pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Eyalet Sistemi

Osmanlının eyalet sistemini terketmesine batılı ülkelerin baskılarının sebep olduğunu , bu baskılar neticesinde eyalet sisteminden kazai teşkilata geçildiğini biliyormuydunuz.
Acaba diyorum eyalet sistemi iyi birşeymidir. Batılılar zorla vazgeçirdiğine göre.

Tarih: 1 Nisan 2007, 22:52 - İp: 88.***.**3.164
tesfiyeci
tesfiyeci (üye)
Manisa / Amatör

emmi Altındeş EYALET olsun sende eyalet başkanı ol gali

Tarih: 19 Eylül 2010, 20:09 - İp: 78.***.**4.98
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

evet akp baklayı ağzından çıkarıyor

doğuda kürdistan eyaleti olmalı.sonra bu eyalet bağımsızlığını ilan ederek güneydeki barzani ve talabani ile birleşerek erzurum,kars ve hatayıda içine alarak [çünkü sıcak denizlerede inebilmeli] büyük kürdistan devletini kurmalı. bü büyük ortadoğu projesi zaten yeni değil baba bush zamanındaki ırak savaşında amerikan karagahında görev yapan bir türk subay bunu öğrenmiş bizimkilere söylemişti.peki bunun türkiyedeki temsilcisi kim [recep tayyip erdoğan] zaten bunu bilmeyen yok.
ben sol örgütlerin içinden gelmiş biri olarak söylüyorum.eyaletin yönetimini kesinlikle ankaraya bırakmazlar.bu iş tam bağımsızlık olana kadar gider.bence ayrılık olacaksa bir an önce olsun neticede bu sol örgüt kendi halkınada eziyet etmeye başlayacak o zaman gerçekleri görecekler.ama iş işten geçmiş olacak.neticede yarı tanrılık sistemine yani lidere bağlılık olan sol rejimler eninde sonunda çökmeye mahkumdur.

bu arada gündemi takip edenler bilir amerika türkiyeye temmuz başından beri büyükelçi atayamıyor.obama ispanyol asıllı birini atadı.fakat bunu amerika meclisi kabul etmedi, onaylamıyor.onaylamadığı için temmuz başından beri amerika türkiye,ye büyükelçi atayamadı.bunun sebebi ise bu kişinin amerikanın ortadoğu projesine karşı çıkması.bu yüzden amerika obama,dan büyük kürdistan projesini gerçekleştirecek birini ataması için obamaya baskı yapıyor.

kurtlar vadisindeki dizide geçen fuller gibi kişiler türkiyede gerçek olarak görev yapmış amerikan istihbirat görevlileridir.kendilerini amerikan bilim adamı olarak gösterip yıllarca türkiyede görev yapmıştır.kendisi şu an amerikaya dönüp görevini başkasına devretmiştir.

peki bizim istihbarat ne yapıyor başbakan oraya yakın bir tanıdığını koydu.ve terörle mücadele hükümetlerin görevidir.belkide türk istihbaratı amerikaya çalışıyordur.ne dersiniz.

Tarih: 19 Eylül 2010, 22:50 - İp: 78.***.**6.56
tesfiyeci
tesfiyeci (üye)
Manisa / Amatör

Laytingmen nin Textini okudum bu eyalet, otonom, federal, gibi Ütopik düşünceler söylemden öte geçemez. Pazar emmide böyle bi topiği niye açmışkine.

Tarih: 20 Eylül 2010, 09:55 - İp: 78.***.**6.147
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

bilmem aklıma gelmiştir, öylesine gelmiştir kesin.

Tarih: 20 Eylül 2010, 17:06 - İp: 78.***.**6.7
tesfiyeci
tesfiyeci (üye)
Manisa / Amatör

Pazar emmi öööle durup dururkene Adamın aklını gelmez bu Eyalet mevzuusu. Emmi siz Altındeşin yerlisimi yoğsam başka illerden gelme göçmemişiniz

Tarih: 20 Eylül 2010, 20:41 - İp: 78.***.**6.147
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 20 Eylül 2010, 21:14 - İp: 78.***.**6.7
tesfiyeci
tesfiyeci (üye)
Manisa / Amatör

Tarih: 20 Eylül 2010, 21:14 - İp: 78.***.**6.147
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör