transferpres
transferpres (üye)
Çorum / Amatör

Cem Şahan Polat Aynı Filmde

herkesin mübarek kurban bayramıznı kutluyorum.

aklıma bir fikir geldi şahanla cem yılmaz polat aynı filmde buluşsa recep ivedik

gora kurtlar vadisi ırakın gişelerini beşe katlar diye aklıma fikir geldi konusuda

şu olacak 3 farklı insan biri asabi biri mafya biride arif esnaf bunlardan arif zaman makinası yapar ve recep ivediği polatı alıp onların hayatlarını değiştirmek için geri dönerler ve başaramazlar ve 50 yıl sonrasına giderler bu

seferde onlar meşhur değillerdir ve orda kalırlar tekrar eski popülerliğini yakalamak için yaşlı halleriyle birlikte genç halleriyle tv lerde program yaparlar bu arada oluşan boşluk nedeni ile komik olaylar felan geçer ama 3 ana karekter çok gişe yapar ve çok iyi bir film olur.

bütçesini söylemek gerekirse 50 milyon ytl bulur bu filmlerin serisi çekilebilir ve 25 milyon izler diye düşünüyorum

Tarih: 7 Aralık 2008, 22:29 - İp: 88.***.**7.50
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yurtdısı rakamlarıda cok onemli degil,recep ivedigi yurtdısında 190000 kişi izlemiş..
hadi ucunu bi filme koysan 500.000 desen yıne onemli bir rakam degil.ayrıca sinema yapımcılarıda turkiyede 10 milyon bilet sayısına ulasmanın ımkansız oldugunu kendıleri soyluyor

Tarih: 3 Mayıs 2009, 17:41 - İp: 78.***.**8.145
transferpres
transferpres (üye)
Çorum / Amatör

ya bizim sorunumuz bu hayal gücünü kaybetmişiz biz bir zamanlar eşkiya filmini kaç kişi izledi çok dediler Türk sineması için rekor dediler ama vakit ilerledikçe seyirci arttı tabi korsan olmasa daha fazla kişi gider buda gerçek

#transferpres' tarafından 04.05.2009 11:00:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mayıs 2009, 18:06 - İp: 95.***.**0.141
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

türk sinemasının tek sorunu var, filmler ya sulu zırtlak,saçma sapan, popo göğüs, bel altı espriyle dolu, yada ağır,diyalogsuz ruhsuz uzun bakısmalı, uzun sessizliklerin oldugu sahnelerle..
ya çok konusan,surekli olayı acıklamaya calısan karakterlerle,ya hiç konusmayan herseyi gizem olan karakterlerle..
türk sinemasının sorunu budur..
tek tük kaliteli yapım sinemayı biryere tasımaz..
kalitesiz yapımlarında cok gişe alması sinemayı biryere tasımaz..
sinema seyircisini egitmelidir. hos zaman gecirme aracı olmalıdır..
acıkcası ben sinema salonuna gırmeden once,espri anlayısımı orta son seviyesine düşürme ihtiyacı duymak istemiyorum, sinemacılarında benım izleyicim zaten orta son zekasına sahip,ona gore davranıyım demesini asagılama olarak goruyorum..
içimdeki öküz gülmesede olur..
---------
70lerin seks filmleri furyasından,80ler sonraının politik agırlıklı mesaj kaygılı sinemasından,yada yeşilcamın gunde uc film cekilen zamanlarından ne hayır geldi????
hepsi izlendi, ama geriye teknik olarak, sektor olarak birsey bırakmadı..
şimdi ya nostalji için acıp izlenen filmler,yada gulup alay etmek için..
teknik olarak senaryo olarak, ve kalite olarak yeterli cok az filmi vardır turk sinemasının..
bir sadri alışıktan,şener şenden, kemal sunaldan, recep ivediklere gerilediyse bu ulkenın begenisi o ulkenin sinemasında kırılmış hiçbir rekorun hiçbir manası yoktur..
isterse 50 milyon kişi gitsin sinemaya bilet alsın..
bunlar ancak ve ancak sahilde kuma yazı yazmakla esdegerdir, dalga geldimi siler supurur...
----------
bugun iki kişinin sinemaya gitmesi minimum 40 liraya patlıyor. ayda iki kere gitsen 80 lira..
80 lira verip sana hiçbirşey katmayan birşey izlemenin anlamı ne?
indirir korsanını izlersin,hiçbir kaybın olmaz.. acıkcası boyle "şeyleri" önüme film diye sunan adama karsıda zerre vicdan kaygısı duymam..

türk sineması ancak, özel efekt,goruntu yonetimi ve senaryonun gücünü kabul ettigi zaman ilerler..şişirme kahramanlarla zorlama filmler yapıldıgı zaman degil..

Tarih: 4 Mayıs 2009, 23:47 - İp: 78.***.**1.56
transferpres
transferpres (üye)
Çorum / Amatör

katılmıyorum indirir korsanını izlersin,hiçbir kaybın olmaz.. acıkcası boyle "şeyleri" önüme film diye sunan adama karsıda zerre vicdan kaygısı duymam..

ne olursa olsun gelirleri teröre gidiyor

katılıyorum evet Türk sineması ancak, özel efekt,goruntu yonetimi ve senaryonun gücünü kabul ettigi zaman ilerler..şişirme kahramanlarla zorlama filmler yapıldıgı zaman degil..

Tarih: 5 Mayıs 2009, 21:23 - İp: 195.***.**9.91