transferpres
transferpres (üye)
Çorum / Amatör

30 Ağustos 2009 Cep Telimizi Kapatalım

Konu: 30 AĞUSTOS 2009 TARİHİNDE SADECE 1 GÜN CEP TELEFONLARIMIZI KAPATALIM

Arkadaşlar,cep telefonu operatörleri 15 yıldır Türk halkını sömürüyorlar.
Dünyanın en pahalı GSM iletişim hizmetini Türk halkı kullanmaktadır.

Eğer sesimizi çıkartmazsak ve tepki göstermezsek bu sömürüye de daha uzun yıllar devam edeceklerdir.
Nüfusu 72-73 milyon olan ülkemizde toplam 65 milyon Cep Telefonu abonesi vardır.

Belki çoğu kimse "neyi değiştirebiliriz" diyebilir,ama çaba harcamazsak hiç bir şey değişmez...

Yıllar önce "Aydınlık yarınlar için karanlığa bir mum da sen yak" kampanyasına katılmadık mı?Her gün akşam aynı saatte evimizin ışıklarını açıp kapatarak tepki vermedik mi?...

19 yıl önce Cola fiyatlarının aşırı derece artmasını protesto için kimse Cola içmemişti bu ülkede,Ve hemen yapılan zam geri alındı hatırlarsanız...

Şimdi yapılması gereken şey de tıpkı eski tepkilerimizde olduğu gibi GSM operatörlerine "AYAĞINIZI DENK ALIN" anlamında bir ihtar vermektir.
Bunun yolu yine halkın birlikte hareket etmesiyle olacaktır.Belki kimse telefonundan 1 saat bile ayrı kalmayı göze alamaz ama eğer tüm aboneler 1 gün için telefonlarını kapatırlarsa amacımıza ulaşabiliriz.

30 AĞUSTOS 2009 TARİHİNDE SADECE 1 GÜN İÇİN CEP TELEFONLARIMIZI KAPATALIM ARKADAŞLAR.(Gece yarısından-Gece yarısına kadar)

Türk halkının gerektiğinde nasıl birlik ve beraberlik içerisinde hareket edebileceğini ve istediği herşeyi değiştirebileceğini gösterelim.

Lütfen bu maili tüm tanıdıklarınıza gönderin,30 Ağustos'a kadar bir çığ gibi büyüyerek tüm ülkeyi sarması ve kampanyanın başarıya ulaşmasına destek verin...

Tarih: 10 Ağustos 2009, 18:27 - İp: 95.***.**9.140
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ben kullanmıyorum zaten.

Tarih: 10 Ağustos 2009, 18:29 - İp: 88.***.**6.83
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

bende zaten üç beş günde bir bir iki gün kapatıyorum.. zira telefonun şarz zamanlamasını tutturamıyorum. sonrada unutuyorum. bu telefon niye hiç çalmazki diye işkillenip telefona bakınca anlıyorum yada hatırlayıp şarza takıp açıyorum..

umarım şu şarzsızlığım 30 ağustosa denk gelir..

şaka bir yana denk gelmese bile kesin katılacağım.

ama asıl boykotu internet için yapsak şahane olur..
öyle yılda birgünde değil..
mevcut internet bağlantı sorunları düzelene kadar herhafta mesela çarşamba günleri internete hiç girmeyelim..
ama yok bu telekom şirketinin işine gelir yav..
şöyle mi yapsak.. sınırsız olanlar sürekli luzumsuz şeyler indirsel... yok buda olmaz..
bu şekil oluncada sorunun kaynağı olmuş oluruz..

buldum bu sefer..
mevcut internet bağlantılarımız sağlıklı bir şekilde çalışana kadar cep telefonlarını kullanmayalım..
cep telefonu şirketleride telekomun burnuna ot tıkasın..
biraz dolaylı ama bence dirayetle uygulayabilirsek kesin çözüm...

Tarih: 10 Ağustos 2009, 20:01 - İp: 88.***.**4.109
cehredf
cehredf (üye)
Adana / Meraklı

katılıyorum size bunlara hadlerini bildirmek lazım

Tarih: 10 Ağustos 2009, 20:50 - İp: 85.***.**0.76
transferpres
transferpres (üye)
Çorum / Amatör

şöyle tarife yapsınlar senelik 300 tl verelim ve heryeri yurt dışı dahil sınırsız arayalım senelik 300 tl vermeyenleri gene kazıklamaya devam etsinler

Tarih: 11 Ağustos 2009, 09:26 - İp: 95.***.**0.4
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

tam destek

Tarih: 11 Ağustos 2009, 10:04 - İp: 78.***.**6.103
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Benden de tam destek.

Tarih: 11 Ağustos 2009, 12:03 - İp: 81.***.**4.16
sunaturk
sunaturk (üye)
İstanbul / Amatör

30 Ağustos 2009 Cep Telimizi Kapatalım
katılıyorum.

Tarih: 14 Ağustos 2009, 07:30 - İp: 88.***.**7.179
transferpres
transferpres (üye)
Çorum / Amatör

16 gün sonra cep telefonlarında indirim olacak

Tarih: 14 Ağustos 2009, 14:22 - İp: 95.***.**0.168
schwarz
schwarz (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

Cep telefonu mu

GSM operatör yetkilileri bu tür isyanlara eminim sadece gülüyorlar... 30 Ağustosta kapattık diyelim. Bir sonraki gün telefonumuzu açtığımızda, dün kapalı olan telefonumuzdan bize ulaşmaya çalışanların mesajlarını alacağız. Peki dönüp aramayacak mıyız Cep telefonu çılgınlığının önüne geçmek imkansız gibi görünüyor. Bunu hizmet verende biliyor, hizmet alanda...

Tarih: 15 Ağustos 2009, 17:11 - İp: 78.***.**9.175
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Tarih: 15 Ağustos 2009, 22:58 - İp: 85.***.**1.124