by_phtogpr
by_phtogpr (üye)
İzmir / Amatör

En Sevdiğiniz Film Hangisi?

Arkadaşlar en sevdiğiniz film yada filmleri ve nedenini,türünü yazarsanız izlemeyen arkadaşlarda bu filmleri öğrenip izlerler mesela benim önereceğim birkaç film var;
1-Ben daha seyretmedim ama seven(Brad pitt oynuyomuş)(gerilim-macera-polisiye) ve memento(gerilim)yu çok övüyorlar en yakın zamanda izleyeceğim.
2-Dövüş klubünü(Aksiyon)öneririm muhteşemdir
3-Esaretin bedeli(dram) vb.
Lotr,Karayip korsanları,... gibi filmleri zaten herkes biliyor

Tarih: 28 Mart 2006, 18:32 - İp: yok
muratcicek
muratcicek (üye)
Yurtdışı / Meraklı

AZAP YOLU
MÜKEMMEL BİR FİLMDİR TOM HANKS OYNUYOR İZLEMENİZİ SİDDETLE TAVSİYE EDERİM

Tarih: 13 Eylül 2006, 17:55 - İp: 85.***.**5.12
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

-Babam ve oğlum...
-Esaretin bedeli...(Brad Pitt)
-Kasımda aşk başkadır...(Richard Gere)
-İmkansız aşk...(Julia Roberts-Hug Grant)
-En iyi arkadaşım evleniyor...( // )
-Yeşil yol...(Tom Hanks)
-Melekler Şehri...(Mag Ryan-Nicholas Cage)
-Yüzüklerin Efendisi Serisi...
-Bodyguard...(Kevin Cosner-Whitney Houston)
-Robin Hood...(Kevin Cosner)
-Cesur Yürek...(Mel Gibson)
-Rocky Serisi...(Slyvester Stallone)
-Birde Tom Hanks'in ıssız bir ada da verdiği yaşam mücadelesini konu alan harika bir film'i vardı.Şimdi ismi aklıma gelmiyor ama imkanınız olursa tavsiye ederim arkadaşlar.

İlk aklıma gelen filmler bunlar...

Tarih: 13 Eylül 2006, 18:59 - İp: 85.***.**5.233
denden
denden (üye)
İstanbul / Meraklı

Karayip Korsanları.. Shrek daha çok komik animasyon olanlar.. Karayip Korsanlarının sebebi sanırım belli Johnney bi de çift karakterli birisini anlatan bi filmi var Johnneyin .. adı da şey.. ımm .. "gizli pencere".. tavsiye ederim psikolojik bir film ..

Tarih: 13 Eylül 2006, 19:06 - İp: 85.***.**9.158
muratcicek
muratcicek (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Osmanlı Tom Hanks in ıssız adada ki filmi Cast Away mükemmel bir filmdi gerçekten... Türkçesi Yeni Hayat

#muratcicek' tarafyndan 13.09.2006 19:10:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Eylül 2006, 19:09 - İp: 85.***.**5.12
by_phtogpr
by_phtogpr (üye)
İzmir / Amatör

Devam...

Tarih: 13 Eylül 2006, 20:33 - İp: 85.***.**9.185
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ah marry, vah marry

Tarih: 13 Eylül 2006, 21:00 - İp: 85.***.**7.221
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar
American History X i demek
ki izleyeniniz yok... bu çok ama çok güzel bir filmdir...
Türkiyede tartışmasız en kaliteli internet sitesi
www.beyazperde.com . da seyirci oyları ile bugüne kadar en fazla puan almış filmdir... 9,3...

http://www.beyazperde.com/film/371 adresinden film hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.. kaçıranlar için sadece internet sitelerinde hepsiburada v.b. vcd si bulunabilir....

işte beyazperdedeki bazı yorumlar...

not: bir film için bukadar açıklamayı ve reklamı gelmiş geçmiş en muhteşem filmlerden biri olan bu filmi tanımadığınız (kimse önermiyor) için yazıyorum

işte yorumlardan bazıları Not: bu film hakkında 893 kişi puan vermiştir. aşağıdakiler copy paste dir teker teker yazma ile uğraşılmamıştır....

uzun uğraşlardan sonra aldığım dvd de izlediğim ilk filmdi.son derece etkileyici bir film.edward norton sinema tarihinde görülebilecek en iyi performanslardan birini veriyor 10/10

hayatımda izlediğim en güzel filmdi diyebilirim. edward norton'a hayran kaldım mükemmel birşey ya yok böyle bir film

şimdiye kadar izlediğim en iyi filmlerden biri norton yine harikalar yaratmış tam puanlık bir fim

Irkçılığı bu kadar güzel anlatan bi film daha war mıdır acaba.Edward Norton yine harikaydı !!Adam resmen iki farklı insanı oynamış ,oynamamış resmen yaşamış.Hapisten önceki Derek ve hapisten sonraki Derek. 10/10 veriyorum

etki gücü,casting,senaryo bu kadar mı güzel harmanlanır.çok kaliteli bir yapımdı

bu kadr net ve çarpıcı bir film olacağını sanmıyodum izledim ve koltuğa çivilendim bu adam oynuyo gerçekten süper ya daa ne denebilir

