyu güzel insan.

Tarih: 24 Ocak 2007, 17:06 - İp: 85.***.**5.103
meella
meella (üye)
Çorum / Meraklı

hasta olduğunu biliyorduk ama ani bir kayıp oldu,
üzüldük,
herkesin başı saolsun

Tarih: 24 Ocak 2007, 17:35 - İp: 85.***.**2.200
studyofoto
studyofoto (üye)
Sinop / Meraklı

ülkemiz değil dünya her gün yenı kayıplar vermektedir..bu bir gercek ölüm mutlaka birgün gelecek..belki yarın belki yarından da yakın ne desek boş..

Tarih: 24 Ocak 2007, 17:44 - İp: 88.***.**8.29
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

cumhuriyetimizin en uzun görev yapan insanı yolun açık olsun..

ama yazık ki hrant'ı 10 binlerce seni ise 15 kişi anmış... sen rahat uyu onların hepsi ermeni imiş sanırım ondan senin ölümünü bu kadar doğal karşıladılar...

Tarih: 25 Ocak 2007, 00:15 - İp: 85.***.**1.84
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sabah cevap yazamadım uzun uzun otobuse yetişcem diye,zaten ilk okudugumda dondum kaldım... nekadar cok calısır oldu azrail buaralar,nekadar cok goturur oldu zaman..
üreten,düşünen ülkesini sevenlermi erken gidiyor hep yoksa bir onlarmı akılda kalıyor??
yazık oldu yine yeniden...

peki madem oyle sezarın hakkı sezara,konusulacakmı hrant dink kadar,bukadar anlatılacakmı??
türkiyede türk olmanın sonucunamı katlanacak yoksa..

bir insan oldu beyler,bir İNSAN..cocuklarının babası,karısının kocası,bu ulkenin bir degeri yokoldu beyler..peki soralım ozman yuruyeceklermi peşinden kilometrelerce,adından sozedeceklermi??
biri cinayet evet ama ikiside takdiri ilahi degilmi?? yada oylemi???
bir insan oldu ve ne digerinden daha cok insan ne daha az..ozaman sahip cıkalım beyler,allah rahmet eylesin demek bukadarmı zor??????

şahin dediklerinin içinde bende varım dostum,genelleme yapmak iyi degil hiçbirzaman..sozde iş yapanları ayıralım herzaman..sozde ermenileride sozde vatanseverleride...geri kalan herzaman bize yeter...

Tarih: 25 Ocak 2007, 00:38 - İp: 88.***.**2.97
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

haklısın genelleme yapmak iyi değil.. ama ne yaparsın bende bazen iyi olmayan şeyler yapabiliyorum.. kusura bakma olur mu... seninle alakalı birşey değil... senin anlatmak istediğini ben anlıyorum...

Tarih: 25 Ocak 2007, 00:45 - İp: 85.***.**1.84
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

estagfurullah...143 kişi okuyupta, sadece bassaglıgı için 15 cevap geliyorsa,duyarlılık degil polemik arayısıdır bunların hepsi haklısın..

Tarih: 25 Ocak 2007, 00:50 - İp: 88.***.**2.97
fokss
fokss (üye)
Muğla / Firma

15 kişiden biri benim hehehehehehhe

Tarih: 25 Ocak 2007, 00:51 - İp: 88.***.**9.143