transferpres
transferpres (üye)
Çorum / Amatör

Cem Şahan Polat Aynı Filmde

herkesin mübarek kurban bayramıznı kutluyorum.

aklıma bir fikir geldi şahanla cem yılmaz polat aynı filmde buluşsa recep ivedik

gora kurtlar vadisi ırakın gişelerini beşe katlar diye aklıma fikir geldi konusuda

şu olacak 3 farklı insan biri asabi biri mafya biride arif esnaf bunlardan arif zaman makinası yapar ve recep ivediği polatı alıp onların hayatlarını değiştirmek için geri dönerler ve başaramazlar ve 50 yıl sonrasına giderler bu

seferde onlar meşhur değillerdir ve orda kalırlar tekrar eski popülerliğini yakalamak için yaşlı halleriyle birlikte genç halleriyle tv lerde program yaparlar bu arada oluşan boşluk nedeni ile komik olaylar felan geçer ama 3 ana karekter çok gişe yapar ve çok iyi bir film olur.

bütçesini söylemek gerekirse 50 milyon ytl bulur bu filmlerin serisi çekilebilir ve 25 milyon izler diye düşünüyorum

Tarih: 7 Aralık 2008, 22:29 - İp: 88.***.**7.50
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

türkiyede sinemaya giden maksimum kişi sayısı 4 milyon civarında, her sinema izleyicisi mesela recep ivedik seyretmeye gitmez.
bu 4-5 milyon gibi rakamlar,filmi ikinci hatta ucuncu kez izlemeye gidenlerle elde edilen rakam..
not: acıkcası recep ivedik gibi bir filme ikinci,ucuncu kez giden insanın sinema hassasiyetınden şüphe ederim..

Tarih: 28 Nisan 2009, 18:08 - İp: 78.***.**5.126
transferpres
transferpres (üye)
Çorum / Amatör

sana katılmıyorum Türkiye Nüfusun yarısı 28 yaşın altındadır.

yani 35 milyon kişi eder.

bu kişiler sinamaya gidebilir listesindedir şöyle bir süzme yaparsak.

35 milyonun 10 milyonu 0 ile 12 yaş arası 25 milyon kişin yarısı 12 yaş ile 18 yaş arası bu 12 .5 milyon kişinin hepsi sinemaya gider parasal sorunları bu yaşta olmadığından.
anne ve baba böyle recep ivedik filimlerine arkadaşlarıyla ısrarlara dayanamayıp gönderiri büyük olanlarda zaten belirli bir para toplar kız arkadaşı ile gider.

Türkiye'de 1140 sinema var 161 bin 923 koltuk

10 milyonun üzerinde insanın yaşadığı İstanbul'da da yalnızca 256 sinema salonu bulunuyor 36 bin 763 koltukla hizmet veriyor

36 bin 763 x4 seans = 147052 bunu şöyle yapabilirsiniz iki hatta 3 salanda gösterildiğini varsayalım 441156 yapar bunu 30 la çarpalım 4 haftadan daha fazla kalıyor filim vizyonda 13234680 milyon kişi yapar ve görülüyorki sinema sever 12,5 milyon yanında 12 yaş altı ve 28 yaş üstü gidende var düşünü bu sadece istanbul için olan sinema sever bunun hafta sonu yoğunluğundan ötürü sayı 40 gün sonra artıyor malum okul var bizdede kış aylarında sinemaya gitme isteğimiz var vs

Başkent Ankara'daki salon sayısı 116, koltuk sayısı ise 18 bin 288

İzmir'de 86 salonun 12 bin 900, Bursa'da 50 salonun 8 bin 809 koltuğu bulunuyor. Antalya'da 52 sinema salonu 5 bin 970, Adana'da 25 salon 5 bin 185 koltuğa sahip

sonuç sinemaya gidiliyor ama sinemaya gidenlerin hepsi recebe gitmiyor bu duruma göre öteki filimlerin boş geçmesi lazım senin hesabına göre gajin

#transferpres' tarafından 30.04.2009 10:50:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Nisan 2009, 10:47 - İp: 95.***.**4.72
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

işte boyle, bi bakkal acıyım sadece bakkalın sokagındakiler gelse yeter diye bakkal hesabı yaparsanız ortaya anca boyle bir sonuc cıkar..
ben demiyorum turkiyedeki sinema izleyici sayısı sukadardır diye, bu konuda arastırmalar soyluyor, hatta bundan hareketle şahanın kendisi soyluyor..kendiside filme ikinci ucuncu kez gidenler sayesınde boyle bir sayıya ulasıldıgını ifade ediyor..
durum boyleyken, istersenız bunların yanına tayyip erdoganla deniz baykalıda koyun yine belli bir sayıyı gecmez...

