mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Daha Özgür Daha Gururlu

Biliyorsunuz arkadaşlar bir süredir sitede yokum bugünden itibaren bir iki fotoğraf yükleyeceğim aranızdayım.

Ablamla tartıştım,evimi terkettim.Özellikle soğukkanlı ve ihtiyatlı davranışım o gün içimde biriken alevler eşliğinde kendisini öfkeye bıraktı ve ne zamandan beri yapmak istediğimi yaptım topladım bavullarımı bir daha gelmemek üzere aslında bana ait hiçbirşeyin olmadığı evimi terkettim.Sizinle neden paylaşıyorum bilmiyorum ama bir tür kendini ifade şeklim sizin arkadaşlığınız.

Annemle aram iyi aslında anneme bana ekonomik desteğini bırakmasını söylesem de o kabul etmedi,gerçekten çok üzüldü;sonuç olarak benim tek sorunum ablamla oldu,o yüzden tam bir kopuş var denemez ama ben çok önceden yapmam gerekeni yaptığım için çok mutluyum.

İnsanların biraz daha iyi görmesi gerekiyor,büyüklerin gençleri anlaması gerekiyor,ama toplumun ve sistemin getirdiği tecrübe esastır ilkesi gençlerin yaratıcılıklarını,kendi karar verme yetilerini,kendine güvenlerini bende olduğu gibi felç ediyor.Bu yüzden buradan seslenmek istiyorum siz oğlunuzu kızınız ,ufak kardeşinizi hayatınızda tutmak istiyorsanız onların bir birey olduğunu kabullenin yoksa 80'den sonra kat ve kat gençlerin üstünde artan baskı sizin kıvılcımınızla parlayacaktır.İyiliğini istemekten çok karşınızdakinin kişiliğinin kendi yolunda gitmesini isteyin.

Gençlerinize çocuklarınıza gerçekten güvenin,çünkü güven hayattaki kuralların sınırladığı bir kavram değil karşınızdaki bireyi kabullenme sanatıdır.

Sizleri özlemişim,internet cafeden girdiğim kadarıyla foruma ve galeriye uğramayı düşünüyorum.Sevgilerle

Tarih: 8 Ağustos 2007, 13:43 - İp: 88.***.**3.158
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Serbest kürsünün yanlış tarafına açmışım konuyu düzeltilirse sevinirim

Tarih: 8 Ağustos 2007, 13:45 - İp: 88.***.**3.158
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

sen konuyu orada tekrar aç, burası silinir sonra. şimdi buraya bir şey yazarsam boşa yazılacak.

Tarih: 8 Ağustos 2007, 13:48 - İp: 81.***.**7.49
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

eee o günden bu güne nasıl gitti hayat..
durumunu pek takip edemedik ama şu an durum nedir..
yeni ve kendi evindemisin.. yoksa ortayı bulup asgari müştereklerde uzlaştınız mı..
cidden merak ettim..
ayrıca kendi özel hayatına ait böylesi bir konuyu böylesine sosyoljik bir şekilde paylaşman ve medeni cesaretin takdire değer bir durum..

Tarih: 2 Şubat 2008, 18:16 - İp: 88.***.**3.189
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

bende annemin evinden ayrılmak istiyorum ama beni bırakmıyo
yaş 33 olmuş hala onun gözünde çocuğum

evimi bi adam etsem anında geççem

Tarih: 2 Şubat 2008, 21:26 - İp: 78.***.**0.232
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

evde kalmışsın abi sen

Tarih: 2 Şubat 2008, 22:54 - İp: 81.***.**7.124
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

yüzüme vurmasan ?

Tarih: 2 Şubat 2008, 22:56 - İp: 78.***.**0.232
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

özür dilerim

Tarih: 2 Şubat 2008, 23:02 - İp: 81.***.**7.124
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Biraz yenilmiş bir cevap olacak ama evdeyim(yani eve gidip geliyorum),ramazan bayramında da direnmiştim ama sonra annemin ısrarlı geliş gidişleri(okula) beni pes ettirdi.

Hala yurtta kalıyorum,ama aklım hep başka eve çıkmakta ama işin doğrusu şudur ki hayatı bilmiyorum yani mesela 20 yaşıma gelmişim en kötüsünden bir işte bile çalışmadım,bir nevi öğrenmek istiyorum birşeyleri,başkalarının tecrübeleriyle değil kendi tecrübelerimle yaşamak istiyorum ama olmuyor.Acaba çocuğumu okula gönderiyim büyük adam olsun denen zihniyetin sonu mu geldi ?

Seçkin okul hayatım sonucu (iyi bir ilkokul hocası,tanınmış bir ortaokul,fen lisesi,teknik ünv) etrafıma bakıyorum da yani benimle aynı kaderi paylaşanlara, bir şeyden anlamayan,halktan kopuk;bazısı ukala, bazısı saftrik gençler olup çıkmışız.

Ablamla konuşmamaya çalışıyorum,muattap almamaya çalışıyorum ama zoraki şeyler de geçiyor arada.

Amerikalılarda bir laf vardır bilir misiniz sick and tired of diye...Bende sıkıldım,yoruldum birilerinin beni yavaşlatmasından,o kişileri hayatımdan ne kadar uzak tutsam yeridir.

Bu arada bugün Gittigidiyordan bir Minolta çanta aldım çok fiyakalı

#mavi_izci' tarafından 02.02.2008 23:18:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Şubat 2008, 23:17 - İp: 85.***.**8.120
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

ohoo eskiymiş bu. Mavi izci gitmiştir eve. Havalar soğudu.

Tarih: 2 Şubat 2008, 23:31 - İp: 78.***.**0.109
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Sen doğrusunu yaptın Maviİzci.. Ayrı yöne bakmaklada, Geri dönüp sarılmaklada..

Siyah-beyaz bölümüne yazdığım bir cevap vardı.. Orada, yanlış yapmakdan korkmayın demiştim.. Hayatda, yanlış yapmakdan korktukça, hiçbirşey yapamıyor insan..

Tarih: 3 Şubat 2008, 11:31 - İp: 85.***.**0.80