feelthesilence
feelthesilence (üye)
Antalya / Amatör

Hayatın İçinden...

Merhaba
Takip ettiğim bir derginin yazarı,isim vermek gerekirse Rauf Gerz bu ayki sayıda,köşesinde çok güzel bir şeye değinmiş.Küçük bir kısmını yazıyorum,
(Hadi dalgıç olalım,yamaç paraşütü yapalım,fotoğraf sanatçısı kesilelim.olmadı mı motosikleti büyütelim daha yenisini alalım.Bu tüketme alışkanlığı içerisinde aslında kendimizi,duygularımızı yok ediyoruz büyük bir çoğunluk olarak.Hadi sizi saymayayım en azından ben)...

Bana gelince,Amatör olarak bisiklet sürüyorum,bisikletimin kadrosu aliminyum.Bi tanık'da karbon kadrolu bir bisiklet var,yan elemanları,aynakol,gidon,ön vites arka vites vb...toplamda benim kullandığım bisikletten hafif falan filan...Tamam görüntü ve kullanışlılık bakımından çok iyi olabilir ama gerksiz. Ben profesyonel değilimki.Sadece Profesyonel kullanıcılar alıcak diye bir kural da yok gerçi,.. bisiklet için geçerli deil bu tabi,bir çok örnek verilebilir,spor ayakkabın vardır,henüz 2 ya da 3 ay giymişsindir ama yenisini de almak istersin.Veya fotoğraf makina'nı hiç bir sorun'u yokken yeni modeller çıktı diye yenisini almak istersin. ya da...Şöyle bir düşündüğümde nasıl oldu da bizler böyle bir tüketim çılgınlığının içindeyiz.Oyunun kuralı mı bu? Böyle mi olması isteniyor? Karar verdim bundan sonra çok daha dikkat edicem.Lazım olmayan gereksiz her hangi bir şeye yönelmemeye çalışıcam.İnsanlar elindeki gidince,sahip olduğunun değerini anlıyor,hem maddi hem manevi.Böyle düşündüğüm zaman daha mutlu,huzurlu bir birey olabilirim diye düşünüyorum.

KARAR VERİLMİŞTİR:Yaz kızım...

kullandığım makina'mın haricinde almak istediğim Nikon f6'yı gereksiz yere bütçemi fazlasıyla aşarak almamaya karar vermiş bulunuyorum,ve bunun gibi gereksiz harcamalar yapmamaya...Saygılar.

Tarih: 26 Ekim 2010, 15:06 - İp: 212.***.**3.156