flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

Görülen Luzum Üzerine

En baştan beridir belirttim. Ben fazla yazı yazmayı sevmem. Şaka olsundiye ben silerimdedim. Ama gerçektende silerim.

Neden silerim

1 Forumu bölimlere ayırmmaızın sebebi forum katılımcılarının aradıkları konuya daha kolay ulaşabilmeleridir.

2 Genel hastalıgımız olan bize özel cevap verilmesi için tekere tekra açtığımız konuların kalabalı yetmiyormuşgibi birde bazı ardaşlarımız encokl trfik gördükleri bölüme alkasız konular açıyorlar

3 bu sitenin 300 üyesi varken editörü idim editörlükteki hatalarım 29 binlere getirmedi herhalde

4 Siteni sahibi fikret dikere sonbir aydır konutaşıma bölümünü bitimesi için baskı yapıyorum ve nihayet dün gece bitirdi

5 bundan sonra konuların demokratik toplum bilincini karşınızdakini aşağılamak sevirine uşlamadıkca silinmicek sadece igili bölüme taşınacak.

6 Kimsenin kabini kırmak aşağılamak küçük görmek azrlamak gibi bir niyetim yok.Öylebir talkıntımfda yok.

Selam ve saygılarımala

(konusunu sileceğim üylere mümkün olduğunca mesajda gönderdim

Kimden: red_bulls
Kime: flassv
Konu: banyolu yıkama
Tarih: 07 Şub 2006, 09:30
Mesaj: merhaba flassv abi benim konuyu silebilirsin abi ve silmeden öncede haber verdiğin için cok teşekür ederim kolaygelsin

buda gerlen bir cevap

Tarih: 7 Şubat 2006, 10:17 - İp: yok
mersun80
mersun80 (üye)
İstanbul / Amatör

Merhabalar,

Sitedeki çoğu kişi beni belki de hatırlayamayacak, ama daha çok sanırım tanımayacaklardır.

Ben bu forumun ilk üyelerinden birisiyim. Bundan yaklaşık 3 sene önce bu forumda yavaş yavaş öğrendik fotoğrafçılığı, o zamanlar henüz okulunu bitirip mühendis olamamış bir öğrenciydim, vaktim boldu tabii, rahat rahat yazıyordum. Flassv'de o günleri hatırlar, toplasan 5-6 kişi online oldu mu aynı anda "çok kalabalık oldu" derdik, sayısız ve çok çetin tartışmalarımız olmuştur forumun henüz "pembe" olduğu o ilk zamanlarında.

Ama o zamanlarda da en büyük amacımız şu oldu: Gereksiz konu kirliliği olmasın, forumu bilgi odaklı geliştirelim ve isteyen gelip istediği bilgiye rahatça ulaşsın. Böylece "Acaba ne alsam" veya "şu ne demek?" gibi oldukça genel ve temcit pilavı gibi her gün ayrı bir başlıkta cevap verilen konuları önlemeye çalıştık. Forum kendini tekrar etmesin, sürekli geliştirsin istedik. Böylece forumu hem bir tartışma platformu ama daha çok bir bilgiye ulaşım kaynağı haline getirmeye çalıştık.

Tabii zaman geçti, ben okulumu bitirdim, iş hayatına atıldım, artık eskisi gibi vakit bulamıyorum fotoğrafçılıkla ilgilenmeye. Ama hala ve hala arada sırada girer bakarım foruma, ne gelişmeler oluyor diye, veya birşey kafama takıldığında. Ancak ben forumu aktif olarak terketsem de Flassv hala burada ve hala o zamanki azimi ve iyi niyetiyle bu işi götürmeye çalışıyor. Bugün bu forumu eğer yararlı bulabiliyorsak, bu biraz da onun, bir insanın en değerli varlığı olan, şahsi zamanından ayırıp bu işlerle uğraşmasındandır.

Şahsen, ben de gördüğüm lüzum üzerine böyle bir mesaj yazmayı doğru buldum. Bir forumu, "iyi ve faydalı" yapan moderatörü, editörü değil kullanıcılarıdır. Bu amaçla herkesin üstüne düşen görevi yapması gerektiği kanaatindeyim.

