ayseilhan
ayseilhan (üye)
İzmir / Amatör

Güçlü Kılan Ne?

sizce nedir güçlü kılan insanı,"güçlü görünmek" değil "güçlü olmak" kastettiğim...

güçlü olunmaz güçlü doğulur diyenler:D,
hayat insana öğretir ne öğretirse,o kazandırır ya da kaybettirir sonradan olmaz diyenler,
deneyip bitürlü beceremeyenler,
ne güçlü, ne değilim,ancak öyle hissettirilebilirim diyenler,
hiçbişeyin bu anlamda kendine dair inancını değiştiremeycni savunanlar,

hangisisin

Tarih: 2 Mart 2007, 16:35 - İp: 88.***.**0.12
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

haayata karşı güçlü olmak insanın yaşadıklarıyla ilgili birşeydir..

güçlü felan doğunmaz oyle bir saçmalık yoktur...insan yaşayarak öğrenir herşeyi...

diğerlerindenn farkı sadece fazlaca gorme ve geçirmesidir...

insan hayatı ne kadar erken ve zorlu yaşarsa tabiri caiz se o kadar da pişer!!!...

ve yaşdaşlarıyla yada belki ondan daha yaşlı insanlara gore olgundur ve karşılaşılan zorluklara karşı belkide eskiden karşılaştıklarını hatırlar ve ona gore hareket eder.

bazısı kız arkadaşı kendini bıraktığı için kendini içkiye verir intihar girişiminde bulunur...bazısı ise bunu çok basit bir olay olarak gorur...çünkü onun geçirdiğii ne badireler vardır..

belki erken gormek geçirmek bu anlamda iyidir...ama tabi hiçkimse zorluk çekmek de istemez...

ne dedim ben arkadaş

Tarih: 2 Mart 2007, 16:44 - İp: 85.***.**7.220
ayseilhan
ayseilhan (üye)
İzmir / Amatör

güzel,savunduğunu ikna edici biçimde açıklayabilmişsin
(buda jüri yorumu gibi oldu,idare et)
teşekkürler

Tarih: 2 Mart 2007, 16:48 - İp: 88.***.**0.12
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

ya siteye bir hafta girmedim geldim gördüm sitede bi Ayselilhan ambargosu uygulanmış en kısa sürede en fazla konu açma konusunda şahin abiye rakip olacak gibi bu ya...güçlü olmanın çok basit bir yolu var hocam

sus ki birşey biliyosun sansınlar...4 kelime yeterliyse 5. kelimeyi etme walla güçlü bir kişiliğe sahip sanırlar değilsen tabiki...

Tarih: 2 Mart 2007, 23:20 - İp: 85.***.**7.220
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

öncelikle üslübumdan dolayı üzerine alınan olursa şimdiden özür dilerim ama açık konuşacağım.
eğer kast ettiğin "duygusal" bakımdan güçlü olmaksa. bu bakımdan güçlü adam odun adamdır, kendini bu konuda güçlü olması gereken durumların içine sürüklemeyen adamda mantık adamı gibi görünen bir odundur.. Yani burda "GÜÇLÜ" birisine rastlayacağını sanmıyorum çünkü hepimiz kendini bir şekilde sanatçı sayan kişilikleriz ki burdayız, yani duygusalız..
..burasını geçtikten sonra. biraz düşünsene insan niye onu çok üzen bir olayda kendini ağlamamak için tutup güçlü olmaya çalışsınki yada deliler gibi aşık olduğu birisinden karşılık alamayacağı ihtimalinin yüksek olmasını kafasına takıp, güçlü olup duygularını kendisiyle mezara götürsünki?
insan duygularını kalıplara kılıflara sokup yok etmemeli ağlaması gereken yerde ağlamalı, sevinmesi gereken yerde sevinmeli, yoğunlaşıp boğazında düğümlenmeye başladığındada haykırmalı ki herşey dürüst olsun..
..senin soruna gelince ben güçlümüyüm? kesinlikle hayır
zaten güçlü olması gereken bizler değil politikacılar, ekonomistler.. bırakalımda sadece onlar güçlü olsun..

Tarih: 4 Mart 2007, 05:09 - İp: 212.***.**0.129
ayseilhan
ayseilhan (üye)
İzmir / Amatör

"...biraz düşünsene insan niye onu çok üzen bir olayda kendini ağlamamak için tutup güçlü olmaya çalışsınki yada deliler gibi aşık olduğu birisinden karşılık alamayacağı ihtimalinin yüksek olmasını kafasına takıp, güçlü olup duygularını kendisiyle mezara götürsünki?
insan duygularını kalıplara kılıflara sokup yok etmemeli ağlaması gereken yerde ağlamalı, sevinmesi gereken yerde sevinmeli, yoğunlaşıp boğazında düğümlenmeye başladığındada haykırmalı ki herşey dürüst olsun.. "

Tarih: 4 Mart 2007, 17:35 - İp: 85.***.**5.56
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

teşekkürlerrr
buarada galiba herkez benimle aynı fikirde başka msj gelmediğine göre..

Tarih: 4 Mart 2007, 18:57 - İp: 212.***.**0.129
denden
denden (üye)
İstanbul / Meraklı

güçlü olmak iki şekilede görülür bence..
1) maddi..
2)manevi..
maddi olarak pek gücüm yok.. biri dalmaya kalıkışsa dalarmıyım bilmiyorum yani..
ama olabildiğince manevi güce bağlanmaya çalışıyorum..
Peygamber efendimiz (s.a.v.) canı tehlikedeyken düşmanının elinde silah varken kendisi savunmasızken düşmanı ona şöyleder "seni elimden kim kurataracak ya Muhammed?" O (S.A.V)de derki; "Allah!".. ve Allah ona yardım etti..
kuşlarını gönderdi..
düşmana taşlar yağdı..
ben böyle bi GÜCÜN BANA GÜÇ VERDİĞİNİ HİSSEDİYORUM..

Tarih: 4 Mart 2007, 21:03 - İp: 85.***.**4.64
ayseilhan
ayseilhan (üye)
İzmir / Amatör

bense "ancak" onunla güçlü olduğumu biliyorum...

Tarih: 4 Mart 2007, 22:57 - İp: 85.***.**0.78
serdarfi
serdarfi (üye)
Yurtdışı / Amatör

Yanlisini düzeltmeme izin ver lütfen Güclü dogulmaz güclü olunur Yasam ve yasadiklarin seni uygun kanuma getirir!!!!!!

Tarih: 5 Mart 2007, 01:07 - İp: 84.***.**7.242
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Cok iyi bir kare yakaladigin an kendini guclu hissettigin andir,bundan sonrasi hikaye.

Ne yaplim iste bu meslekte karnimizi doyuracagiz diye kafayi yedik;O kare yakalanacak ve ben guclu olacagimmmmmmmmmm

Tarih: 5 Mart 2007, 01:32 - İp: 195.***.**2.74