transferpres
transferpres (üye)
Çorum / Amatör

Avrupa Yakası Bitmesin

SİZDE BİTMESİNİ İSTEMİYOSANIZ LÜTFEN ÜYE OLUN BU GRUBA VE HERKESE DAVET GÖNDERİM http://www.facebook.com/pages/FaceBOK/75551060185#/group.php?gid=25987615770

Tarih: 6 Haziran 2009, 20:20 - İp: 213.***.**6.233
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

atoo nerelerdesin abicim ya özlettin kendini sende mi döndün yoksa

yaman ustam bi pm yolladım bakarsanız

Tarih: 8 Haziran 2009, 12:39 - İp: 81.***.**7.150
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

sende mi döndün derken ?

sen döndün mü ?

benim öyle bir niyetim yok, bu yaştan sonra töbeee, töbeee...

Tarih: 8 Haziran 2009, 13:58 - İp: 81.***.**3.185
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

abicim ya döndün derken başka birşey anlamıyormusun sen

ben biliyorum bu yaştan sonra istesende dönemezsin

Tarih: 8 Haziran 2009, 14:04 - İp: 81.***.**7.150
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 8 Haziran 2009, 14:08 - İp: 88.***.**3.238
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Dönmek var Ölmek Yok

Yanlış oldu galiba

Tarih: 8 Haziran 2009, 14:10 - İp: 78.***.**5.148
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

türk dizilerinin kacınılmazları..

elde ilginc bir senaryo varsa, ilk sezon izleyici esir edilir ve sezon sonuna dogru olcumlerın sonucuna gore devam edip etmeyecegi birkac hafta onceden kararlastırılır..
reyting sonucları kotuyse dizi olagan seyrinde bitirilir,
eger reyting sonucları ıyıyse şenlik baslar
sezon finalinde karakterlerden biri vurulur,kaza gecirir,kacırılır..
koskoca bir ayz acaba kazadan kurtulacakmı diye gecer

ikinci sezon baslar tabiki kazadan kurtulunuz, ameliyattan sag cıkılır,kayıplar bulunur
sozlesmesi uzatılmayan oyuncular bir bahaneyle yokedilir..yerlerine daha seksi kadın daha kirli sakallı erkek gelir..
artık amac reyting oldugu için, once biri hamile kalır,
ilişkide buyuk ihtimalle yasak ilişkidir.
ilişki yasak ilişki degilse taraflar evli degildir. evlilersede cocuk yapmaları istenmez..
sezon içinde degişik kişiler hamile kalır..
hamilelerden biri kesin düşük yapar, dövülür kacırılır yada en klasigi merdivenden düşer..

krize vurgu yapmak için birinin şirketi sarsılır, toplantıları uzar..
kıcında don olmayan biz adamın finansal hesaplarını duzeltmesi için dua ederiz..
cunku o villasında mutlu mesut yasamalıdır ve ben onun mutlulugunu kendimle ozdeslestirmeliyimdir..ama abi cipi verde bir tur atıyım desem koskoca bir kufur yıyecegimiz aklımıza bile gelmez.

e şirketin varsa birde mutlaka, kötücül rakiplerin vardır,bunlar durup durup x bey şirketi bana devredeceksin, o ihaleye girme, x bey koz maça diye arada bir gorunurler..
sakalları kirli sakallıktan kaba sakallıga geciş asamasındadır,zaten kotu oldugunu buradan analrız..(j.r.) ceyar ne guzel kaymak traşlıydı halbuki..

sonra birinin eline nereden gectigi bilinmez bir silah gecer.
biri silah aldıysa digerleri için tehdittir,digerlerinin elinede silah gecer..
biranda israil diziye sponsor olmus hissi alırız..
bir bakmsıızki yasak ilişkisinden cocuk bekleyen kirli sakallı, koyu takım elbiseli jön türkler birbirlerine ateş ediyor.
ateş ediliyorsa biri vurulur, ve bunun her zaman daha vurulup düşme rolu bile yapamayacak bir oyuncu müsveddesi olma garantisi yoktur..
ama asıl adamlar sezon finalinde vurulur..
cenazelerine siyah takım elbiseli, yada yuzunde siyah fileler ve baslarında garip sapkalar olan kadınlar katılır..
intikam yeminleri edilir,mezar basında tiratlar arılır, ve reyting sonuclarına bakılır...

