doctoryk
doctoryk (üye)
İstanbul / Meraklı

Fotoğrafçılığa Hobi Amaçlı Başlamak

sevgili arkadaşlar ben fotoğrafçılığı gerçekten çok merak ediyorum. bu güne kadar hep bilgisayarlarla ilgilendim ama istediğim hazzı alamadım. ve fotoğrafçılığı denemek istiyorum. şuan bi aralar aldığım eski bi dijital(sony p52) var bende. ama sanırım bununla fotoğrafçılık olmaz. nasıl başlamalıyım? neler yapmalıyım? beni bilgilendirebilir misiniz? şimdiden hepinize teşekkürler.

Tarih: 27 Ocak 2007, 16:05 - İp: 212.***.**6.49
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Kullandıgınız makinede manuel ayarlar yok..
Manuel ayarları olan foto makinleri almalısınız..
Bu durumda ne kadar para verebileceğinize bakar.Sonra da Dslr'ye geçiş yapabilirsiniz. Ya da uygun fiyatlı bir dslr alıp öyle de başlayabilirsiniz.Tabi bundan verimli bir şekilde yararlanabilmek için fotoğrafçılık kursuna da gidebilirsiniz ya da internette ve bu site yeterince bol kaynak var. O kaynaklardan faydalanın.

Tarih: 27 Ocak 2007, 16:37 - İp: 88.***.**7.248
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

bisquit'e katılıyor ve birkaç sözünün altını çizmek istiyorum:.. "fotoğrafçılık kursuna da gidebilirsiniz "

bilgi, daha önemlidir.. sitemizi uzun uzun hatim etmeli.. vede fotoğrafçılık kursuna gitmeyi düşünmeli..

Hoşgeldiniz.. [>:D

Tarih: 27 Ocak 2007, 18:18 - İp: 85.***.**6.213
doctoryk
doctoryk (üye)
İstanbul / Meraklı

çok sağolun makine olarak tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Tarih: 27 Ocak 2007, 18:34 - İp: 85.***.**3.28
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

en zor soru..

sitemizin, dSlr - slrlike satın alma bölümüne göz atmanızı önermekten başka bişey yapamayacağım..

bazı arkadaşlar.. nikon D80 , canon Eos 400d pentax k100d arasında gidip geliyor.. ve hangisi alınırsa alınsın.. memnun olunuyor..

galeriye, düzenli olarak günde birkaç saatinizi ayırmanızıda önereceğim..

ışığınız bol olsun..

Tarih: 28 Ocak 2007, 14:40 - İp: 81.***.**7.119
  • 1