ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

Çanakkale Zaferi..

Çanakkale Zaferinin en önemli iki sonucu;

1-Halklar haklı oldumu karşısındakiler ne kadar güçlü olursa olsun yenilmeye mahkumdurlar.

Evet _unknown_'nun ve (yendiğimiz düşmanlar dahil) insanım diyen herkesin dediği gibi;
RUHLARI ŞAD OLSUN

#ahmetçiçek' tarafından 17.01.2012 20:08:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Mart 2007, 07:28 - İp: 88.***.**1.12
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

Burkay08;
1- Irakta amerikan halkı savaşmıyor.(Kısaca biravuç emperyalist tekellerin çıkarları için paralı askerler savaşıyor.)
2-Irak halkının karşısında ABD mutlaka yenilecek. Şimdi bile kaybettiklerini birçoğu kabul ediyor.(Geçmişte Irak halkından çok daha kötü koşullarda savaşan Vietnamda yenildi)
3-"Türkler Çanakkalede Kendilerinden çok üstün olan ülkeleri yenmedi mi?' Benim bu cümlemden senden başka provokasyon çıkaran var mı acaba? Bu kelimenin anlamını bilip bilmediğinden ciddi kuşkum var.
4-Ruhları şad olsun diyorum.Başkalarının ağzından diyorsun.

Tarih: 18 Mart 2007, 17:41 - İp: 88.***.**0.32
251959
251959 (üye)
Bursa / Amatör

Kardeşlik,barış vs. gibi kavramlardan bahsederken bile,birbirimizi bu kavramlara hiçde uygun olmayan şeylerle itham etmemizin doğru olmadığı düşüncesindeyim.Şahsen ben insanları güzel davranışlara yönlendirecek her türlü söylemi beğenir ve benimserim.SÖZ GÜZELSE HANGİ AĞIZDAN ÇIKTIĞI ÖNEMLİ DEĞİLDİR...

Tarih: 18 Mart 2007, 17:54 - İp: 88.***.**6.93
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

gundi, haklı.. "pirim vermeyin arkadaşlar böyle tartışmalara bırakın ya"

link eklemeden dururmuyum.. buraya tıklayın almayan eşşektir (veya fakirdir )

Tarih: 18 Mart 2007, 17:58 - İp: 88.***.**5.166
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

Arkadaşlar bundan önceki açtığım konularda sizlerden gelen tepkileri az çok anlıyorum.
Açıklamaya gerek var mı bilmiyorum ama genede açıklayım.
Gelen tepkileri anlamam onaylamam anlamına gelmez. Ermeniyim, Iraklıyım, Bosnalıyım, Yahudiyim vs vs dedim.
Oysa insanların kızdıklarında birbirlerine Ermeni Dölü Rum tohumu dedikleri bir ülkede yaşıyordum. Bunları bilmeliydim.

#ahmetçiçek' tarafından 19.03.2007 10:10:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Mart 2007, 18:18 - İp: 88.***.**0.32
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

Ama ne bileyim Fotoğraf işiyle uğraşanlar, Fotoğraf sanatçıları en azından Sanatçı oldukları için aydındırlar, entellektüeldirler, onaylamasalar bile Empati yaptığımı anlarlar sandım.

Eşeklik işte.

Ama bu Çanakkale Zaferi başlıklı konuya ve yazdığım iki maddeye gelen tepkileri anlayamıyorum..

Evet bu soruyu son zamanlarda ben de kendime soruyorum.

Ne işim var bu sitede????????????????

#ahmetçiçek' tarafından 19.03.2007 10:12:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Mart 2007, 18:19 - İp: 88.***.**0.32
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili ahmetçiçek,
Halklar haklı olduğunda gerçekten senin de dediğin gibi ilahi adalet tecelli ediyor ve zalim kaybediyor.
Belki o dönemde Mustafa Kemal bir liderdi ve devrimciydi ancak günümüzde Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerinin anlamı kalmadı.Bizler atatürk ilkelerini benimseyemediğimiz gibi onları güncel de tutamadık.Ben tararfsız bir gözlükle baktığımda Mustafa Kemalin ve ilkelerinin geçmişte kaldığını bizim onu yaşatamadığımızı görüyorum ve üzülüyorum.Ne yazıkki emperyalist güçler bizi kılıçla yanamadi ama örneği buradad da görüldüğü gibi zihnimizi dumura uğratarak böldü.Yaşasın halkların kardeşliği , yaşasın insanların kardeşliği

