pazerbey
pazerbey (üye)
Kütahya / Amatör

Ben Pazarbey, İtiraf Ediyorum...

Artık Tükçe olimpiyatları haz vermiyor.. Samanyolu ana haber bültenindeki palavralardan eskisi gibi zevk alamıyorum. Fettullah hocayı artık sevmiyor, netfoto gülen cemaati sorumlusu olmaktan utanıyorum...

İtiraf ediyorum...

Ben artık cumhuriyet gazetesi okuyor, Deniz Gezmişi seviyor, halk tv izliyor, siyaseten de Kılıçdaroğlunu benimsiyorum.. Ergenakon aşığıyım ve Ne mutlu Türk'üm diyeneden daha güzel bir söz tanımıyorum!

İşte yeni ben buyum, mutluyum, İtiraf ediyorum..

Tarih: 27 Temmuz 2011, 19:08 - İp: 78.***.**4.147
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

emmiler içkiyi bizim rumelide üzümden yaparlar. içinde dirhem kimyasal yoktur.içimi hoştur.bu köylerde yapılır çoğu kişide bilir.fakat bu işin ilmini öğrenmek isteyenler evliya çelebinin seyahatnaesine baksın.her yörenin yaptığı içkinin nasıl yapıldığını ayrıntılarıyla yazmış.evliya çelebi ben içmem fakat iyi içkinin nasıl yapılacağını bilirim demektedir..

ne demişler çok gezenmi bilir.[yani birebir uygulamalı gören]. yoksa kitaptan okuyarakmı yapan diye

Tarih: 26 Eylül 2011, 20:57 - İp: 78.***.**3.22
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

öööö

Tarih: 26 Eylül 2011, 20:59 - İp: 78.***.**3.94
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

emmi evliya çelebi anılarında gördüğü herşeyi anlatıyor.temiz bir kalp ile.gördüğü herşey.

mesela rusyada kazan şehrine gitmiş biraz fazla kuzeye çıkmış,fakat güneşin batımı tam olmuyor.ordaki müslümanlar bizim burda yatsı namazı kılınmaz çünkü yatsı namazını oluşturan şartlar gün batımı tam gerçekleşmiyor onun için yatsı kılmayız demişler.

kendisi önce ben müteasıp bir kimseyim,yatsıyı kılmadan rahat etmem demiş.sonra onunda kafası yatsıyı oluşturan şartların oluşmadığına ikna olmuş.çünkü gün batımı tam olmuyor.birazda şakayla sabah namazının olmadığı yer varmı diye latife yapmış.

tabi istanbula geldiğinde devlet erkanına, bazı kimselerin güneşin hiç doğmadığı yere kuzeye gittiğini anlatıyor, fakat kimse ona olurmu öyle şey diye inanmıyor.abartılı buluyorlar.zaten onunda erzurumun soğunu anlatırken kedinin havada donduğunu anlatan bir anlatımıda vardı.

Tarih: 26 Eylül 2011, 21:34 - İp: 78.***.**3.22
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 26 Eylül 2011, 22:43 - İp: 78.***.**3.94
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

emmi insan kendisi nasılsa karşısındakinide öyle bilirmiş

bilmem annatabilyom mu

Tarih: 26 Eylül 2011, 22:51 - İp: 78.***.**5.180
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 26 Eylül 2011, 23:08 - İp: 78.***.**3.94
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi evliya çelebi demekte ki

erzurum soğuk memleketinde
afedersin vatandaşlar küçük aptestini yapar ikene
küçük aptes havada donmakta ve bir ucu yerde bir yay gibi havada kalmakta
kişi aptestini yapıp gitmekte lakin o bir ucu yerde olan ince yay şeklindeki buzdan heykel bahar gelene kadar öylece kalmakta

emmi ne diyecektim
ne zaman geliyon
ne zaman içmeye gidiyoz

Tarih: 28 Eylül 2011, 15:40 - İp: 88.***.**4.169
okyanus.
okyanus. (üye)

emmi meramımı tam anlatamadım herhal

çizimsel bazda ifade etmek gerekir ise

@
(\_. - .
./\......', kişi soğuk ( -28 derece civarı ) havada böyle yapmakta lakin bireysel atık havada iken donmakta

. - .
___', kişi işini bitirmekte eve gitmekte lakin geride bıraktığı buzdan şaheser yaza kadar bu şekilde bir ucu havada asılı kalmakta

@
(\)
./\ kişi evine böyle gitmekte emmi ( şaheserden ayrılmıştır gari lakin Allah kavuştursun diyelim)

bilmem anlatabildimmi

( not :emek verilmiş topiç mesajı )

#okyanus.' tarafından 28.09.2011 15:49:25 tarihinde düzenlendi.

#okyanus.' tarafından 28.09.2011 16:04:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Eylül 2011, 15:47 - İp: 88.***.**4.169
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Emeğine sağlık usta. Tam bir şayeser olmuş. Lakin sen bu sahatta bunlara bu kadar zaman ayırdığına göre işler hayra gitmiyor demektir. Emmi ne zaman dersen tükkanda sanada yer var. Aç kalmazsın.
Valla cınım sıkılmakta. Lakin terör korkusundan gelememekteyim. Keza bir bomba tarafından hadi ölüm neysede sakat bırakılmayı istemem gali. Keza siz için ve hatta buralarda içinin ardından denen köysel bir kelime deha var ondan yapın. lakin ben almii. sakin içmekten sonraki kelimetinin grafiksel görüntüsünü çizme.

Tarih: 28 Eylül 2011, 16:03 - İp: 88.***.**2.16
okyanus.
okyanus. (üye)

emmi sabah 6,30 da kalktım elimi yüzümü yıkayıp cezaevine gittim
az önce döndüm
yığınla evrak beni beklemekte keza karman çorman vaziyette
içinden nasıl çıkacağımı bilemediğimden milletin küçük aptestini kendime sorunsal edindim
para olsa esasında gerisi mühim deyil
yeni passat 1.6 d highline 90 bin Tl seviyelerinde gezinmekte
takırline olanı ise 60 binli seviyelerde
lakin ben öylesine bakıyorum para yok zira
laytmen burcuva demiş idi keşke o bari para virsede yalancı çıkmasa

Tarih: 28 Eylül 2011, 16:08 - İp: 88.***.**4.169