husmenaga
husmenaga (üye)
İstanbul / Meraklı

Evlenmeyi Düşünen Bekarlara Uyarı !

Büyük sözü dinleyin, beni değil tabiii, filozof ve düşünürleri ...
Muhtemelen mail zincirlerinde okumuşsunuzdur, ama gene de cesur erkekler varsa aramzda , görüşlerini ekleyebilirler ...

Ben mi? Ben bunların hepsine katılıyorum
Buyrun okuyun ...

Karınızı araklayan adama verebileceğiniz en büyük ceza, 'sende kalsın' demektir.
Sacha Guitry

Evlendikten sonra erkek ve kadın, yazı-tura gibidir; asla yüz yüze gelmezler, ancak hep beraberdirler.
Hemant Joshi

Her durumda evlenin. İyi bir eşiniz olursa mutlu olursunuz. Eşiniz kötü olursa filozof olursunuz..
Socrates

Kadınlar bize her zaman büyük hedefler gösterir, ve onlara ulaşmamızı engeller.
Dumas

Hiç yanıtlayamadığım en büyük soru şu olagelmiştir: 'Bir kadın ne ister?'
Sigmund Freud

Karıma bazı sözler etmişimdir, o da bana bazı paragraflarla cevap vermiştir.
Anonim

Bazı! kişiler uzun evliliğimizin sırlarını sorarlar;. Biz haftada iki kez r estorana gideriz. Biraz mum ışığı, akşam yemeği, hafif müzik ve dans... O salı günleri gider, ben cuma .'
Henny Youngman

Terörizm beni hiç endişelendirmez. İki yıldır evliyim.
Sam Kinison

Fon transferi için elektronik bankacılıktan hızlı tek yol vardır ve buna evlilik adı verilir.
James Holt McGavran

Her iki karımla da talihim kötü gitti. Birincisi beni terketti, ikincisi terketmedi.
Patrick Murray

Evliliğinizi iyi götürmek istiyorsanız, 1) hatalı olduğunuzda itiraf edin, 2) haklı olduğunuzda susmayı bilin.
Nash

Karınızın doğum gününü unutmamanızın en iyi yöntemi, bir kez unutmanızdır.
Anonim

Evlenmeden önce ne yaptım, biliyor musunuz? İstediğim her şeyi..
Henny Youngman

Karımla ben 20 yıl çok mutlu yaşadık. Sonra da tanıştık.
Rodney Dangerfield

İyi bir kadın, kendisinin yaptığı her hatasında kocasını affedendir.
Milton Berle

Evlilik, kişinin düşmanıyla yattığı tek savaş şeklidir.
Anonim

Adamın biri evlenecek kadın aradığı ilanını verir. Ertesi gün aynı mesajı ileten yüzlerce mektup alır: 'Benimkini alabilirsin'.
Anonim

Birinci adam (iftiharla): 'Benim karım bir melek!'
İkinci adam: 'Çok şanslısın, benimki hala yaşıyor'

Tarih: 22 Ocak 2009, 10:22 - İp: 212.***.**1.146
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

Tarih: 24 Ocak 2009, 12:18 - İp: 88.***.**2.175
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

cappaya ben bir ++++++

Neyse pazarbey bu yaz geliyor yanıma

Tarih: 24 Ocak 2009, 13:38 - İp: 85.***.**6.171
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

tatarbey bizde de var senin gibi bi daş fırın erkeği...
astığı astık kestiği kestik..
bi gün hanımı bıraktı arabayla halısahaya..
hanımının ağzından çıkan cümle onun daş fırın erkekliğine imrenmemi sağladı..
"Cemil sakın burda duş alma hemen eve geç duşunu al ben gelene kadar"...

sonra efenim birileri kılıbık filan demiş...
ne münasebet..
rica edeceğim böyle lakırdılar telafuz etmeyelim..
Ben LÖKDER'i kurdum.. başkanlığını yürütüğüm bu derneğin üyelik taleplerini karşılayamadığım için ULÖKDER'i yakında hayata geçireceğim...
Tüm kader kurbanlarının dikkatine...

LÖKDER : Light Ötesi Kocalar Derneği
ULÖKDER : Ultra Light Ötesi Kocalar Derneği

bu arada pazarbey boşanma olayını sormuştun birkaç gün önce..
hanıma sordum izin vermiyor.. başka bir çözüm önerin varmı ?

Tarih: 24 Ocak 2009, 15:37 - İp: 85.***.**5.187
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Rokocuğum seni kılıbıkların padişahı ilan ediyorum.

LÖKDER : Light Ötesi Kocalar Derneği
ULÖKDER : Ultra Light Ötesi Kocalar Derneği

Biraz araştır bu derneğe o kadar üye alabilirsinki. Tabiki hanımları izin verirse.

Tarih: 24 Ocak 2009, 16:18 - İp: 78.***.**6.27
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

anlaşıldı....

bu topicte zıvanadan çıkıp cıvıdı

niye şaşırıyorsam...sanki başka bişey mi olacaktı

Tarih: 24 Ocak 2009, 16:23 - İp: 88.***.**4.221
avanosum
avanosum (üye)
Nevşehir / Amatör

Ne zaman evlenmeyi düşünsem filozoflarla arkadaş olasım geliyo

İşi biliyo adamlar....

