excalibur
excalibur (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Canım Çok Acıyor!!

Telefon acı acı çalıyordu ,saatin kaç olduğunu da bilmiyorum. geceleri uyumaz, sabahları kalkmaz olmuştum.sürünerek gittim telefonun yanına.Polis!! dedi karşıdan gelen ses..hala gecenin mahmurluğunu atamamış ve uyanamamışken; trafik kazası!! dedi Antalya kemer yolu üzerinde dedi,telefonunda sizin isminizi görüp aradık, durumu kötü dedi …..şimdi hastaneye kaldırıyoruz…
Antalya-kemer yolu ? trafik kazası ? durum kötü ? hastane ?telefon ? rehber? Ama benim Antalyada tanıdığım kalmadıki ! diyebildim sadece telefon kapandıktan sonra
Cok zaman önceydi,tanıdığım ve gözlerine vuruldugum biri vardı.cok sevmiştim,aşkın ne oldugunu ondan öğrenmiştim,oda beni seviyor,üzerime titriyor zannetmiştim,onunla evliliği hayal etmiştim,ona her seyimi vermiştim,hayatımı bile feda etmiştim,hiç sıkılmasın hep mutlu olsun istemiştim,türlü şaklabanlıklar yaptım gülmesi için,şaşırtmak için ummadığı anlarda güller göndermiştim,ben onu çok sevmiştim..
Tain isteme dedim anadoludan …O hep antalyayı istedi ve isteği oldu sonunda ….elimden ucuverecek sanmıştım..istememiştim kalabalık o şehri ..bir ev tutmuştu göreve başladığı mevkiye yakın..ve bir daire tutmuştu en kıyağından …oldum olası zevkli kızdı ,zevkine düşkündü..ben gibi mutavazi yasam çizgisi yoktu..siyasi fikri hiç taşımıyordu…fakat sevmiştim işte .
Körolası durumum her an yanında olmayı engelliyordu.ben buradaydım o orda..sadece yanındayım her zaman dıyebiliyorduk telefonda.bir boşluk bulup gitmeliydim yanına..mutlaka bir boşluk.çok özlemiştim..akşam mesai çıkışı orda olmalıydım o ara zili çalıp şaşırtmalıydım kapıda belirince.arkama sakladığım gülleri uzatıp busemi konduracaktım dudaklarına kapı eşiğinde.hatta hediyede almalıydım üzerine yakışan bir bistüer,veya bir şal..
O boşluğu buldumda..hiç vakit kaybetmeden yola bile koyuldum..oda beni özlemiştir sandım. Boynuma dolanıp iki damla ağlar sandım. Hoş geldin diyecek sandım.
Erkenden inmiştim şehre.iş çıkışını bekliyeyim demiştim..kapıdan yabancı hatta elalem sayılacak birisiyle cıktı.ikiside gülüyor vede havalarda uçuyorlardı ben yanlış anladım dedim,salakmısın oğlum dedim ,yapmaz dedim……….nedense takip ettim ..acaba ? mı
Tuttugu evin kapısındalardı..yok yaa şimdi iyi akşamlar dileyecek ve erkek yanından ayrılacak diye düşündüm..elini cebine attı ve anahtarı cıkardı ..kapıyı erkek açtı..o ara dondum.genede kızdım kendime yanlış anlıyorum diye..daha bu sabah konusmustuk geleceğimi bilmeden..seni seviyorum demişti..ne kadar hızlı söylemişti
Bunaltıcı sıcak havada iki kat donuyordum..ne yapabilirdim.elimden ne gelirdi..bunun bir acıklaması olabilirmiydi? Bu adam kimdi?
Divane gibi dolandım geç saatlere kadar ,gecede olmuştu.. sonunda kapıya yöneldim.zil hiç bu kadar acı çalmamıştı.üst tarafı andan üryan yarı çıplak açmıştı adam kapıyı buyur kardeşim? dedi ne istiyosun bu saatte?..şey !! diyebildim sadece şeyyy !!….
İçerden kim o hayatım? dedi tanıdığım bir ses. kim bu saatte?ne istiyormuş?
Gözlerim fırladı birden..vestiyerdeki aynadan silüeti belliydi ve mavi geceliği..ben almıştım..
Benim!!! diyebildim sadece irkildiğini ve uzerıne birseyler giymeye calıştıgını gördüm. Karsıma cıkmaya hazırmıydı?ben hazırmıydım?
Polis telefonda hastanenin adresini veriyordu.birden irkildim..Ama benim Antalyada tanıdığım kalmadıki!!!..arabayı çalıştırdım kaç saatte vardım bilmiyorum..kin ve elem karışımında bir yerdeydim.hastaneye girdiğimde sedyede gördüm ameliyathane yolunda sadece mavi gözlerinden tanıyabildim, kan deymeyen tek yer orası kalmıştı..beni gördü ..gözlerini az daha aralayabildi
Canımı çok acıttın!! Allah’ta seninkini acıtsın demiştin
Canım cok acıyor …

Yalçın Koçer..