Tarih: 18 Mart 2007, 18:25 - İp: 88.***.**8.0
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

içimize işlemişler bizi insan gücü ve iman gücümüzle yenemeyeceklerini anlayan anlayışlar en hassas yerlerimizden vuruyorlar ve bizde bunlara alet oluyoruz.gundi arkadaşımız demişki prim vermeyelim böyle tartışmalar ama biz kendi kendimizle bile tartışır olmuşuz.....atalarımız canakkale zaferimizi kalpve iman güçüyle kanlarıyla kazanmışlardır.allahım hepisinin mekanını cennetin en güzel yerlerinden eylesin..onlara sadece senede bir gün degil münkün oldugunca hergün dua etmeliyiz.onların sayesinde hür ülkemizde birazcık rahat yasaya biliyorsak hergün dua edelim.,gururla söylemeliyiz NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..

Tarih: 18 Mart 2007, 20:08 - İp: 85.***.**6.253
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Ahmet Çiçek,
yine olayları ve tarafları karıştırıyorsun.
Konumuz değil ama bugün Irakta amerika adına o veya bu (farketmiyor)ırak halkına zulüm yapıyor.Derinlemesine düşünürsek amerikan güçlerine ülkelerini satanların adıda sanı da belli...Neyse girmeyelim o konuya bazı üyeler gocunur hemen...

Ben net bir soru sordum:Neden biz demiyorsunuzda Türkler diyorsunuz?
Evet sorum açık ve net...Cevabınız nedir?

Provake ve provake edenler konusunda ise bilgim bir hayli var merak etmeyin.Zaten sizde iyi bilirsiniz ne demek olduğunu...

"Evet _unknown_'nun ve (yendiğimiz düşmanlar dahil) insanım diyen herkesin dediği gibi;
RUHLARI ŞAD OLSUN" cümlenizi tekrar tekrar okuyorum...
doğrudan siz değilde diğerlerinin dediği gibi bir anlam çıkıyor yine.Ama bu işin üstünde durmaya gerek yok.Allah biliyor ki şehadete ermiş her Mehmetçiğin ruhu Şâd olmuştur.

Bu sitede bulunma sebebinizi iki kere sordum ve yine yanıt alamıyorum.

Üçüncü kez sormuyorum,çünkü sizde bilmiyorsunuz galiba...

Hayırlı işler olsun...

Tarih: 18 Mart 2007, 21:05 - İp: 88.***.**1.23
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

pardon bişey sorcam: Çanakkale savaşlarının kumandanı kimdi?

Tarih: 18 Mart 2007, 23:42 - İp: 88.***.**1.118
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Yardan diyardan geçilir ama Çanakkaleden GEÇİLMEZ...

Ahmet çiçek abimizin önceki vukuatlarını bilmiyorum ama kendisi -sanırım Türk kimliğini kabul etmeyen birisi. Bunun Türk toprakları üzerinde Türkiye Devletinin bekasını zayıflatacak, tehlikeye düşürecek davranışlar içinde olmadıkça sakıncalı bir tarafı yoktur.

Onun için bırakınız biz değil de Türkler desin.Bırakınız hem bu topraklar üzerinde yaşasın ve hem de kötü kardeş rolünü oynasın.Bırakınız kendi öz tarihi ile -yaşadığı topraklar üzerinde kurulu ülkenin değil- kendi öz tarihi ile gurur duysun..

Bizim Çanakkalemiz var.. Bizim kahramanlık dolu Arıburnumuz, Gelibolumuz, Anafartalarımız var.. Bizim Fatihlerimiz, Mustafa Kemallerimiz, Ali fuatlarımız, bizim MEHMETCİKLERİMİZ var.. Bırakınız birileri kendi tarihleri ile gurur duysun.Bize bizim tarihimiz ve bizim topraklarımız yeter.

Allah mekanlarını cennet eylesin

Tarih: 18 Mart 2007, 23:44 - İp: 212.***.**2.135