unique17
unique17 (üye)
İstanbul / Amatör

Biz Var Ya Biz....

* Desenlerini çok begenerek aldigi yeni bir mobilyanin üstünü baska bir örtü örterek kullanan kisi Türk'tür

*Geçirdigi bir trafik kazasindan sonra kanlar içinde çikip, çarpilmis arabasina üzülen kisi Türk'tür.

* Tüp kaçiriyor mu, kaçirmiyor mu diye kibrit yakip kontrol eden Türk'ten baskasi olabilir mi?

* Yemekte eti biçakla degil, çatalin yaniyla kesmeye çalisan bir kisi görürseniz gözlerinden öpün, o bir Türk'tür.

* Kirmizi isikta durdugunuz için size ancak bir Türk bagirabilir.

* Ancak bir Türk, Cola'yi çalkalayip fiskirtarak asitsiz içmeyi akil edebilir.

* Elektonik hesap makinesini, uzaktan kumandasini naylona sarmis, üzerine de ambalaj lastigi geçirmis birini görürseniz hemen boynuna sarilin. Türk'tür o.

* On yillik bir otomobilin koltuk ambalaj naylonlarini çikarmadan kullanma becerisini ancak Türkler gösterebilir.

* isinde iyi olan birisini överken hakaretle iltifat eden bir Türk'ten baskasi olamaz. (serefsizin oglu ne is yapmis be kardesim, helal olsun)

* Ancak bir Türk aracin sinyal lambalari dururken kolunu çikararak "dönüyorum" hareketi yapabilir.

* Ancak bir Türk trafik isiklari kirmizidan yesile döndügünde önündeki herkesi salak sanarak kornaya basabilir.

* Tv'de film seyrederken filmin oyunculariyla muhatap olan (dur oraya gitme öldürecekler seni) Türk sinema severlerdir.

* Ancak bir Türk kulagini kalem ya da örgü sisiyle karistirabilir.

* Gazete kagidini en iyi sekilde kullanan Türk'tür(Cam silme bezi, külah, mendil, sofra bezi)

* Ancak bir Türk kadini, denize dikkat çekmemek için elbiseleriyle girip, bütün dikkatleri üzerine çekebilir.

* Plastik yogurt kabini saksi yapan elbette ki Türk'tür.

*Arabasinin arkasina yazi yazan bir Türk degil de nedir? (Rahmetli de sollardi,)

* Uçakta bulunan tanidiklarina uçak havalandiktan sonra görmeyecegini bildigi halde el sallayan birini görürseniz hemen boynuna sarilin çünkü o Türk'tür

ve son olarak;

Arkadaşlar Lütfen yanlış anlamayın bunlar olağan şeyler Türklüğü Aşağılamak gibi brşey söz konusu değil Çünkü bende bir Türk'üm!

#unique17' tarafından 29.04.2007 13:06:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Nisan 2007, 12:59 - İp: 88.***.**4.33
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

eee ne olmus nesi yanlış bunların

Tarih: 29 Nisan 2007, 13:07 - İp: 88.***.**5.156
unique17
unique17 (üye)
İstanbul / Amatör

haklsıın ama ben her ihtimale karşı söyleyeyim dedim.

Tarih: 29 Nisan 2007, 13:08 - İp: 88.***.**4.33
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

dikiz aynasına cd asan kişiyi unutmayalım...
komşusuna yaptığı yemekten götüren kişidir de..
verilmiş sadakası olan kişidir.. anadolu insanı..

Tarih: 29 Nisan 2007, 13:15 - İp: 88.***.**1.70
unique17
unique17 (üye)
İstanbul / Amatör

*Çiğnediği sakızı daha sonra çiğnemek üzere kafasındaki tülbente yapıştıran bir Türk kadınından başkası değildir...

* Arabasına öküz, köpek, horoz sesli korna taktırma fikrinin patenti bir Türk'e aittir.

* Dişlerinin arasından "viij viij" diye ses çıkaran birini görürseniz selam verebilirsiniz çünkü o kesinlikle Türk'tür

* Dingildeyen bir masanın ayağına kağıt çıkıştırma fikri bir Türk'ündür.

* Otoyolda, otomobilin gaz pedalına tuğla koyup, yorulmadan kullanma fikri bir Türk'ündür.

*Konuşma yeteneği olan hayvanlara ilk olarak küfür etmesini öğreten birisi elbette Türk'dür

Tarih: 29 Nisan 2007, 13:26 - İp: 88.***.**4.33
denden
denden (üye)
İstanbul / Meraklı

>

peki niye gönderdin bu yazıyı?

Tarih: 29 Nisan 2007, 13:47 - İp: 85.***.**7.220
unique17
unique17 (üye)
İstanbul / Amatör

nasıl niye sen bugüne kadar ki yazılarını niye gönderdin denden?

Tarih: 29 Nisan 2007, 14:21 - İp: 85.***.**9.227
denden
denden (üye)
İstanbul / Meraklı

açıklamaya gerek yok..
incelersen anlarsın..

aşağılamakla alakası yoksa ne diye?

Tarih: 29 Nisan 2007, 15:17 - İp: 85.***.**7.220
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

dendene katılır gibiyim aşağılama gibi algılanacağına bilmene rağmen neden?

üstüne üstlük altına not yazmışsın aşağılama değildir... sanırım geyik olsun diye gönderdin.. eline sağlık...

seni gözlerinden öpüyorum...

#sahincoban' tarafından 29.04.2007 15:24:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Nisan 2007, 15:22 - İp: 88.***.**5.211
unique17
unique17 (üye)
İstanbul / Amatör

ya neden aşağılayayım ki bende kendimi aşağılar olurum o zaman. ne alakası var bunlar olağan şeyler benim babam hatta ben bile yapıyorum bunların bazılarını bunlar bize has şeyler yapmayın Allah aşkına...

Tarih: 29 Nisan 2007, 15:43 - İp: 85.***.**6.177
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

babanın her yaptığını yapma arkadaşım bunlar bize has olabilir ama güzel şeyler değil bence... ama yinede sen bilirsin tabiki... bunları yapmaya devam edersen büyük ihtimal senin çocuğunda aynı şeyleri tekrarlayacaktır... yukarıdaki fotoğrafın kısaca açıklaması ve özüde ölülere saygısızlıktır tabii bu benim düşüncem orası piknik alanımı ki... saygılar

Tarih: 29 Nisan 2007, 16:35 - İp: 88.***.**5.211