En az 4 kere izlemişimdir bu filmi, böyle bir oyunculuk az rastlanır , Norton inanılmazdı. Diyaloglar harika... Ne diyebilirim, gidip 5. kez izleyim

biraz önce film bitti ve filmin etkisinin en şiddetli olduğu anlar bu yazıyı yazdığım saat.
filmin başlarında çok kızmaya başlamıştım ''yoksa bu film hep böyle zencileri karalamaya devam mı edecek'' diye,hatta edward hakkında tereddüte düştüm''yoksa bu adam şu ırkçılık saçmalıklarına inananlardan mı!?'' diye.edward hapisten çıktı kardeşine olanları anlattı ve derek in hapiste yaşadıklarına tanık olunca ''tamam'' dedim,''bu film başka bir şeyi anlatmak istiyor''.derek yani ed in hapisten cıkınca bambaşka bir insan oluverişi,yaptıklarından utanması filmin can damarı.ve tabiki edward norton ın sergilediği ders verici nitelikteki oyunculuğu..
edward ın hapisten önceki yaşamı ve hapisten cıktıktan sonraki yaşamı.insan birçok şeyi yaşayarak öğrenir bu filmde bunun doğruluğunu kanıtlıyor.zenci beyaz,kürt türk,yahudi hristiyan ne farkederki hepsi allahın yarattığı insanlar hiçbirinin diğerinden bir üstünlüğü yokki ne saçma edward yani derek te hapisten cıktığı zaman bunu anlıyor,işte filmin verdiği güzel mesaj burası,hala günümüzde yaşanan çirkin ve haksız ayrım ırkçılığın çok güzel işlendiği bir film.bizdeki kan davası=amerikada ırkçılık.amerikanında sosyal açıdan geri kaldığı konu bu olsa gerek.bunu halen savunan ve zalimce davranmaktan çekinmeyen bir sürü insan var amerikada.konu öylesine etkileyici işlenmişki american history i izleyen bir insan bu yanlışın cok iyi farkına varacaktır.sinemayla ilgilenen ilgilenmeyen herkes bu filmi kaçırmamalı.mutlaka görün izledikten sonra sizi bayağı bir etkileyecek ve düşündürecektir eminim

Bu Film gerçektende müthiş.Aslında izlemiş olanlar için yorum yapmaya gerek yok ama izlemediyseniz çok şey kaybetmissinizdir

Sinema tarihinin turune gore gelmiş geçmiş en iyi filmi.. Tanrım…saat gecenin dördü ve ben hiçbir zaman bu kadar dört dörtlük bir film izleyeceğimi tahmin edemezdim...Size yemin olsun ; yüzüklerin efendisi serisini izlemeseydiniz olurdu,baba serisini izlemeseydiniz olurdu,akıl oyunları ,matrix ,altıncı his,se7en,gladiator,oyun,testere,halka,milyon dolarlık bebek, hatta Titanic…izlemeseydiniz umrunuzda bile olmazdı;ama American history x&#

Tarih: 13 Eylül 2006, 21:31 - İp: 85.***.**7.139
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

En sevdiğim
Yabancı filmler:
1-Piyanist
2-Altıncı his
3-Kwaai köprüsü
4-Müfreze
.............
5-Yerli filmler:
1-Hababam Sınıfı serisi

Tarih: 13 Eylül 2006, 23:19 - İp: 85.***.**9.239
c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

- Kuzuların sessizliği (her sene en az iki kere izlerim)
- Esaretin bedeli (katılıyorum muhteşem bi film)
- İtalyan işi (ama ilk çekimi yenisini nedense sevemedim)
- Veeee CUMHURİYET

Tarih: 14 Eylül 2006, 00:01 - İp: 85.***.**4.147
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

MARSELLUS Step aside, Butch.

Butch steps aside, REVEALING Marsellus standing behind him, holding Maynard's pump-action shotgun.

KABOOM!!!!

Zed is BLASTED in the groin. Down he goes, SCREAMING in AGONY.

Marsellus, looking down at his whimpering rapist, EJECTS the used shotgun shell.

Butch lowers the sword and hangs back. Not a word, until:

BUTCH You okay?

MARSELLUS Naw man. I'm pretty fuckin' far from okay!

Long pause.

BUTCH What now?

MARSELLUS What now? Well let me tell you what now. I'm gonna call a couple pipe-hittin' niggers, who'll go to work on homes here with a pair of pliers and a blow torch. (to Zed) Hear me talkin' hillbilly boy?! I ain't through with you by a damn sight. I'm gonna git Medieval on your ass.

BUTCH I meant what now, between me and you?

MARSELLUS Oh, that what now? Well, let me tell ya what now between me an' you. There is no me an' you. Not no more.

BUTCH So we're cool?

MARSELLUS Yeah man, we're cool. One thing I ask -- two things I ask: don't tell nobody about this. This shit's between me and you and the soon-to-be-livin'-the-rest-of-his- short-ass-life-in-agonizing-pain, Mr. Rapist here. It ain't nobody else's business. Two: leave town. Tonight. Right now. And when you're gone, stay gone. You've lost your Los Angeles privileges. Deal?

BUTCH Deal.

The two men shake hands, then hug one another.

MARSELLUS Go on now, get your ass outta here.

Marsellus walks over to a phone, dialing a number.

Tarih: 14 Eylül 2006, 11:08 - İp: 85.***.**6.98