ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Bir Soru?

Şehit düşen askerlerin ailelerine ne kadar nakdi tazminat ödenecek biliyor musunuz?

2330 Sayılı Kanun'a göre yaklaşık 30.000 YTL...

Peki Çankaya Köşkü'nün halı ve mobilyalarının değiştirilmesi ve boya badanası için ayrılan rakam?

yaklaşık 32.000.000 YTL.

Yani bir Çankaya Köşkü tamiri 10 değil, 100 değil, 1000 şehit tazminatı...

Devlete alınan yeni Merceoes S 600 makam otolarının fiyatı yaklaşık 600.000 YTL yani 1 makam otosu = 1 değil 10 değil 20 şehit tazminatı...

Tamamen bürokrasiye yüklenerek kafası sulanmış ordu düşmanlarını tahrik etmeden ben yazayım...

Evet Genel Kurmay ve Kuvvet Komutanlıklarının hali de öyle pek de fakir millete yakışmıyor...

Ordu evlerinin, makam arabalarının, eğitim tesisi diye yapılan kıyı yağmacılğıyla birleşmiş dinlenme tesislerinin, yapımı ve bakımı için ne harcanıyor bilen var mı?

Maalesef biz bize benziyoruz...

Bir şehidimiz bütün Devletin mülküne değişilmez...Ancak devlet devlet diye uğruna batırdığımız bu Güneşlerin resmi devlet kayıtlarına göre, çankaya köşkünün perdesi, makam aracının tekerleği, dinlenme tesisinin penceresi kadar değeri yok...

Gel de Gaziyi arama...

Hayatında bir kez bile yurt dışı gezisi yapma...
Mirasçılarına üç kuruş para bırakma...
Varını yoğunu devlete bağışla...
Elinde ordu yokken, tek kurşun sıkmadan git İstanbul'u al...
Sen kalk hasta yatağından kırk derece ateşle bin trene git tek kişinin burnu kanamadan Hatay'ı al gel...

Genel Kurmay Başkanımız İtalya'da...
Başbakan Amerika yolcusu...
Bakanlar Sözde Irak'ın Sözde Cumhurreisini ziyaretteler...
Asker sivil en kıytırık bürokratın kaç kere yurt dışı gezisi yaptığını, bu fakir milletin kaç lirasını harcadıklarını bir yurt dışı gezisinin kaç şehit tazminatı olduğunu hesaplayıverin bakalım...

Ama bu yurt dışı temasları her zaman böyle getirisiz olmuyor...

Bize kedi bile vermeyen Talabani; Kürdistan Yurtseverler Birliği Karargahı ve Müze inşaatı işini kime vermiş?

Bir araştırın bakalım?

Tarih: 23 Ekim 2007, 22:37 - İp: 85.***.**0.170
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Ozzbaba ben çok katılamıyorum.

C.Başkanlığı köşkü,Meclis gibi yerler devletin simgesi, ihtişamlı olmak zorunda.

Hatta ben tüm kamu binalarını ve özellikle adliyeleri çok vasat aptalca tasarlanmış binalar olarak görürüm. Bir kere yaparsın böyle binaları 300 sene kullanırsın.

Orduevleri, kamu kurumlarının misafirhaneleri ,tesisleri hep eleştirilir.

Şimdi düşünelim, doğuda bir yerde 3 sene çalışmak zorundayız,zaten ağır şartlar. birazcık stres atmak hakkımız değil mi?

Öğretmene öğretmenevi, askere orduevi, memura kendi kurumunun tesisi çok görülmemeli.
Bunları yapmak yerine adam gibi maaş da verilebilir tabi.

Yani, biz büyük şehirlerin ve paramızın sefasını sürerken maaşa talim eden memur tabakasını da düşünmek lazım.

Şehit yakınlarına verilen tazminat ----hukukçu gözüyle bakarsam-----bence normal. Gazilere maaş da bağlıyor devlet.

Oğlum şehit oldu, köşeyi döndüm şeklindeki bir uygulama, hukuken ve ahlaken hiç de şık sayılmaz bence. Devlet olmazsa millet mehmetçik vakfı aracılığıyla zaten şehitlerine sahip çıkıyor.

Ama şu olur, zarar tazminattan büyüktür, şehit asker ailesinin tek desteğidir. O zaman tazminat davası açılır.Ve kazanılır.

Ama bunlar hukuki mesele ve hukuku hukukçu olmayanlarla tartışmaya açmak bence doğru değil.

Ancak yazınızın ikinci kısmına tümüyle katılıyorum. Başbakanlarımız ayda bir, genelkurmay başkanlarımız sıkça,cumhubaşkanlarımız sürekli yurtdışına çıkıp durur. nedendir bilinmez.