Saygılar,
Mert

#mersun80' tarafyndan 07.02.2006 11:15:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Şubat 2006, 11:15 - İp: 85.***.**8.111
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

hos geldin mersun80...Seni taniyan hatirlayanlar var

Tarih: 7 Şubat 2006, 11:46 - İp: 81.***.**9.54
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

numaralan dırma güzel olmuş ona göre cevap verelim

öncelikle...bu sitenin genel kurallar bölümü yok.olmalı.

serbest kürsüde herşey tartışılmalı..

""""3 bu sitenin 300 üyesi varken editörü idim editörlükteki hatalarım 29 binlere getirmedi herhalde"""

öncelikle 300 üye varken bu işi yapabilmek 29 bin olunca sekteye uğrayabilir. elinden gelenin en iyisini yaptığını düşünüyorum sevgili flassv ama kendine güven kötüdür.

"""""4 Siteni sahibi fikret dikere sonbir aydır konutaşıma bölümünü bitimesi için baskı yapıyorum ve nihayet dün gece bitirdi

5 bundan sonra konuların demokratik toplum bilincini karşınızdakini aşağılamak sevirine uşlamadıkca silinmicek sadece igili bölüme taşınacak. """"""""""""
iyi olmuş yorum yapmaya bile gerek yok....

""""6 Kimsenin kabini kırmak aşağılamak küçük görmek azrlamak gibi bir niyetim yok.Öylebir talkıntımfda yok.
""""
zaten buna kimsenin niyeti değil hakkı yok...yapamazda...yaparsada zaten gereken cevabı alır...kimse kendini birilerine ezdirmez...o yüzden bunu yazmana bile gerek yoktu.

""""konusunu sileceğim üylere mümkün olduğunca mesajda gönderdim
""""

kimse kızmasın ama bana bir mesaj gelmedi

ama hala bir konuya açıklık gelmedi sevgili flassv

serbest kürsü alanında hangi konuları tartışacağımızıda sölermisin...pazarbey'e yeter artık bu konu çok uzadı dedin..

hangi konularda konuşabiliriz ve ne kadar uzatabiliriz...

bence sitenin editörü olarak buna karışmamalısın...insanları küstürdün...

açıklamanda olayı sadece yanlış yere açılan mesajlar olarak özetlemişsin...

ayrı bir konuda neler konuşabileceğimiz...

lütfen bunla ilgilide bir açıklama yaz

Tarih: 7 Şubat 2006, 12:01 - İp: 81.***.**3.94
flassv
flassv (editör)

pazar beye bu konu fazla uzadı konuyu değiştirelim diye dostca yazdığım konuyu bukadar abarmanıza gerekyok.

temcit plavı gibi hergün onumuze aynı şeyin konulması inasan laı sıkar kısır döngülerde dolaşmayalım.

serbest kürüsü bir anlamda siteni geyik sitres atma bölümü bu konuda dicek birşeyim yok

http://forum.netfotograf.com/onerileriniz.asp?msg_id=7785 bakarsanız yine üyelerimiz uyarıyor bizi

siteni kullnım kuallarını olmmasıda fikret ardaşıma iletiyorum. gerekli açıklamayı yapacaktır siz ve sevgili üyelerimize.

selam ve saygılarımla

Tarih: 7 Şubat 2006, 12:16 - İp: 212.***.**0.125
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

"""temcit plavı gibi hergün onumuze aynı şeyin konulması inasan laı sıkar kısır döngülerde dolaşmayalım."""

sevgili flassv

eğer insanlar sıkılırlarsa cevap yazmazlar..cevap yazılmadığında o başlık zaten otomatik olarak aşağılara düşer.

izninle bunun kararını sitenin kullanıcıları belirlesin...

ya bak bunu asla bir tatrışmaya çevirmek istemiyorum. buna ne hakkım var nede kimseye böle bir saygısızlık yapmak aklımın ucundan geçmez...

özür dileyerek soruyorum

kısır döngüde dolaştığımızın kararını sen mi verdin ???

bu sence mantıklı mı..bizler ehliyeti olmayan kişilermiyiz....birilerinin bizim adımıza gözlemde bulunması mı gerekiyor.

ne hakla benim adıma karar veriliyor.

sevgilerimle......

Tarih: 7 Şubat 2006, 12:42 - İp: 81.***.**3.94
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

konunun buralara gelmesi benide gerçekten çok üzdü bu arada.