eger sonuclar kotuyse vurulan olduguyle kalır,eger iyiyse ekşıııınn
dizimize israil sponsor oldu hissiyatıyla patlayan silahlar,derin ilişkiler gundeme getirir..
baronlar kontlar leydiler düşeslerle avam kamarasındamıyız, kasımpaşadamıyız şaşırsakta bu terimleride kısa zamanda kavrar, "işte okulda "dun aksam izledinmi şansölye nasıl racon kesti" diye birbirimize anlatırız..
mutevazı bir dramdan once entrikalarla cevrili,sonra mafyöz sonrada derin ilişkilerin anlatıldıgı bir senaryoya gecişimiz arasında 2- bilemedin 3 bolum vardır..
basroldeki kirli sakallımız devlet için millet için vatan askına kah amerikayla kah rusyayla kah israille kah kendisiyle catısır..
arada aileisnden biri rehin alınır, telefonlar edilir,tehditler savrulur,kararlastırılan yere yalnız gidilir aile yakını kurtarılır, daha vurulup düşme rolu yapamayan oyuncu musveddeleri patır patır vurulur ve düşemez..
ve biz daha iki sezon once romantık bir asık, bir donem once evli bir kadınla ilişkisi olan bir yavsak daha bu sezon basında krizle ugrasan vakur bir işadamının biranda bir sat komandosuna donusunu izleriz..
acıklama hazırdır, askerligini manisa kırkagacta yapmıs..
bizim senaryolarda herseyın acıklaması vardır, ve acıklamayı senarıstler degil,izleyenler kendi kendine yapar..

artık kimse dizinin asıl hikayesini hatırlamıyordur.
ama olsun, biz turk filmlerini 20*30 kere izleyen bir millet olarak, senaryoları tıpatıp aynı dizileri izlemekten hiç ama hiç yerinmeyız..
cunku sabahı aksamı tıpatıp aynı olan, hayatında bir renk, bir degişiklik olmayan rutınle yatıp rutınle kalkan insan, normal olanın bu oldugunu sanar..

oyuzden diyorumya bırakın bitsin diziler, farklı oyunculardan aynı seyleri izleriz yarın oburgun, çeşit olur.

Tarih: 8 Haziran 2009, 14:12 - İp: 78.***.**5.10
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

gaijin iyisin

Tarih: 8 Haziran 2009, 14:18 - İp: 88.***.**7.64
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

Çağdaş performansından birşey kaybetmemiş. gülşen bi özetini yapsana bana uzun yazıları okumak zor oluyor

Tarih: 8 Haziran 2009, 14:25 - İp: 81.***.**7.150
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

Last Hope bence kesinlikle okumalısın..

bende uzun yazıları okumayı hiç sevmiyorum ama gaijinin yazdıklarını okumak keyifli oluyor...

Tarih: 8 Haziran 2009, 14:27 - İp: 88.***.**7.64
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

evet aynen Gaijin in dediği gibi, valla ben iddia ediyorum, otursam bunların hepsinden daha iyi senaryo yazarım.

Hayır anlamadığım konu şu, o kadar öğrenci var bu işlerle ilgilenen, üniversite filan okuyorlar. Bu mudur yani ellerinden gelen? Ya da biz mi birşeyleri atlıyoruz ?

Böyle mi olacaktı dizisi oynarken ben üniversitedeydim (yani aslında ortaokuldayken de vardı) neyse, diyordum ki "hiçkimse bu diziyi izlemiyordur, aklından şüphe ederim izleyenin"

Yaz oldu eve gittim, ev ahalisi akşamı zor etti "Böyle mi olacak dizisini" kaçırmamak için

Ha bir de "Kara Melek" vardı, diziyi seyretmedim ama jeneriğini hatırlıyorum, adamın teki bağırıp dururdu Kara Melek diye.

Avrupa Yakası, eli yüzü düzgün dizi zaten komedi ve başarılı

Tarih: 8 Haziran 2009, 14:30 - İp: 78.***.**5.148