baharbahar
baharbahar (üye)
Konya / Amatör

Acil!!! Sizce Ne Yapmalıyım?

bilgisayarımda durup dururken şu uyarı çıktı ;

Microsoft internet explorer
Uyarı: Bilgisayarınızda kayıt veritabanında ya da dosya sisteminde hatalar varsa, bunlar önceden bilinmez ve düzensiz davranışlara, donmalara veçökmelere sebep olabilir. Bu hataların düzeltilmesi bilgisayarınızın performansını yükseltebilir ve evri kaybını önleyebilir. bilgisayarınızı üzretsiz denetlemek için errrorSafe'yi kurmak istermisiniz? (tavsiye edilir)

Tamama mı iptale mi tıklayayım :?:?:?:?
belki dekötü bir şey değildir ama yol gösteren olursa sevinirim

Tarih: 13 Mart 2007, 20:18 - İp: 88.***.**4.120
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

sen kumar oynadın liebster. Ama ben bu konuda yetkin biriyim. BU yuzden ilk iş hatrına 30 ytl sini sana verebilirim.

Ama bundan sonra evet derken buyuk harfle yazmalısın. Caps locku filan acmalsın. HEr işin bir zorlugu var. Zamanla öğrenirsin.

Tarih: 13 Mart 2007, 21:07 - İp: 88.***.**9.152
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

sayın bahar bahar bahar

errrorsafe; Spy casus bir reklam yazılımıdır.Ad-aware ile temizlemeye çalışınız...

bu kadar...

bilgisayarınızda herhangibir problem yoktur..
formatlamanız gerekmez..
sadece bir tane ad-aware progrramı kullanarak sorunu yokedebilirsiniz..
saygılar sevgiler hörmetler...

yalnız

Bazı Spyware ler silinemezler. bu durumda Windows'u baştan kurup daha dikkatli sörf yapmak kalıyor sana...

#nedimy' tarafından 13.03.2007 21:24:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mart 2007, 21:22 - İp: 81.***.**1.152
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

casus filan olur mu bilgiasayarda. İnanmayın arkadaşlar bunlar batıl inançlar.

Tarih: 13 Mart 2007, 21:24 - İp: 88.***.**9.152
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

bu arada buda ek bilgi

Microsoft'un Windows Live Messenger kullanıcıları bir kaç gündür çıkan reklamların sistemlerine kötü amaçlı kod kurduğundan şikayetçi. Microsoft durumu onayladı ve söz konusu reklamları kaldırdı: "Bu durum için özür diliyoruz ve tekrarlanmaması için reklam onay prosedürümüzü gözden geçiriyoruz". Messenger içerisinde yayınlanan, bilgisayarın problemlerini tespit edip tamir edebileceğini iddia eden errrorSafe reklamları gösteriyordu. Bu program, çoğu zaman kullanıcının izni olmadan kurulması ve kullanıcının ürünü satın alması için sahte güvenlik uyarıları yayınlaması ile biliniyor. Çoğu güvenlik yazılımı üreticisi errrorsafe'i istenmeyen program veya güvenlik riski olarak tespit ediyor.

Tarih: 13 Mart 2007, 21:26 - İp: 81.***.**1.152
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

sistem geri yukleme yap gecer...

Tarih: 13 Mart 2007, 21:28 - İp: 81.***.**3.158
dsc_dsc
dsc_dsc (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

bir iki arkadaş dışında herkes yardım isteyen kullanıcıyla dalga geçiyor
ayıptır ya
bu çok üzücü

Tarih: 13 Mart 2007, 21:30 - İp: 85.***.**4.186
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

bende kınıyorum ..

Tarih: 13 Mart 2007, 21:37 - İp: 88.***.**9.152
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

daha fazla bilgi;

Başınıza gelmeden bilmezsiniz, bir virüsü trojanı, spyware i malware i yada neyse işte (bi sürü isim var ) temizleyemeyince kafayı yer insan
Oooof yaf ben şimdi tekrar mı kuracam windows u? yada kurduracam gibi.
Halbuki baştan alacağımız önlemlerle bu baş belalarından kendimizi koruyabiliriz.

Önce temizlik. Evimizde işimizde nasıl çöplerimiz birikiyorsa bu windows denen işletim sisteminde de çöpler birikiyor ve bir çoğu otomatik olarak temizlenmiyor, bizim elle müdahale etmemiz gerekiyor.

Toplu temizlik için CCleaner

Problem olduğunda geri dönebilmek için eğer WinME, yada XP kullanıyorsanız Sistem Geri Yüklemeyi açık durumda bırakmanızı öneriyorum.

Sistem Geri Yükleme özelliği kullanılarak, bir bilgisayar sistemi, belirli olaylar gerçekleşmeden önceki bir tarihe geri yüklenebilir (geri alınabilir). Örneğin bilgisayar, belirli yazılım veya donanım yüklemelerinden önceki bir tarihe geri yüklenebilir. Sistem Geri Yükleme, bilgisayarda ve bazı program dosyalarında yapılan değişiklikleri izler ve otomatik olarak geri yükleme noktaları oluşturur. İstediğiniz zaman kendi geri yükleme noktalarınızı da oluşturabilirsiniz. Windows XP'de, Sistem Geri Yükleme varsayılan olarak etkindir. Genellikle kapatılmaması gereken güçlü bir araçtır.

Güncel kalın. Bir çok programda bir sürü açık çıkıyor en fazla da microsoft ürünlerinde (bilinen).
Microsoft da sürekli güncelleştirme yada yama çıkarıyor.
Windows unuzu mutlaka güncel tutun. Ve internet Explorer tarayıcınızı da güncellemeyi unutmayın.
Microsoft Windows and Internet Explorer Updates
Bunların dışında Ms Office güncellemek için vakit ayırın. bunlar sizin yararınıza ve Microsoft Update sitesini mutlaka ziyaret edin.

spyware silmek için

ad-Aware

indirip kullanabilirsiniz...

bu arada iyi oldu bu bende bilmiyordum 5 dakika arşatırdım hemen neymiş ne değilmiş diye....
bilgilendik en azından...

#nedimy' tarafından 13.03.2007 21:58:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mart 2007, 21:38 - İp: 81.***.**1.152
baharbahar
baharbahar (üye)
Konya / Amatör

offf valla kafam karıştı
ne yani şimdi ben bu spy programımı kurdum pcme nerde o evete bas diyenlerrrrrr
uff ya uffff

Tarih: 13 Mart 2007, 22:08 - İp: 88.***.**4.120
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

ben simdi gordum...evet e basmazdim ben..basima geldi ama hic tongaya dusmedim...bunun icin en ideal yol sistem geri yuklemedir..
ayrica birde ccleaner ve spybot destroy kurman yararinadir..ccleaner ile temp i bosaltirsin ve gereksiz registry kayitlarindan kurtulursun...spybot ile de spy lari temizlersin...

Tarih: 13 Mart 2007, 22:12 - İp: 81.***.**3.158