Tarih: 7 Şubat 2006, 12:43 - İp: 81.***.**3.94
flassv
flassv (editör)

sevgili düesa ben 16 yıl gazetecilik yaptım halen ajansalara bazı özel haberler yapıyorum basın sektöründeki denyimlerim bana bu şeikilde davranma gerektiğini söylülüyor.

öte yandan kimseyi üzmek gibi bir niyetim yok hiç bir üyemin üzrilmesişni istemem

tek amacım steni ilelebet bulunduğu pozisyonu koruması ve yükselmesi...

bundan öte bir niyetim yok

selam ve saygılarımla

Tarih: 7 Şubat 2006, 12:55 - İp: 212.***.**0.125
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

Aile içersinde böyle ufak tartışmalar olur. Hepiniz, hepimiz iyi niyetliyiz ve burayı seviyoruz.Bu sevgi oldukça daha çok yaşayacağız. Birbirimizi özlüyoruz bu çok önemli faktör.Öğrenmeye bilğimizi artırmaya sohbetlere devam edeceğiz buna kimsede bir şey demiyor.Sevgiler ve saygılar herkese (bu saygı lafını beyenmedim sevginin olduğu yerde saygı vardır zaten sadece SEVGİLERİ kabul edin) Hoşca kalın.

Tarih: 7 Şubat 2006, 13:36 - İp: 139.***.**1.101
flassv
flassv (editör)

Helal valla bana bu kadar yazıyı yadırdınızya

Tarih: 7 Şubat 2006, 15:19 - İp: 212.***.**0.125
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ah ahmet ah.. ah erdem ah..

arkadaslar herkes hakli burada.. ben de iki gun girmedim, neler olmus neler..

ahmet'in amacinin kotu olmadigini zaten tahmin ediyorum, konuyu kapatin derken ki.. ki kendisiyle daha once de bu konu uzerine msn'de konustuk..

ama iste bakis acilarimiz farkli..

erdem de hakli tabii.. cunku bir yerde yazilmis yazisi silindi.. fakat ahmet de silerken, tartisilan konunun sulanmamasi icin yapti.. yani ahmet de kendine gore hakliydi..

ama iste ben ve erdem, biraz fazla sulu oldugumuzdan, bazen bazi insanlar icin gereksiz konusmalar haline gelebiliyor mesajlar.. (erdem, umarim yanlis anlamazsin beni.. bak ikimiz de suluyuz dedim..)

oncelikle, her insan farkli arkadaslar.. ve herkesin kendisine gore farkli bakis acisi var..

benim, yaptigim bir espri icin beni elestirenler de cikiyor, bana katilanlar da.. o halde ben hakli mi oluyorum? hayir.. cunku hakli olma diye bir durum yok..

onemli olan birbirimizi kirmadan, karsilikli saygi ile ilerlememizdir..

.................

son olarak, ahmet bu sitenin editoru konumunda bir sahistir.. ve ben sunu biliyorum ki, hem ahmet hem de fikret, kimseyi kirmamak ve esitlik adina cok hassas davraniyorlar..
o yuzden, erdem, sana bir mesaj gelmemesini yanlis anlama kesinlikle.. 30000 uyeyle ugrasmak kolay mi?

neyse.. her soyledigimi, arayi bulmak icin soyluyorum.. birakalim birbirimize kirilmayi arkadaslar..

evet, ahmet, bize susun yeter dedi, pazarbey'e avatar konusunda; ama onun da kendisine gore cabalari var.. ve aslinda bizler de, uyeler de yani, ki ozellikle eski uyeler diye soyleyeyim, ahmet ve fikret'i desteklemeliyiz ki yeni gelen arkadaslara yanlis taninmayalim..
evet, erdem, biraz fazla hassas, ama o oyle iste.. bir de iyi espri yapmasini ogrenemedi henuz..

..............................
umarim beni kimse yanlis anlamaz.. ben hem ortaligi karistiririm hem de arayi bulmaya calisirim..

bu arada ahmet, seninle yakinda firsatini bulunca msn'de konusalim yine.. birseyler yapalim diyorduk, ne olacak, konusalim yine..

erdem, seninle baska bir konuda bulusacagiz.. ben sana gosterecegim, tayti espriyi..

Tarih: 8 Şubat 2006, 18:05 - İp: 62.***.**2.10