unique17
unique17 (üye)
İstanbul / Amatör

Biz Var Ya Biz....

* Desenlerini çok begenerek aldigi yeni bir mobilyanin üstünü baska bir örtü örterek kullanan kisi Türk'tür

*Geçirdigi bir trafik kazasindan sonra kanlar içinde çikip, çarpilmis arabasina üzülen kisi Türk'tür.

* Tüp kaçiriyor mu, kaçirmiyor mu diye kibrit yakip kontrol eden Türk'ten baskasi olabilir mi?

* Yemekte eti biçakla degil, çatalin yaniyla kesmeye çalisan bir kisi görürseniz gözlerinden öpün, o bir Türk'tür.

* Kirmizi isikta durdugunuz için size ancak bir Türk bagirabilir.

* Ancak bir Türk, Cola'yi çalkalayip fiskirtarak asitsiz içmeyi akil edebilir.

* Elektonik hesap makinesini, uzaktan kumandasini naylona sarmis, üzerine de ambalaj lastigi geçirmis birini görürseniz hemen boynuna sarilin. Türk'tür o.

* On yillik bir otomobilin koltuk ambalaj naylonlarini çikarmadan kullanma becerisini ancak Türkler gösterebilir.

* isinde iyi olan birisini överken hakaretle iltifat eden bir Türk'ten baskasi olamaz. (serefsizin oglu ne is yapmis be kardesim, helal olsun)

* Ancak bir Türk aracin sinyal lambalari dururken kolunu çikararak "dönüyorum" hareketi yapabilir.

* Ancak bir Türk trafik isiklari kirmizidan yesile döndügünde önündeki herkesi salak sanarak kornaya basabilir.

* Tv'de film seyrederken filmin oyunculariyla muhatap olan (dur oraya gitme öldürecekler seni) Türk sinema severlerdir.

* Ancak bir Türk kulagini kalem ya da örgü sisiyle karistirabilir.

* Gazete kagidini en iyi sekilde kullanan Türk'tür(Cam silme bezi, külah, mendil, sofra bezi)

* Ancak bir Türk kadini, denize dikkat çekmemek için elbiseleriyle girip, bütün dikkatleri üzerine çekebilir.

* Plastik yogurt kabini saksi yapan elbette ki Türk'tür.

*Arabasinin arkasina yazi yazan bir Türk degil de nedir? (Rahmetli de sollardi,)

* Uçakta bulunan tanidiklarina uçak havalandiktan sonra görmeyecegini bildigi halde el sallayan birini görürseniz hemen boynuna sarilin çünkü o Türk'tür

ve son olarak;

Arkadaşlar Lütfen yanlış anlamayın bunlar olağan şeyler Türklüğü Aşağılamak gibi brşey söz konusu değil Çünkü bende bir Türk'üm!

#unique17' tarafından 29.04.2007 13:06:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Nisan 2007, 12:59 - İp: 88.***.**4.33
unique17
unique17 (üye)
İstanbul / Amatör

bence gayet normal bişey. sen bu sözlerle ne demek istediğimi anlamıyorsan orasını bilemem arkdaşım. o mezarlıktaki fotoğrafa gelince aynı şeyi bende anlatmak istiyorum zaten!!!!

Tarih: 29 Nisan 2007, 16:41 - İp: 85.***.**6.177
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

Bak şimdi

Desenlerini çok begenerek aldigim yeni bir mobilyanin üstünü baska bir örtü örterek hiç kullanmadım...

*Geçirdigim bir trafik kazasindan sonra kanlar içinde çikip, çarpilmis arabaya hiç üzülmedim.

* Tüp kaçiriyor mu, kaçirmiyor mu diye kibrit yakip kontrol etmedim...

* Yemekte eti biçakla degil, çatalin yaniyla kesmeye hiç çalışmadım...

* Kirmizi isikta durdugu için hiç kimseye bağırmadım...

* Hayatımda Cola'yi çalkalayarak içmedim.

* Elektonik hesap makinesini, uzaktan kumandamı naylona sarıp, üzerine de ambalaj lastigi geçirmedim hiç bir zaman..

* isinde iyi olan birisini överken hakaretle iltifat etmedim.

* Bir arabadayken sinyal lambası yerine kolumu çıkartıp dönüyorum demedim.

* Film seyrederken oyuncularla muhattap olmadım... sadece filmimi seyrederim...

