gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bi Degişiklik Yapalım .............

.... FOTOGRAF YORUMLAYALIM

her fotografın altına yazılmıs anlamı kalmayan boş tebriklerden, alakasız fotograflara gosterilen acayip ilgiden, eleştirisizlikten, ilgisizlikten, riyakarlıktan, kankacılıktan, pohpohculuktan sıkıldıysanız

galerideki her yorumunuzun altına

eleştirmekten çekinmeyelim, eksiklerimizi gorelim gosterelim, bilgi paylastıkca cogalır, güzele eleştiriler degerlendirilerek ulaşılır

yazalım...

cokmu ütopik, cokmu dugusal, cokmu şiirsel, cokmu abes cokmu garip cokmu komik, demogojimi, sacmalıkmı, gereksizmi, etkisizmi???????????

boşverin hepsini..
"elinize saglık,tebrikler "

yazıp kopyala yapıstır yapacagımıza, bunu yazalım..inanın, ne daha komik ne daha sacma olur.belki bir kişi bile etkilenir,bir kişiye yararı dokunur. ne kaybederizki?????????

----------------------------------------------

PANCTOMUN ACTIGI TOPİC

http://forum.netfotograf.com/onerileriniz.asp?msg_id=32804&syf=2

#gaijin' tarafından 15.05.2008 02:27:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Mart 2008, 08:05 - İp: 88.***.**8.71
luciferman
luciferman (üye)
İstanbul / Amatör

eleştirmekten çekinmeyelim, eksiklerimizi gorelim gosterelim, bilgi paylastıkca çoğalır, başarıya eleştiriler degerlendirilerek ulaşılır...

Bi kelimeyi değiştirdim, güzellik biraz muğlak bi kavram, başarı daha bi mübah.

Tarih: 23 Mart 2008, 09:49 - İp: 88.***.**3.209
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

mumkunse text'te degilde,yorum tarzında bir degişiklik yapalım
zaten ucgun sonra herkes aklına geleni yazmaya baslar.yeşili koruyalım dogayı sevelim falan diye

Tarih: 23 Mart 2008, 10:12 - İp: 88.***.**8.71
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

ben zaten elimden geldiği ve bilgimin ışığında teknik ve yapıcı yorumlar yapmaya çalışıyorum... yapmayanların vay haline...

Tarih: 23 Mart 2008, 16:42 - İp: 88.***.**6.140
kalamar78
kalamar78 (üye)
İstanbul / Amatör

güzel fikir..Belki bir değişiklik olur

Tarih: 23 Mart 2008, 17:15 - İp: 212.***.**2.189
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

gurhan yorumların altına bu yazıyı yazarak, hem eleştiri yapmaktan cekinenleri rahatlatmıs olur,eleştiri yapmaya yoneltiriz,hemde insanların bilincaltına bır mesaj veririz diye dusunuyorum. denemekten ne cıkar

kalamar78 tesekkur ederim,katılımını bekliyorum

Tarih: 23 Mart 2008, 18:07 - İp: 88.***.**8.71
kalamar78
kalamar78 (üye)
İstanbul / Amatör

İleri götüreyim..İmzamıza bu ibareyi yazalım

Tarih: 23 Mart 2008, 18:33 - İp: 212.***.**2.148
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

imzalar,galeride gorunmuyor...

Tarih: 23 Mart 2008, 18:34 - İp: 88.***.**8.71
kalamar78
kalamar78 (üye)
İstanbul / Amatör

Bundan hbaerim yoktu doğrusu:Ama iyi olurdu..

Tarih: 23 Mart 2008, 18:35 - İp: 212.***.**2.148
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Çok işe yarayacağını zannetmiyorum..
Bu sitenin tarzı bu.. Bunu değiştirmenin mümkün olabileceğini zannetmiyorum..
Sitede ulaşım çok zor.
Yorum yapan birinin fotoğraflarını görebilmeniz için arama kutusuna yazmanız gerekli.. Yorum yapanın bakış açısını fotoğraflarına bakarak anlar, ona göre değerlendirirsiniz..
Ama uğraşmak gerekiyor bunun için.. Üyelere ulaşabilmek kolay olursa daha çok fotoğraf incelenebilir.

Çünki doğru eleştiriyi yaptığınızda insanlar bir tıklamayla sayfanıza ulaşacaklar... Bu da belki de yazılanları biraz değiştirebilir..

Birçok kişi hayatından memnun devam edip gidiyor..

Sorun bence ana sayfaya çıkabilmek için yorum almak zorundasınız. Bu da insanların borçlu hissetmesine neden oluyor belkide..

Tarih: 23 Mart 2008, 18:38 - İp: 88.***.**5.215
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

turnusol bu sitede cok kapsamlı eleştirilerde yapılıyordu,degiştirmek okadarda zor olmadı, ben bir gunde iki gunde cozulur demiyorum zaten..
ama soyle bişey varki,bir ara acayip sekilde artan şakşak, pohpoh vs. ne dersenız deyın,yeni gelenlerin bu sitede sadece boyle yorum yazıldıgını sanmasına neden oldu.
bu konudan şikayet eden cok kişi oldugunu biliyorum, ve şimdide diyorumki madem okadar sikayet ediyoruz, birşeyler yapalım...

unutmamak gerekki,eleştirileri kaldıramayan kişilerin gazabından korktugu için eleştiremeyenlerde var.

bir kişiye bile yararlı olabilmek,boş oturup şikayet etmekten iyidir.
denemekten ne cıkar.
ha eline saglık deyıp kopyala yapıstır yapmıssın, ha gordugun tek bir eksigi belirtip, ardından bu mesajı iletmişsin.
kişilerin fotograf tarzlarını degil, yorum tarzlarını degiştirmek amac,oyuzden galerilerine tek tek girip bakınmak degil amac ve oncelik.

Tarih: 23 Mart 2008, 18:45 - İp: 88.***.**8.71