Tarih: 27 Ocak 2009, 13:31 - İp: 78.***.**0.150
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Kutsal müesseselerde güreşin greko romenmi yoksa serbest stilmi olacağına dair bir topic vardı. O nerde.

Tarih: 27 Ocak 2009, 13:48 - İp: 88.***.**8.82
ademyagiz-
ademyagiz- (üye)
Kocaeli / Amatör

cık o kadar cesur değilim sanırım

Tarih: 17 Temmuz 2009, 16:10 - İp: 78.***.**8.143
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

önemli topiklerden biri

Tarih: 6 Eylül 2009, 03:58 - İp: 81.***.**7.8
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

Sırasıyla havuç, yumurta ve kavrulmamış kahve çekirdeği istemiş oğlu hepsinden ikişer tane vermiş babasına.
Adam iki havucu birinci kaba, iki yumurtayı ikinci kaba, iki kavrulmamış kahve çekirdeğinide üçüncü kaba koymuş her üçünüde yirmi dakika süreyle kaynatmış daha sonra kapları indirip yemek masasına buyur etmiş oğlunu yemek masasında üç tabak duruyormuş
kaplarda kaynayan havuçları,yumurtaları ve kavrulmamış kahve çekirdeklerini büyük bir özenle tabaklara yerleştirmiş sonra oğluna dönüp sormuş “Ne görüyorsun?” oğlu düşünürken açıklamaya başlamış
“Havuçlar kaynadıkça aslını kaybedip yumuşamış, yumurtalar görünüşte baştaki gibi sert duruyorlar ama içleri katılaşmış, kahve taneleri ise olduğu gibi duruyorlar başta neyseler sonunda da öyleler”
sonra asıl tavsiyesine sıra gelmiş “evlilikte aşk ve şefkat birlikte olmalıdır aşksız bir evlilikte her iki eşte şu gördüğün havuçlar gibi birbirlerini tüketirler, eskitirler, pörsütürler. Şefkatsiz bir evlilikte ise eşler birbirlerine ne kadar tahammül etselerde şu gördüğün yumurtalar gibi içten içe katılaşırlar birbirinden uzaklaşırlar aşkında şefkatinde olduğu bir evlilikte ise şartlar ne olursa olsun eşler şu kahve taneleri gibi birbirinin yanında kalırlar, kendi kişiliklerini yitirmezler kahve tanelerinin tekrar kaynatılmaya hazır olmaları gibi onlarda birbirleriyle baş başa uzun yıllar geçirmeye isteklidirler “

Oğlu aldığı bu dersten tatmin olmuşa benziyordu “asıl ders bu değil” dedi baba oğlunun elinden tuttu ocağın üzerinde bıraktığı kapların içinde kalan suları gösterdi “havuçlardan ve yumurtalardan arta kalan suya bak ikisindede bir tat yok “ kahve çekirdeklerini çıkardığı kaptaki suyu yavaşça bir fincana boşalttı mis gibi taze kahve kokuyordu fincanı oğluna uzattı” içmek istersin herhalde” dedi. Oğlu kahvesini yudumlarken konuşmasını sürdürdü “kahve çekirdekleri gibi birbirlerini tüketmeyen eşlerin paylaştığı yuvada işte böyle olur mis gibi, temiz ve huzur verici herkesin fincanına koyup yudumlayabileceği taze kahve gibi. Çünkü onlar birbirlerini harcamayarak, birbirlerine aşkla ve şefkatle davranarak, hayata kendi tatlarını , kokularını ve renklerini katmayı başarırlar

anlamak isteyen beylere duyurulur

Kahve taneleri gibi olabileceğiniz bir yaşam geçirmeniz dileğiyle...................................... hayatat can yazmış olduğu gibi katılıyorum.insan birisini sevip evlenmeli.ben eşimle görücü usulü tanışmamıza rağmen kanımız birbirimize kaynadı.hala birbirimi çok seviyoruz.bir oğlum ve bir kızım var.bunlar insana hayatta niçin yaşadığının anlamını veriyor.kimseyi dinlemeyen evlenin ve evlilik en iyi bekarlıktan bin kat iyidir.araştırmaya göre bekarların ömrü daha az oluyor.insanın yanında güveneceği birilerinin bir ailesinin olması kelimelerle dahi ifade edilecek derecede değildir.evlilik karşılıklı fedakarlığı gerektirir.bu fedakarlığı yapmayan karşı tarafa sevgisini vermeyen kimseler elbette evlilik müesssinden şikayetçi olacaklardır.sadece cinsel arzularını tatmin etmek için evlenilmez insan sevdiğine beğenerek sevgi dolu gözlerle bakmalıdır.zaten ne demişler aşk olmadan meşk olmaz diye.aşk olursa herşey olur.karşı tarafa ister erkek olun ister bayan güzel gözlerle bakmanız dileğiyle.menfaat beklemeden birşeyler verinki menfaatsiz bir sevgi .yakınlık görün.evlilik müesssinin meyvaları olan çocuklarda bu müessesenin bonusudur tatmayan bilmez.

Tarih: 6 Eylül 2009, 05:41 - İp: 88.***.**5.148