Sinirlerimiz çok gergin.Üzülüyoruz, sıkılıyoruz ,daralıyoruz, bunalıyouruz...

Bir şeyler yapmak istiyoruz ama çaresizlik, elden bir şey gelmiyor, bir şey yapamıyoruz....Ve kahroluyoruz....

Tarih: 23 Ekim 2007, 22:56 - İp: 85.***.**3.68
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Buffalo...Yok ağabey yok kime hava atacağız Ankara'da Allah aşkına kendi kendimize mi?
Devletin temsil edildiği tek yerler burası mı?

Sen hiç sınır kapılarımızı gezdin mi?

Devletin temsil edildiği asıl yerler buraları sınır kapıları...

Ben bir kaç vesile ile gezdim...

Karşı tarafta devlet demeye bin şahit isteyen memleketlerinkini görüyorum kız gibi...

Bizim tarafa girdin mi pislikten miden bulanır...

Her sene adamlar Avusturalya'dan , Yeni Zellanda'dan Çanakkale'ye gelip mezarlarını tanzim ederler...Çiçek gibi.. Bizim şehitlik geçtiğimiz senelere kadar viraneydi... Yazıldı çizildi de o kadar utanma belasına zor şer düzenlediler...

Turizme açık ne kadar yerimiz varsa, virane çöplük...
Gücü ve tabii parayı da elinde bulunduran ne kadar yer varsa hiç bir uygar milletin resmi dairesinde olmayan ihtişam ve lüks...

Şu Ömer Seyfettin'in pembe incili kaftanını biraz okumak lazım...

En çok da Belediye binaları hoşuma gidiyor...
Belediye reislerinin ilk işi Saray yaptırmak...
Etrafı gecekondu dolu sıvasız evler ... Ortada modern ama Türk ve İslam sentezi motiflerinden vaz geçilmeyen belediye sarayı öyle kelebek gibi duruyor...

Ayranı yok içmeye diyordur adamlar gezerken...

Tarih: 23 Ekim 2007, 23:41 - İp: 85.***.**0.170
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

sen de haklısın demiş hoca

tespitler doğru maalesef

Tarih: 23 Ekim 2007, 23:54 - İp: 85.***.**3.68
nehirden
nehirden (üye)
İstanbul / Amatör

ozzy babaya kesinlikle katılıyorum..ben de sınır kapılarına gittim ve gördüm..aynen dediği gibi...

cumhurbaşkanlığı köşkünün ihtişamı neden bazı cumhurbaşkanlarını enterese etmiyor da bazılarını ediyor??

yemek ne kadar güzel olursa olsun sunum önemlidir..
ihtişam olmazsa devlet ağırlığını mı yitirecek?? ağırlık dekorda mı, duruşta mı??düşünce de mi, görüntüde mi??

diğer kamu binalarının özellikle adliyelerin durumuna ise katılıyorum.sosyal alanlar olmasına da..

ama şimdi zaman, düşünme zamanı...birazcık yeter.niteliği olsun da nicelik önemli değil!!

Tarih: 23 Ekim 2007, 23:58 - İp: 85.***.**5.153
potera
potera (üye)
İstanbul / Meraklı

nefesin kalmadı artık enim sadece oyyyyyyyyyyyyyyyy oyyyyyyyyyyyyyy diyorum

Tarih: 24 Ekim 2007, 01:54 - İp: 88.***.**5.176
cgpegasus
cgpegasus (üye)
Zonguldak / Meraklı

ALINTIDIR
OZZY BABANIN VERDİĞİ ARAŞTIRMA KONUSUNUN CEVABI Genel müdürlüğünü Başbakan Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın yaptığı Çalık Holding’in Irak'ın Kuzeyi'ndeki faaliyetlerinden biri daha ortaya çıkarıldı.

Talabani ve Barzani'nin Irak'ın kuzeyindeki petrol ve enerji ihalelerini Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'a verildiğini açıklandı.

Konu, Amerikan Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Matt Bryza'nin gözetiminde Enerji Bakanı Hilmi Güler, TPAO ile BOTAŞ yetkilileri ve Barzani’nin temsilcileri arasında İstanbul’da yapılan bir toplantıda görüşüldü.Geçen hafta da Talabani'nin karargah inşaatının Berat Albayrak'a verildiğini açıklanmıştı.

Tarih: 24 Ekim 2007, 02:18 - İp: 88.***.**2.241
keremd
keremd (üye)
Tekirdağ / Amatör

Neden K.Irak'a girilmek istenmediğinin bir sebebi de şimdi anlaşıldı.Kimbilir daha ne ticari anlaşmalar dönüyorda haberimiz yok. Gerçi haberimiz olsa ne olacak en fazla oylarını arttırırız.

Tarih: 24 Ekim 2007, 02:53 - İp: 88.***.**6.155
  • 1