volkanulucay
volkanulucay (üye)
Bursa / Amatör

Mark Iı Ve 24-70 İle Daha Net Çekim İçin

MAKİNEM CANON MARK 2 24-70 LENS BU FOTOĞRAFLARI DAHA NET NASIL ÇEKEBİLİRİM EKSİKLERİM VAR GİBİ GELİYOR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM SAYGILAR... RESİMLER AŞAĞIDA LİNKTEDİR.

http://1drv.ms/1x9XJ3N

http://1drv.ms/1x9XNAk

#volkanulucay' tarafından 10.03.2015 10:18:56 tarihinde düzenlendi.

#volkanulucay' tarafından 10.03.2015 10:20:00 tarihinde düzenlendi.

#volkanulucay' tarafından 10.03.2015 10:20:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Mart 2015, 10:17 - İp: 46.***.**5.106
turan_izmir
turan_izmir (üye)
Balıkesir / Amatör

Bu işi profesyonel olarak yapan yere girip adam akıllı öğrenmek. Fotoğafların soluk olması bir tarafa kadraj yamuk ve yaklaşımı, açısı bakışı kötü.

Işıklandırma veya diffuzer kullanıyorsan yanlış yeri aydınlatmışsın veya kullanmıyorsun. Muhtemelen kullanmıyorsun. Damat ışığı kesmiş gelinin suratı karanlıkta ve ikisinin göğsüne gölge düşmüş. Burasını aydınlatman gerekir. Diyafram baya kısıkmış her taraf göründüğünden ilgiyi çiftler almıyor etraf dikkati dağıtıyor.

Arkada geçen kişiler olmaması lazım. Bunun yanında aynı hatalar bundada var.

Tanıdık biri ve onların fotoğraflarını çektiyseniz. Düzgün bir kursa gidip eğitim alabilir. Eğer bu işi profesyonel olarak yapacak iseniz bu işi yapan bir yere gidip kompozisyon, diyolok, ışık, kadaraj ve photoshop olarak öğrenip ondan sonra devam etmek.

JPG üzerinden denedim raw olsa daha iyi olurdu. Camera Raw CAmera Calibrasyonu altında Camera profilinde da standart, portre, vivid gibi ayarlar vardır. Vivid oldukça canlı renkler sunar orayı bir kurcalayın.

Basic bölümüde oldukça yararlıdır. En alttaki Vibrance ve Saturation ayarlarını biraz artı ya yöneltince fotoğa renk gelecektir. Bu sondaki iki ayarla oynamak pek sevdiğim bir şey değil. Fotoğrafı yapay hale getiriyor.

Ama tabiiki en güzeli bunları çekerken elde etmek bu da eğitim ve zamanla oluyor. Ama en başta dediğim gibi kadraj geliyor. Fotoğraf kadrajı kompozisyonu iyi olmadıktan sonra fotoğraf image'nın doygun ve keskin olması bir şeyi farkettirmiyor.

Umarım pes etmez ve üstüne inatla gidersiniz. İyi çalışmalar.

#rocker_tr' tarafından 10.03.2015 14:00:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Mart 2015, 13:45 - İp: 78.***.**1.4
rockkesman
rockkesman (üye)
İstanbul / Amatör

Tarih: 11 Mart 2015, 13:20 - İp: 88.***.**0.125
kadire5ke
kadire5ke (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Öncelikle Mark II kullanımı oldukça zordur.Net fotoğraflar için daha düzgün duruşlar ver daha sabit tutmak gerekir.'rocker_tr' arkadaşımızın dediği gibi profesyonel eğitim almak gerekir.Başarılar dilerim umarım iyi şeyler yaparsınız.

Tarih: 12 Mart 2015, 11:01 - İp: 213.***.**5.247
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

Öncelikle ekipmanınız çok güzel..

1- sorununuz kompozisyon, wedding photography adıyla internetet bol bol örnek fotoğraflara bakıp hafızaya atın. benzerlerini çekin.
2- çok nokta netlemeyi kapatıp tek nokta netlemeye alın af noktasını yön tuşu ile kaydırarark netleyeceğiniz yere getirip öyle foto çekin..
3-ışık bilgisi pozlama önemli eğitim alın internette kaynak okuyun video izleyin.

Tarih: 13 Mart 2015, 15:39 - İp: 194.***.**4.25
  • 1