mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Daha Özgür Daha Gururlu

Daha Özgür Daha Gururlu
Biliyorsunuz arkadaşlar bir süredir sitede yokum bugünden itibaren bir iki fotoğraf yükleyeceğim aranızdayım.

Ablamla tartıştım,evimi terkettim.Özellikle soğukkanlı ve ihtiyatlı davranışım o gün içimde biriken alevler eşliğinde kendisini öfkeye bıraktı ve ne zamandan beri yapmak istediğimi yaptım topladım bavullarımı bir daha gelmemek üzere aslında bana ait hiçbirşeyin olmadığı evimi terkettim.Sizinle neden paylaşıyorum bilmiyorum ama bir tür kendini ifade şeklim sizin arkadaşlığınız.

Annemle aram iyi aslında anneme bana ekonomik desteğini bırakmasını söylesem de o kabul etmedi,gerçekten çok üzüldü;sonuç olarak benim tek sorunum ablamla oldu,o yüzden tam bir kopuş var denemez ama ben çok önceden yapmam gerekeni yaptığım için çok mutluyum.

İnsanların biraz daha iyi görmesi gerekiyor,büyüklerin gençleri anlaması gerekiyor,ama toplumun ve sistemin getirdiği tecrübe esastır ilkesi gençlerin yaratıcılıklarını,kendi karar verme yetilerini,kendine güvenlerini bende olduğu gibi felç ediyor.Bu yüzden buradan seslenmek istiyorum siz oğlunuzu kızınız ,ufak kardeşinizi hayatınızda tutmak istiyorsanız onların bir birey olduğunu kabullenin yoksa 80'den sonra kat ve kat gençlerin üstünde artan baskı sizin kıvılcımınızla parlayacaktır.İyiliğini istemekten çok karşınızdakinin kişiliğinin kendi yolunda gitmesini isteyin.

Gençlerinize çocuklarınıza gerçekten güvenin,çünkü güven hayattaki kuralların sınırladığı bir kavram değil karşınızdaki bireyi kabullenme sanatıdır.

Sizleri özlemişim,internet cafeden girdiğim kadarıyla foruma ve galeriye uğramayı düşünüyorum.Sevgilerle

Tarih: 8 Ağustos 2007, 13:50 - İp: 88.***.**3.158
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yenı hayatında zorluklarla daha cok karsılasacaksın..kolay gelsin..
ılerıde gecmıse bakınca belki sende aynı acıdan gorebıleceksın ablanın yada buyuklerının sana bakısını..
ama şimdi istedigin ve kendını ıyı hıssetmenı saglayan buysa bıze sadece basarılar demek dusuyor
aman siteyi aksatma

Tarih: 8 Ağustos 2007, 13:59 - İp: 85.***.**9.17
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Sağol gaijin aklıma Babam ve Oğlum filmi geliyor ona bir ev ver baba gidebilecek bir yeri olsun.Benim gidecek yerim o ayrıldığım ev değil o zaman neresi İnternnetten çıkıyorum yarın sizi cevaplarım

Tarih: 8 Ağustos 2007, 14:06 - İp: 88.***.**3.158
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

inşallah yeni hayatında iyi insanlarla karşılşırsın ve şansın açık olur evlat... benim de iki üniversiteli çocuğum var sanki onlardan biriymişsin gibi hissettim...genç olmak da, gençlerin ebeveyni olmakda zor ne diyelim...

Tarih: 8 Ağustos 2007, 14:42 - İp: 88.***.**4.238
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Eee nerede yatıyorsun akşamları, Kurtuluş parkına gitmiyorsundur umarım ...

Ablalar iyidir. Ben çok severim ablamı. Ama aynı evde kalmak biraz gerer beni. Aşırı titiz birisi çünkü.

İnsanlar belli bir yaşa gelince özgür yaşamak istiyor. Ama özgürlüğün de bedeli var , geçim sıkıntısı filan gibi.

Sen tercihini yapmışsın, pişman olmayacağın bir tercih olur umarım. Senin okul ne zaman bitiyor bu arada?

Tarih: 8 Ağustos 2007, 15:01 - İp: 81.***.**7.49
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

Ayrılmak istemenin nedeni sadece özgürlük ise bence yanlış yapmışsın al eline bir çiçek git ablandan özür dile ...
Ama arada başka şeyler varsa o zaman en iyisini yapmışsın en azından kafan rahat olur sanada bol şans dilerim umarım bundan sonraki hayatın istedigin gibi şekillenir...

yüzsüz olucaksın aslında misal ben .baba evinden gitmeye hiç niyetim yok ..oohhhh rahat rahat mis gibi .yayılıp yayılıp yatıyorum babamın yanına gigiyorum bazen dukkana ordada yaıyorum tavs,ye ederim herkese

Tarih: 8 Ağustos 2007, 15:36 - İp: 88.***.**0.181
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

sehir disinda universite okuyan birinin akraba yaninda kalmasi her zaman sorun olur zaten, 1 sene kalman bile basari. nerede kalirsan kal ama ablanla arani her zaman iyi tut dostum. ayni kandan iki kisisiniz. ileride pisman olacagin birsey yapmis olursun yoksa. guven konusunda dediklerinde cok haklisin. sana basarilar omur boyu

Tarih: 8 Ağustos 2007, 15:39 - İp: 81.***.**7.8
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Ben üniversiteye girdiğim gün oh be özgürüm demiştim. O gün bu gün özgürüm. Ama son iki senedir baba ocağını da özlüyorum. Öyle ki bu sene Antalya, marmaris filan gidecek yere izinde baba ocağına gitti. Annem yemek yapıyor, yiğenimi seviyorum, kardeşimle dolaşıyoruz, çamaşırlar yıkanıyor, ütüleniyor. Ankara dan abim gelmiş,evde bir bayram havası gibi yani
Yaş ilerledikçe insan özgürlüğünden taviz veriyor. Gerçi ben 2-3 ten önce eve gitmedim....

Tabi altas gibi de yüzsüz olmamak gerekir ulen Arda....

Tarih: 8 Ağustos 2007, 15:50 - İp: 81.***.**7.49
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

Bana sorsalar yeryuzundeki cennet neresii
baba evi baba evi baba evi

Tarih: 8 Ağustos 2007, 16:00 - İp: 88.***.**0.181
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

dogru demissin atlas

Tarih: 8 Ağustos 2007, 16:03 - İp: 81.***.**7.8
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

iki aydır, kendi işimin başındayım.. netfotoğrafdan iki arkadaşım aile işinden ayrılacağımı 8-9 ay öncesinden biliyordu.. herkesle, özelimi paylaşmam.. doğru yaptığımı iddia etmiyorum, ama bu beni daha rahat yapıyor..

bağımsız oluşun, muhakkak desteklenir.. " kendine dikkat et " , "güçlü ol" demekten başka birşey söyleyemiyorum.. hoşcakal..

#mete007' tarafından 08.08.2007 16:06:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ağustos 2007, 16:06 - İp: 85.***.**1.55