by_phtogpr
by_phtogpr (üye)
İzmir / Amatör

En Sevdiğiniz Film Hangisi?

Arkadaşlar en sevdiğiniz film yada filmleri ve nedenini,türünü yazarsanız izlemeyen arkadaşlarda bu filmleri öğrenip izlerler mesela benim önereceğim birkaç film var;
1-Ben daha seyretmedim ama seven(Brad pitt oynuyomuş)(gerilim-macera-polisiye) ve memento(gerilim)yu çok övüyorlar en yakın zamanda izleyeceğim.
2-Dövüş klubünü(Aksiyon)öneririm muhteşemdir
3-Esaretin bedeli(dram) vb.
Lotr,Karayip korsanları,... gibi filmleri zaten herkes biliyor

Tarih: 28 Mart 2006, 18:32 - İp: yok
qazwsx
qazwsx (üye)
İzmir / Meraklı

karpuz kabuğundan gemiler yapmak

uçurtmayı vurmasınlar

melekler şehri

Tarih: 12 Eylül 2006, 22:54 - İp: 85.***.**8.126
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

American History X
(Geçmişin Gölgesinde)

Arşivinizde bulunması gereken bir başyapıt

Tarih: 12 Eylül 2006, 23:00 - İp: 88.***.**8.9
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

çok flim seyrettim elimdede 100 ze yakın dvd arşivim var en son amistad yanlış yazmış olabilirim çok güzeldi

Heyecanlı flim derseniz hız tuzağından sonra heralde ölüm hattı baya heyecanlıydı

ARMEGEDON bu flim hala aklımdan çıkmıyo
geçende buz prenses si seyrettim oda güzeldi

Tarih: 13 Eylül 2006, 00:08 - İp: 85.***.**6.35
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

*LEON (efsane taparım)
*KASIMDA AŞK BAŞKADIR
*MELEKLER ŞEHRİ (Meg Ryan onada aşığım)
*RAIN MAN (Dostin Hoffman bir otistik ancak bukadar güzel oynanabilir)

Tarih: 13 Eylül 2006, 00:36 - İp: 85.***.**5.252
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

kore sinemasını tek gecerim

boş ev(3-iron)
yaşlı genç
yay

ve türk sinemasından eşkiya

yaşlı-genç ve boş ev oyunculugun sınırlarını ve duygu anlatımını görmek istiyorsanı kesinlikle seyretmenizi tavsiye ederim

Tarih: 13 Eylül 2006, 01:03 - İp: 85.***.**4.73
elektro67
elektro67 (üye)
Zonguldak / Meraklı

scarface
ronin
zor baba
zor baba ve dünür
15 dakika
jackybrown
baba-1-2-3
heat
anlat bakalım
anlatamadımmı

Tarih: 13 Eylül 2006, 02:15 - İp: 85.***.**3.229
mizzbunny
mizzbunny (üye)
İstanbul / Amatör

Tim Burton ın ''Edward Scissorhands''(Makaseller) ını seyretmeden önce buraya birçok film adı yazabilirdim.Ama şimdi, yazamıyorum.

Tarih: 13 Eylül 2006, 03:43 - İp: 85.***.**3.83
ad devrim
ad devrim (üye)
İstanbul / Amatör

Tarkovsky'nin Andrei Rublev, Ayna ve Stalker adlı filmleri,
Ingmar Bergman'ın Sessizlik, Aynadaki Gibi, Kış Işığı adlı filmleri, Godard'ın Hayatı Yaşamak, Küçük Asker, Band of Outsiders adlı filmleri, Nuri Bilge'nin Uzak ve Kasaba'sı, Yılmaz Güney'in Duvar ve Sürü filmleri benim için önemlidir.

Tarih: 13 Eylül 2006, 07:57 - İp: 85.***.**3.81
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

en sevdiğim film konusunda emin değilim. seçim yapmak zor.
ama en çok, dönüp baştan izlediğim filmler;

2001. orada süper bilgisayar HAL in ''korkuyorum, ölümden korkuyorum'' demesi hiç aklımdan çıkmaz. bu filmi o kadar severim ki belki20 kere izlemişimdir.

name der rose der(gülün adı), eco nun romanını okumuştum önce. acayip hoşlanmıştım. sonra filmi olduğunu da öğrendim. çok zor oldu dvd sine ulaşmak, ama 3-4 kez izledim.

the wall, müzikal bir destan. pink floyd un bir albümünü takıp dinlemektense onu izliyorum. kaç kere izledim bilemiyorum.

Sergei Eisenstein ' ın potemkin zırhlısı. nedense son yıllarda pek popüler oldu. gençler en sevdiği filmler sıralamasında en üstte sayıyorlar. başka film izlememelerindendir belki. neyse, özellikle sivastapol limanının bombalandığı insanların kurşuna dizildiği sahne muhteşemdir. öyle gerçekçi bir sahne aradan geçen 80 yıla rağmen yapılamadı.

dövüş klubünü saymak da modadır, ama gerçekten aşmış bir filmdir. onu da pek severim.

ince kırmızı hat, nedense gölgede kalmış bir filmdir. aslında müthiş bir amerika sorgulaması vardır inceden inceye.

türk sinemasından nefret ediyorum. son 5 yılda çekilen hiçbir filmi izlemedim. 80 öncesi iyi filmler vardı bu ülkede. bence artık yok.

Tarih: 13 Eylül 2006, 09:41 - İp: 81.***.**0.18
sedasrgnc
sedasrgnc (üye)
Bursa / Meraklı

yağmur adam,
schindler'in listesi,
pi,
yeşil yol

Tarih: 13 Eylül 2006, 11:49 - İp: 85.***.**1.168