pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Çanakkale Şehitliklerinin Yeni Hali !!

BUndan yaklaşık olarak 5 yıl önce gitmiş idim. O zaman hali perü perişan idi. Bİr Türk olarak içim sızlamıştı görünce oraları. Neden dedim bunca şehidin olduğu bu mekanlar onlara yakışır bir hale getirilmez. Neden aynı yerlerdeki gevur mezarlarının en azından onda biri kadar olmaz.
Ancak bu gidişimde çok büyük farklar gördüm. Gerçekten öyle güzelleştirmeler yapılmış ki insan hayran oluyor. Hala bazı eksiklikler var. Ancak bu bizim peysaj mimarlarımızın hala gevurlar mertebesinde estetik anlayışına ulaşamamış olmalarından kaynaklanıyor. Ancak zamanla bunu yakalayacaklarını düşünüyorum.
Özellikle tabyalarda yapılan düzenlemeler takdire şayan. Eski halinden eser kalmamış.
Neticeden emeği geçen herkese teşekkürederim. İnşallah zamanla çok daha iyisi yapılır.

#pazarbey' tarafından 22.08.2009 04:57:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ağustos 2009, 04:57 - İp: 85.***.**9.156
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

emmi vindovz 7 kasmakta bilgisayarı. fotolarımı lilgisayara atamamaktayım. kaldılar öylece.
gördüm emmi.

Tarih: 2 Nisan 2010, 22:47 - İp: 88.***.**2.136
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Niye kurdun ki,,evveli sistem ile devam etmelisin..

Daha da tam oturmadı Win7,,keza senin bilg da zayıf galiba,, getir İst'a da bakılır bişilerde takılır gali..

Bebeklerde saçsız doğuyor emmi,saçları sonradan çıkıyor gürleşiyor zati..

Tarih: 2 Nisan 2010, 23:50 - İp: 78.***.**8.210
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

emmi ben artıkın hobi icabı foto çekemez oldum..
çektiğim o kadar fotoğraf sonradan iğrenç görünüyor bana..
hatta iğrenç görünmeyende manasız görünüyor..
niye çektim diyorum.. ama ucunda para varsa deklanşöre basmaktan hiç korkmuyorum..
makine konusu tam muamma.. yok mu ? var...
hemde iki tane.. kendi makinamı birine emanet vermiştim ama o kadar uzun zaman geçtiki... tarlayı ekip biçen misali makine arkadaşın oldu.. bana emanet gelen o kadar çok makine seçeneği varki..

neyseciğime.. emmi çanakkale havalisini biraz bilirim.. çokta foturafım var.. ben bile farketmemişim bu altıparmağı hayret..

benimde xp ye bi virüs girdi.. akıllara ziyan.. kurdum windoz 7 yii şimdilik çok memnunum.. hatta pc bir parça hızlandı bile.. ama sonradan ne olur bilmiyorum vakti zamanında xp yide çok beğenirdim..

Tarih: 3 Nisan 2010, 10:14 - İp: 88.***.**6.130
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Emmiler bana kalsa vin200 kurarım. Çok stabildir kendileri. Lakin çok geri mukabili oldu. BEnim bilgisayar baya eski. seleron 2400 mukabili.

Tarih: 3 Nisan 2010, 11:06 - İp: 88.***.**2.136
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Seleron mukabili bayağı bir ilkel kavramda kalakalmışsın pzremmi,,öyle değilmi..İmha et yok et eskidi o artıkın ..
Eyşdi emaylı felan yeni ürünler çıktı,ondan alsana bitane taksitli ..

Ekran kartında ilkeldir eskidir mecburen,,zevk vermez öyle olunca insana zati..
Gönder lazut'a sualtında kullansın,ne olcekki..

Bugün Mahşeri kalabalık idi emmi hertaraf keza,,iki gün içinde passkallya bayyramı var imiş ondanmış böyle,,yerlisi yabancısı sokakta idi..

Hamamlar bilem dolu idi ecnebiler ile,,sorma ..[çektim foto tabii]

Tarih: 3 Nisan 2010, 21:15 - İp: 88.***.**5.158
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi hep turist fotoları çekmekte ve yüklemektesin uzaktan izlediğim kadarıyla.
keza geçende sultanahmet atliyesinden tramway ile dönerkene yanıma oturan ecnebi sarışın bayan bana akmerkeze nasıl gdiileceğini sormuş idi.
kendisi litvanyanın bir köyünden imiş. kırsal mukabili yani.
su gibi akıcı ingilizcemle sohbet ettim ama duruşmaya yetişme mukabili kendilerini taksim istasyonunda terketmek mukabilinde kaldım emmi.
Tarihsel Türk misafirperverliğinin gereğini yerine getiremedim.
keza emmi.

Tarih: 3 Nisan 2010, 21:18 - İp: 85.***.**1.106
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Akmirkez yerine cevayire götürseydin ya sende,,orayıda görürdü senin sayende bari,,kompak taşısana sen hem yanında ..

Tarih: 3 Nisan 2010, 21:23 - İp: 88.***.**5.158
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

kompak makine yok emmi keza.
aslında geniş açı 24 mm mukabili olan bir kompak var ise alsam fena olmaz netekim.

Tarih: 3 Nisan 2010, 21:27 - İp: 85.***.**1.106
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Al bak incecikleri çıkmış ondan al,,çekersin işte dava ve takip mevzuatı sonrası ve öncesinde..Çektiklerinde hatıra kalır sana.

Tarih: 3 Nisan 2010, 21:37 - İp: 88.***.**5.158