Tarih: 30 Nisan 2009, 13:02 - İp: 78.***.**4.213
transferpres
transferpres (üye)
Çorum / Amatör

bilet alanlardan tc kimlik numarasımı alıyosunuz ki 3 kişi 4 kişi diyorsunuz güldürdün beni ama hesap ortada

Tarih: 1 Mayıs 2009, 00:02 - İp: 95.***.**1.74
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yine yazıyımda anlaması kolay olsun,arastırmalar gosterıyor bu sayıları ben biyerimden uydurmuyorum..
ayrıca şahan gökbakar kendisi soyledı turkiyede sinemaya giden 3-4 milyon kişi var,bu filmin gişesi ikinci ucuncu kez gidenler sayesınde bu sayıya ulasıyor diye..
bakkal hesabıyla ulke 70 milyon,yarısı yaslı desek yarısının parası yok desek 17 milyon kişi gelir diye gişe tahmini hesaplanmaz

Tarih: 2 Mayıs 2009, 08:10 - İp: 78.***.**2.63
transferpres
transferpres (üye)
Çorum / Amatör

arastırmalar gosterıyor TÜRKİYEDE 12,5 MİLYON SİNEMA SEVER VAR

senin dediğin 3-4 milyon sinema sever yaz ayları sinemaya gidenler benim dediklerim kış ayları ve hafta sonları sinemaya giden sinema severler

aslında düşünülmesi çok basit bir kurgu bu

sene 2004 12 kasım cuma ve gora vizyona girdi yalnış hatırlamıyosam bayrama denk gelmişsit aynı arog gibi bu sana şunu hatırlatmalı sinema severler en fazla o gün sinemaya gider.

bak recebe iki filmide bayram dışında vizyona girdi ama sen kendin diyosun 4 milyon kişi gitti diye bayramda bu 3 katlanıyor bak 12 milyon kişi ediyor bilmem anladınızmı

Tarih: 2 Mayıs 2009, 11:41 - İp: 213.***.**0.33
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hala bakkal hesabı yapıyorsun

Tarih: 2 Mayıs 2009, 16:00 - İp: 78.***.**3.137
transferpres
transferpres (üye)
Çorum / Amatör

bak sana bir hesap çıkarayım ben.

6 vsk 7 tl 50 vsk 7 tl nasıl oluyor birini fotoğrafçı çekiyor 6 vsk 7 tl birini sen çekip bellek kartında fotoda karta bastırıyosun.

arada ki farkı kim anlar sence kaliteyi tabiki fotoğrafçı neden çünki ona rötüşü yapan o kaliteli çeken o renk ayarını yapıp minlabta basan onunki daha kaliteli daha iyi

ama vatandaşa göre ikiside iş görüyor senin bu hesabında iş görür ganjin

Tarih: 3 Mayıs 2009, 00:53 - İp: 95.***.**2.20
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hiçbi alakası yok bu bir..

turkiyede 2008 yılı boyunca satılan bilet sayısı 35 milyon..
tam 310 film vizyona girmiş..
sen bir filmle 25milyon diyorsun,hesabının patladıgı yerde burası zaten...

Tarih: 3 Mayıs 2009, 01:16 - İp: 78.***.**3.205
transferpres
transferpres (üye)
Çorum / Amatör

biraz etrafa bakmak lazım 25 milyon izleyicilerin hepsi TÜRKİYEDEN değil elbette bak aşağıdaki haber gibi bizde amerikalılar gibi film yapabiliriz ve bütün dünyaya dizileri sattığımız gibi satabiliriz.

Amerika'da bir kişiye 4.2 sinema bileti Türkiye'de bir bilete 2.3 kişi düşüyor

'Spider Man' 336 milyon dolarla ABD'de geçen yılın en çok hasılat yapan filmi.

08/03/2008 (280 kişi okudu)

BBC - LOS ANGELES - Kuzey Amerika sinemaları 2007 yılında rekor hasılata imza attı. MPAA'in (Amerikan Sinema Birliği) verilerine göre, 2007 yılında Kuzey Amerika'da (ABD ve Kanada) sinema biletlerinden 9.6 milyar dolar gelir elde edildi ve geçen yıla göre yüzde 5.4 oranında artış sağlandı. Ancak satılan bilet sayısı neredeyse geçen yılla aynı miktarda. Hollywood 2007 yılında piyasaya çıkardığı 603 yapımla 1.4 milyar seyirciye ulatı. MPAA, gişe gelirindeki artışı biletlerinde uygulanan yüzde 5'lik fiyat artışına bağlıyor. Dünya çapındaki satışlarda ise, yine bir rekor kırıldı ve 26.7 milyar dolarlık satış sağlandı.
301 milyonluk ABD ile 32 milyonluk Kanada'da kişi başına yılda 4.2 sinema bileti düşerken, Türkiye'de bu oran hayli düşük. 72 milyonluk Türkiye'de 2007 yılında satılan 31 milyon biletten 242 milyon YTL kazanç sağlanmış. Türkiye'de 2.3 kişiye bir sinema bileti düşüyor.

#transferpres' tarafından 03.05.2009 11:13:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mayıs 2009, 11:12 - İp: 95.***.**1.159