mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Gün Tükürdüğünü Yalama Günüdür

Mevcut siyasi irade sayesinde 2002 yılından bu yana komşularla sıfır sorun diyerek atmadığımız takla oturmadığımız kucak öpmediğimiz kıç kalmamıştı... Gelin görünki akepe tayfası yaklaşık on yıldır yürüttüğü sıfır sorun harekatından bir anda çark etti tabiri yerindeyse tükürdüğümüzü yalamaya başladık. Hadi sıraya girin bakalım

Ermenistan Cumhurbaşkanı Karabağ'ı biz aldık Ağrı' yı ise yeni nesile bırakıyoruz diyor. Şimdi yürekli bir TÜRK BEĞ i çıkıpta bizde ecdadımızdan kalan mirası istiyoruz derse ne olacak? Haaa bu öyle dafos tiyatrosunda oynanan van minit oyununa hiç benzemez ...

Tarih: 2 Ağustos 2011, 00:45 - İp: 78.***.**9.117
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

bencede lazuta helal olsun

Tarih: 4 Ağustos 2011, 01:34 - İp: 178.***.**1.138
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bİtti artık o deverler . kimse göndermek istememekte. Yimiyo gali kimse vatan millet edebiyatını.

Tarih: 4 Ağustos 2011, 11:01 - İp: 78.***.**3.117
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

lazut +1

bu arada sorumun cevabını alamadım
yalamak orucu bozarmı.
bozarsa neleri yalamak bozar
bozmazsa neleri yalamak bozmaz

Tarih: 4 Ağustos 2011, 11:48 - İp: 46.***.**6.154
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

ümmetçiler göndermek istemiyor sadece.

Tarih: 4 Ağustos 2011, 12:01 - İp: 212.***.**8.38
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

enayi olmayanlar gördermek istememekte.
hangi generalin çocuğu şehit oldu, hangi bakanın çocuğu şehit oldu şimdiye kadar. Enayimiyiz biz.
Kime ve neye kurban ediliyor çocuklarımız. Yemiyoruz artık bu oyunları.

Tarih: 4 Ağustos 2011, 12:10 - İp: 78.***.**3.117
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

onlar eskiden beri göndermemek ve gitmemek taraftarı...

o noktada şöyle bir konu takılıyor aklıma...

askere gitmeyi gurur sayan Türk genci işini gücünü bırakıp askere gidiyor... dönünce işsiz kalıp aylarca sürünüyor....
askere gitmemeyi marifet sayan kendinide Türk'ten ziyade türkiyeli sayan dingil askere gitmediği için işe devam hatta arada terfi falan da alıyor...

giden garibanın suçu nedir... bu kul hakkı değilmi dir?

her fırsatta asker ocağına peygamber ocağı diyen bu zihniyetin temsilcileri bu mübarek peygamber ocağına gitmektense hocalarının okullarına örtmen olarak koşa koşa gitmeyi içlerine nasıl sindiriyorlar... Madem peygamber ocağı buraya da koşarak gidiniz....

Tarih: 4 Ağustos 2011, 12:12 - İp: 46.***.**6.154
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

9 yıldır sizinkiler hükümette hangisinin çocuğu şehit olmayı bırak 2 saat nöbet tuttu...

Tarih: 4 Ağustos 2011, 12:13 - İp: 46.***.**6.154
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Atakan emmi öğretmenlik ile askerliği kaıştırmamak ilazım..

Askerliğe peygamber ocağı denmesinin sebebi bu zamana kadar ki bütün peygamberlerin bir şekilde savaşa katılmasından kaynaklanır..

Öğretmenlik te bence en az o meslek kadar ve hatta ondan daha önemlidir.Zira o peygamberler savaşta oldukları anda dahi öğretmenlik yapıyorlardı..

Neyse bu meselnein başka yönü..
Ama doğrusu askere göndermem diyenlere de hak vermiyor değilim..Özellikle erzurum gibi bir yere doğu gözüyle bakıp sümkür sümkür ağlayanların nedese hep vatansever, paşa çocuğu, siaset adamı torunu olduğunu gördüğüm için "kusura bakma ben enayi miyim" diyesim geliyor..Bu adaletsizliği kaldırmak gerkeiyor işte..

Ama ben meseleye halen daha çanakkale gözüyle bakıyorum...Hepimiz bir gün öleceğiz..Ama niye birilerinin oyunu içinde figüran da olsam bu vatan topraklarını korumak adına yürürken mayına basmayayım ki...

Bu devlet bana maaş veriyor.Çocuklarımı huzur içinde parklara bahçelere gönderebiliyorum..O zama o çocğum da üzerine düşeni yapacak..herkes yapacak ama..Etilerdeki kokonalşarın çocukları da yapacak, genelkurmaydaki paşalrın çocukları da yapacak, meclisdeki beyefendilerin çocukları da yapacak..

Tarih: 4 Ağustos 2011, 12:22 - İp: 81.***.**6.175
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

lazut emmi örtmenlikten kastım memleketimin okulunda sizler gibi görev yapanlar değil onlara lafım yok...

pensilvanyanın ağlayanhocasının afrikanın bilmemneresinin ışıkokuluna koşarak gidenden bahsediyorum.... Allah rızası için görev yapıyoruz ayaklarında bursamın göbeğinde cemaatdersanelerinde 2000 küsür tl maaşı indirenlere diyorum... Allah rızası için ya...

Tarih: 4 Ağustos 2011, 12:30 - İp: 46.***.**6.154
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Oh oh kopya yapıştır...
Nası havalar orda atakan abi..
Sıcak mı çooook sıcak mı

Tarih: 4 Ağustos 2011, 12:31 - İp: 81.***.**6.175