lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Dallar Meyveye Durdu

Durağandaki bu 7.ci yılımda bir öğretmenin yaşayabileceği güzel anlardan birini yaşamakta olduğum için o kadar mutluyum ki..

Yıllardır Durağanın köylerindeki yoksulluğun boyutunu anlatmakla ve duyurmakla uğraştım..ve şimdi bu bayrağı idealist, yardımsever ve yenilikçi yine o köylerden birinden çıkmış olan öğrencilerimden birisi devraldı : Faruk KALAYCI...

O bir imamın oğlu..O anadolu kültürü ile yetişmiş , yaaşadığı topluma vefa borcu olduğunu düşünen , teknolojiyi de bu amaçla kullanabilecek şekilde geniş düşünebilen genç bir arkadaşımız..Sizin arkadaşınız benim ise eski "öğrencim"..
Gurur duymamak mümkün mü?

Şu an açıköğretim okuyor..Ve bir yandan da kurduğu sitesi ile hem köyünün tanıtımını yapıyor hem de çevresine bir "mum" olmaya çalışıyor..

Gurbete gitmmiş ama içi öz topraklarının hasreti ile yanan köylülerini hergün köyleriyle, evleriyle buluşturan Faruk sitesi sayesinde en son da bir yardım kampanyası düzenledi..

Köyündeki anaokulunun ihtiyaçları için düzenlediği bu kampanya ile bize gelecek adaına umut verdi..

Teşekkürler Faruk..

Ayrıntılar http://www.sarikadi57.com/index.php/haberler/155-yardim-kamnayasi

#lazut' tarafından 29.12.2009 21:21:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Aralık 2009, 21:23 - İp: 88.***.**4.131
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Kardelen abi ,kardelen

Ya emmi çok güldürdün beni ha...

Atakan hocam hak ettiğimizi düşünmüyorum ama yine de çok teşekkür ederim..

Tarih: 9 Aralık 2009, 21:20 - İp: 88.***.**8.117
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

çok önemli bir vazifedesiniz.bu kutsal vazifenin meyvalarınıda almak başka bir zevk olsa gerek.türkiyenin böyle insanlara ihtiyacı var. sizi kutlarım.

Tarih: 9 Aralık 2009, 22:13 - İp: 88.***.**7.190
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

taşı delen suyun kuvvetiyle beraber devamlılığı...başlığı görünce "yarim istanbulu meskenmi tuttun" türküsü aklıma geldi.....ağaç,dal,meyve deyince...padişah ile irfan sahibi yaşlı amca aklıma geldi....hiç bir gayret beyhude değildir..

Tarih: 9 Aralık 2009, 22:20 - İp: 88.***.**4.23
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

maşşallah.

Tarih: 9 Aralık 2009, 22:26 - İp: 88.***.**8.177
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Teşekkürler ironman, teşekkürler şaban abi..

Bu yurdu öz yurdum gibi benimsemiş olmak, ve buradan daha kötü şartlara sahip başka bir yer olmadığını düşünmek buradan ayrılışımı öyle zorluyor ki....

Bir yere alışmak, dişinizle tırnağınızla orada "bir şeyler" yapmak ve sonunda ufak tefek de olsa başarmak insana farklı duular yaşatıyor..

Bu açıdan Durağandan ayrılışım gerçekten zor olacak..

Ama konuda bahsettiğim Faruk gibi gençöleri arkada bırakıyor olmak tek tesellimiz olacak..

Tarih: 9 Aralık 2009, 22:38 - İp: 88.***.**8.117
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

hocam ağacın kökü sağlamsa daha çok meyve verir

Tarih: 10 Aralık 2009, 11:33 - İp: 81.***.**7.150
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

İnşallah lazhop..gerçi toprak verimli..Torpak sağlam..Ama bilmiyoruz artık suyu verebildik mi

Tarih: 10 Aralık 2009, 21:12 - İp: 88.***.**1.92
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Haftasonu kış kışlığını yapacakmış lazutemmi yurt genelinde..
Edremit işi ne alemde ki.?

Tarih: 10 Aralık 2009, 21:13 - İp: 88.***.**7.18
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Abi Edremit mayısata..

Bu arda ben de hafta sonu Sinopta olacam...Bakalım Dransaları aşabilecek miyiz?

Tarih: 11 Aralık 2009, 12:52 - İp: 88.***.**6.204
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Ok,Lazut..

Tarih: 11 Aralık 2009, 16:58 - İp: 88.***.**9.57