* Kulağıma örgü şişi yada kalem benzeri şeyler sokmadım...

* Gazeteyi sadece bilgi edinmek amacıyla okurum, her hangi bir yeri silmek için kullanmam...

* Ailemden hiç kimse denize elbiseleriyle girmez...

* Çiçeklerimiz için ayrı ayrı saksılarımız var, yoğurt kabına ihtiyaç duymadık şimdiye kadar.

* Arabamızın arkasınada herhangi bir yazı yazmadık şimdiye kadar...

* Ha bu arada uçağa binip uçak havalandıktan sonra aşağıdakilerede hiç ama hiç el sallamayı akıl edemedim.

Ne yani şimdi ben TÜRK değil miyim... sanırım uzayda yaşamışız biz...

Tarih: 29 Nisan 2007, 17:36 - İp: 88.***.**5.211
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Desenlerini çok begenerek aldigi yeni bir mobilyanin üstünü baska bir örtü örterek kullanan kisi Türk'tür

*Geçirdigi bir trafik kazasindan sonra kanlar içinde çikip, çarpilmis arabasina üzülen kisi Türk'tür.

* Tüp kaçiriyor mu, kaçirmiyor mu diye kibrit yakip kontrol eden Türk'ten baskasi olabilir mi? xxx

* Yemekte eti biçakla degil, çatalin yaniyla kesmeye çalisan bir kisi görürseniz gözlerinden öpün, o bir Türk'tür. xxx

* Kirmizi isikta durdugunuz için size ancak bir Türk bagirabilir.

* Ancak bir Türk, Cola'yi çalkalayip fiskirtarak asitsiz içmeyi akil edebilir.

* Elektonik hesap makinesini, uzaktan kumandasini naylona sarmis, üzerine de ambalaj lastigi geçirmis birini görürseniz hemen boynuna sarilin. Türk'tür o. xxx

* On yillik bir otomobilin koltuk ambalaj naylonlarini çikarmadan kullanma becerisini ancak Türkler gösterebilir.

* isinde iyi olan birisini överken hakaretle iltifat eden bir Türk'ten baskasi olamaz. (serefsizin oglu ne is yapmis be kardesim, helal olsun)xxx
x
* Ancak bir Türk aracin sinyal lambalari dururken kolunu çikararak "dönüyorum" hareketi yapabilir.

* Ancak bir Türk trafik isiklari kirmizidan yesile döndügünde önündeki herkesi salak sanarak kornaya basabilir.

* Tv'de film seyrederken filmin oyunculariyla muhatap olan (dur oraya gitme öldürecekler seni) Türk sinema severlerdir.

* Ancak bir Türk kulagini kalem ya da örgü sisiyle karistirabilir.

* Gazete kagidini en iyi sekilde kullanan Türk'tür(Cam silme bezi, külah, mendil, sofra bezi) xxx

* Ancak bir Türk kadini, denize dikkat çekmemek için elbiseleriyle girip, bütün dikkatleri üzerine çekebilir.

* Plastik yogurt kabini saksi yapan elbette ki Türk'tür.

*Arabasinin arkasina yazi yazan bir Türk degil de nedir? (Rahmetli de sollardi,)

işaretlediklerim yaptıklarım.

Tarih: 29 Nisan 2007, 17:53 - İp: 88.***.**6.113
unique17
unique17 (üye)
İstanbul / Amatör

"sahincoban" ben genelleme yaptım sen bunlardan en azından 1 tanesini yapmışsındır bunları yapmayan Türk değildir diye bişey dedim mi ben. sen yapmıyosun ama başkaları yapıyor. mesela pazarbey abimize bak. bende yapıyorum bunların çoğunu..

Tarih: 29 Nisan 2007, 18:05 - İp: 85.***.**6.177
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

eyvallah saygı duyarım.. ama ben cidden yapmadım bu dediklerinin hiçbirini... sanırım benim kusurum...

Tarih: 29 Nisan 2007, 18:24 - İp: 85.***.**2.29
unique17
unique17 (üye)
İstanbul / Amatör

kusur falan değil olabilir yapmamış olabilirsin insanlık hâli

Tarih: 29 Nisan 2007, 18:27 - İp: 85.***.**6.177
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

abartmayın isterseniz. güzel gören güzel düşünür...

Tarih: 29 Nisan 2007, 19:19 - İp: 88.***.**1.70