lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Dallar Meyveye Durdu

Durağandaki bu 7.ci yılımda bir öğretmenin yaşayabileceği güzel anlardan birini yaşamakta olduğum için o kadar mutluyum ki..

Yıllardır Durağanın köylerindeki yoksulluğun boyutunu anlatmakla ve duyurmakla uğraştım..ve şimdi bu bayrağı idealist, yardımsever ve yenilikçi yine o köylerden birinden çıkmış olan öğrencilerimden birisi devraldı : Faruk KALAYCI...

O bir imamın oğlu..O anadolu kültürü ile yetişmiş , yaaşadığı topluma vefa borcu olduğunu düşünen , teknolojiyi de bu amaçla kullanabilecek şekilde geniş düşünebilen genç bir arkadaşımız..Sizin arkadaşınız benim ise eski "öğrencim"..
Gurur duymamak mümkün mü?

Şu an açıköğretim okuyor..Ve bir yandan da kurduğu sitesi ile hem köyünün tanıtımını yapıyor hem de çevresine bir "mum" olmaya çalışıyor..

Gurbete gitmmiş ama içi öz topraklarının hasreti ile yanan köylülerini hergün köyleriyle, evleriyle buluşturan Faruk sitesi sayesinde en son da bir yardım kampanyası düzenledi..

Köyündeki anaokulunun ihtiyaçları için düzenlediği bu kampanya ile bize gelecek adaına umut verdi..

Teşekkürler Faruk..

Ayrıntılar http://www.sarikadi57.com/index.php/haberler/155-yardim-kamnayasi

#lazut' tarafından 29.12.2009 21:21:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Aralık 2009, 21:23 - İp: 88.***.**4.131
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tayinin çıkacak diye mi yazdın bunları lazutemmi.. Bahsi geçen kişi de seni mahçup etmez oralarda,merak etme..

Tarih: 8 Aralık 2009, 21:32 - İp: 88.***.**3.202
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

gurur verici...

bloğu inceledim.. güzel çalışıyo sizin öğrenci Lazut Hocam..

Tarih: 8 Aralık 2009, 21:45 - İp: 78.***.**5.246
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

meslek kutsal, yapılan iş zor..
her adamın harcı değil..
hamur kıvamındaki o kil toprağına iyi şekil vermek lazım..
el emeği göz nuru..
hazırlayıp topluma bağışlamak lazım..
bunu anca öğretmen yapar. ama yüreği sağlam öğretmen!

hocam, kutsal vazifende başarılar, genç arkadaşıma da aynı şekilde..
devrettiğiniz o bayrak hiç solmasın.

Tarih: 8 Aralık 2009, 22:01 - İp: 88.***.**2.28
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Abi aynen öyle..Geriye dönüp baktığımızda Faruk gibi "mumlar" görmek istiyor insan..

sevgili hayat_can ilgilendiğin için çok teşekkür ederim...

Tarih: 8 Aralık 2009, 22:03 - İp: 88.***.**4.131
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

iyi niyetle yapılmış bir girişim olduğuna şüphem yok.
sesinizi duyurmak için çalışma yapmalısınız.
birde ödeme hakkında kolaylıklar sunmalısınız. (paypal-bankahesapno-havale vs.gibi)
aklıma şu sorular takıldı;
bu site ciddi mi?
yardımlar gerçekten yerine ulaşacak mı?
daha önce böyle bir yardım çalışması oldumu?
gerçekten yardım ihtiyacınız var mı?
rakamlar veriler söportajlar fotoğraflar ciddi ilanlar olayın önü arkası vs. vs..

eğerki ciddi bir çalışma yapılmayıp bukadarıyla olursa olur mantığı ile yola çıkılacaksa boş yere uğraşmış olursunuz. bunuda not düşeyim.

tekrardan size bol şans dilerim. inşallah herşey düşündüğünüz gibi gider..

----------
not: Siteniz çok amatör duruyor. çok fazla alakasız şeyler var. "moderatör", "kopyalama yasaktır", "admin" "sayfaların kayması", "siteyi yapan-eden" "hazı template izlerinin silinmemesi" falan.. bunlar amatör girişim belirtileridir.

Tarih: 8 Aralık 2009, 22:08 - İp: 88.***.**3.59
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili panctom çok teşekkürler...

Sevgili remi ben de sizin iyi niyetli olduğunuzdan eminim..Ama sanrırım topiğin amacını biraz yanlış anlamışsın..

Bu site ciddi mi derken herkes yaptığı işi ciddiye alarak yapar..Bahsin resmi mi şeklinde ise tabi ki değil..Amatörce yapılmış bir site..Nitekim aşağıda senin de söylediğin bir çok eksiklik ver..

Bu arkadaş zaten yardım kampanyasının birinci adımını tamamlamış..

http://www.sarikadi57.com/index.php/haberler/191-yardimlar-ogrencilere-ulasti-

http://duragan57.com/index.php?option=com_content&view=article&id=632:aferin-faruk&catid=1:latest-news&Itemid=93

Herkes kendi yaşadığı ortamın neye ihtiyacı olduğunu daha iyi bilir..Dolayısıyla gerçekten ihtiyacları var mı diye sorrken bizim bulunduğumuz ortamın mahiyeti hakkında da bilgi sahibi olmak gerek..Ve söylüyorum gerçekten ihtiyacları var..

Ama bu işlerin boş olduğunu düşünmüyorum..Belki çok amatörce, belki önünü arkaasını fazla düşünmeden yapılan bir çalışma ama sonuçta yukardaki linklere de bakarsanız yine de bir şeyler yapılmış..Yani denize atılan her yemi balık bulmazsa dahi Haluk bilir..Amaç bu..

#lazut' tarafından 09.12.2009 10:09:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Aralık 2009, 10:05 - İp: 212.***.**2.187
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Olaya biraz fazla teknik bakmışım.
duygusalımdır ama dostlarımı uyarmayı, kötü olmaya tercih ederim. mesele bu yani.
Bir çok eksik var bunu kabul etmelisiniz. Bana bazen en yakınımdakiler bile derler, her b.ka bahane uyduruyorsun diye.
yok vallahi töbe öle değil..amacım herzaman en iyisi nasıl olur doğrusu nasıl olmalıdırı aramaktır ve ona ulaşmaktır.
yoksa şuan sizin oğlanın yaptığı çok takdire değer medeni cesaret isteyen bieşey. ömrüm billah ben böyle bişey yapmadım. o yüzden tebrik ediyorum.
sadece ufak detaylar var hatalı ve fazla olan. onları kaldırdınız mı 10 numara olur.

saygılarımla..

Tarih: 9 Aralık 2009, 10:12 - İp: 78.***.**1.228
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgli remi dedim ya ben de senin iyi niyetli olduğundan eminim..Herkesin bir yapısı vardır bu çok normal..

Bu arada bak hep senin yüzünden tam iki haftadır kendi sitem ile uğraşıyorum..Halen da uğraşmaktayım..Bari oraya da bir bak ta varsa düzeltmem gereken bir yer bana söyle..

Sabahyeli.com

Tarih: 9 Aralık 2009, 11:30 - İp: 212.***.**2.189
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Mum ışığını doğru kaynaktan almış...

Tarih: 9 Aralık 2009, 13:30 - İp: 81.***.**3.185
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bu karda ne meyvesi abi.

Tarih: 9 Aralık 2009, 14:14 - İp: 78.***.**4.54