Tarih: 17 Nisan 2007, 22:46 - İp: 85.***.**9.131
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

Tarih: 18 Nisan 2007, 19:46 - İp: 85.***.**3.152
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kac gundur goruyorum topici,nedense eliim gitmiyordu..bı yandanda yahu adamaın neye canı acıyor diyorum..
bende gercek sandım acıklamayı okuyunca anladım..elinize saglık

Tarih: 18 Nisan 2007, 20:04 - İp: 88.***.**7.97
acemkızı
acemkızı (üye)
İstanbul / Amatör

(11)numara

Tarih: 18 Nisan 2007, 20:24 - İp: 83.***.**4.3
mandyy
mandyy (üye)
İstanbul / Meraklı

mrb
bunlar birer deneme ama yaşadıklarıma o kadar benziyorki.
bende masmavı denizden bile deli gözleri olan sevdiğimi bitrafik kazasında kaybettm.başoını dizlerimin üzerine alıp avazım çıktığı kadar bağırmıştım 'ambulansss yardım edinn oo ölüyo'diye.ama kimse gelmedi.o koskocaman benim hayatımın tek kahramanı mavi gözlü devim kollarımda can verdi.son kez gözlerime bakamadan.gece çöktü üzeriize kanı kaldı t-shırtümde hatıra.2,5 yıl oldu acısı bugün gibi.
yazınızdan çok etkilendm.keşke bende yazdıklarınız gibi son kez görebilseydim kan değmemiş tek yer olan o masmavi gözlerini...
ii akşamlar

Tarih: 18 Nisan 2007, 20:31 - İp: 85.***.**3.52
acemkızı
acemkızı (üye)
İstanbul / Amatör

cok üzüldüm mandyycim cok acı

Tarih: 18 Nisan 2007, 20:39 - İp: 83.***.**4.3
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Antalyadayım halam da kemere her gün gidip geliyo.. Böyle bi şey olsa söylerdi halam bana dedim.. Yav kaza olmadı ki hiç falan diye de geçirdim içimden.. Ne adamsın ya yüreğime indiriyordun...

O son söylediğin cümleyi ben de 1 defasında birisine söylemiştim. Ama o trafik kazası geçirmedi,kalp acısı çekti...
Kalemine sağlık..

Tarih: 18 Nisan 2007, 20:53 - İp: 88.***.**4.120
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

bizimde acıttı ilk okudugumda kendimi senin yerine koydum ve cok üzülmüştüm..baştan sölesene yaa ...boşu boşuna üzülmüşüm..

Tarih: 18 Nisan 2007, 22:09 - İp: 88.***.**0.67
excalibur
excalibur (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

n baba
garjin
acemkızı
bisquıt
liebster

zaman ayırmışsınız teşekkür ederim..kimsenin böyle acı çekmesini istemem..kimsenin yarasınıda deşmek istemezdim. keşke koymasaydım yazıyı..manyy üzüldüm...sevdiceğin mekan cennet olsun..kader ne bir sn gecikir nede bir sn erken gelir..son nefeste sevdiklerimizin yanında olması dileğiyle

sevgiler

Tarih: 18 Nisan 2007, 22:33 - İp: 85.***.**9.131
mandyy
mandyy (üye)
İstanbul / Meraklı

son nefesinde yanındaydım.
ruhu benimleyken terketti bedenini
ama meleğimin son kez gözlerine bakmak istedim
o masmavi denize inat mavi gözlerine...
olmadı...
paylaşımın için teşekürler

Tarih: 18 Nisan 2007, 22:36 - İp: 85.***.**3.52
excalibur
excalibur (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

insan yari ile 5 dakika geçirir, bu beş dakikanın dört dakikası belki unutulabilir ama o bir dakika unutulmaz ve bir ömre bedeldir..öyle bir dakika geçirmişsindir umarım manyy...

sevgiler

Tarih: 18 Nisan 2007, 22:48 - İp: 85.***.**9.131