cigdemakta
cigdemakta (üye)
Adana / Amatör

27 Haziran Tarsus Buluşması

Arkadaşlar merhaba. Buluşmayı 27 Haziran c.tesi günü yamaya karar verdik oybirliği ile Eğer c.tesi çalışanlar varsa pazar günü de olabilir. Umarım beklediğimiz katılım sağlanır. Tarsus Kültür Sanat Sokağı'ndaki tarihi sokakları ve evleri karelemeye davet ediyorum. St. Paul kilisesi ve çevreye yakın tarihi yerleri görmek ve fotoğraf çekmek isteyenlerden haber bekliyorum. Sonrasında bir Tarsus şelalesine serinlemeye ve bolca güzel muhabbete eşlik edeceğiz Görüşmek üzere...

#cigdemakta' tarafından 19.06.2009 22:56:31 tarihinde düzenlendi.

#cigdemakta' tarafından 19.06.2009 23:03:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Haziran 2009, 22:20 - İp: 85.***.**9.56
eflatunca
eflatunca (üye)
İçel / Amatör

ben saat 16:00 gelmesini beklemekten sıkıldım ; yakında bulunan bi Ulu Camii yaptım ; fotodaşlar pek kültürel miras çekmesini sevmiyorlar gibi duruyorlardı...

Lokman Hekimin Tarsus'a geldiği zaman uğrayıp kaldığı makamıdır...

Kumköy34'ün ve Kad-ir Hocamın dedikleri yerlere grubu bir türlü götüremedim , insan manzarası çekip durdular bol bol onun için özür hocamlarımdan...

#eflatunca' tarafından 28.06.2009 14:20:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Haziran 2009, 13:27 - İp: 85.***.**9.201
eflatunca
eflatunca (üye)
İçel / Amatör

ve sonundaaa saat 16:00 oldu ve sokakları arşınlamaya fotodaşlarla başladık...

ben daha çok fotodaşlarımı çekmeden zevk aldım ,süper çalışan insan manzaraları

daha sonra camda duran kınalı ellere sahip bi teyze ile grubca muhabette daldık çok değişik bir evleri vardı, fotodaşlar rica etti teyzede bizi kırmadı girdik evlerine , birde ne görelim hacdan gelen yüzünden nur fışkıran bir eşe sahip fotograf durur mu portresini çektiler bolca....süper samimiyete sahip 2 güzel insanı bir sürü pozladık ,onlar hiç sıkılmadı bizde büyük zevk aldık,onlara misafirperverliği için çoook teşekkür ederiz...NF'nin adresini verdik takip edecekler fotografları...

Tarih: 28 Haziran 2009, 13:36 - İp: 85.***.**9.201
eflatunca
eflatunca (üye)
İçel / Amatör

müzik Eflatunca'yı çeker ,Eflatunca müziği çeker,güzel bir müzik evi bulduk ,içeri girip biraz sohbet ettim , hocam sağolsuun bizi kırmadı biraz müzik ziyafeti çektik...sonra dönüşte ordan grupca geçerken pencerede gördük hocamı , size serenat yaptı ; sanırım serenatiçin o aşağıda biz yukarda olucaktık ama bu sefer eyvallah....

fotodaşlarım iş başında , ben yine kamera arkası foruma çalışan karelere yoğunlaştım...

Tarih: 28 Haziran 2009, 13:41 - İp: 85.***.**9.201
eflatunca
eflatunca (üye)
İçel / Amatör

fotodaşın fotograf makinesinin şarjı bitti çay molası için cafe yolu ; aslında fotograf makinenin mi şarjı bitti yoksa bizim mi o tartışılır

#eflatunca' tarafından 28.06.2009 13:52:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Haziran 2009, 13:52 - İp: 85.***.**9.201
eflatunca
eflatunca (üye)
İçel / Amatör

ve yine sokaklar....

tamirciyi çok sıkmayın dedim ama dinleyen kim ;"amcaaa şu ayakkabıyı alsana eline amcaaa şöyle dursana vs... bi yarım saat işinden ettik esnafı özürrr....

fotograflarından anlamıştım zaten ; insanları bu kadar seven bir fotodaş hiç görmedik,Çiğdem pozlama yapıyor ama muhabbette süper , turistleri çok sevdim bizde onları

gitme zamanına yakın bi düğünümüz eksikti , düğün albümü için çekim yapılıyordu,çeken profosyonel fotografçıdan bir sürü tio aldık....

#eflatunca' tarafından 28.06.2009 14:07:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Haziran 2009, 13:59 - İp: 85.***.**9.201
eflatunca
eflatunca (üye)
İçel / Amatör

ve güle güle zamanı ,her güzel şeyin bitmesi kaçınılmazdır ; gelen herkese teşekkürler,özelden mesaj atıp yada telefon edip gelmeme sebeplerini açıklayanlara saygılar , pazar günü olduğunu bilenlere ve gelemeyenlere de burdan selamlar....

ve tabiki EYVALLAHHHHHHHHH!

#eflatunca' tarafından 28.06.2009 14:13:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Haziran 2009, 14:11 - İp: 85.***.**9.201
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

hava hiç sıcak gibi görünmüyo
hava zaten görünmez diceksiniz ama bende görünmüyo dedim zaten

Tarih: 28 Haziran 2009, 18:08 - İp: 85.***.**0.129
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Yahu bu çiğdemakta'nın avatardaki yüzüde aynı, her karede de ifası aynı kızın..Trendeki yüzü de öyle..

Turist emice de "tas tas ağuları içtim sağ iken" diyor içinden orada gali..

Tarih: 28 Haziran 2009, 19:49 - İp: 85.***.**1.77
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Yedi uyurlara gitmemişsiniz ya, tüh..

Tarih: 28 Haziran 2009, 19:54 - İp: 85.***.**1.77
cigdemakta
cigdemakta (üye)
Adana / Amatör

Ben gittim bugün Yediuyurlara, onu da eflatuncaya veririm, ekler Bugün yeniden Tarsus yaptım. Eshabı- Kehf inanılmaz kalabalıktı. O yüzden istediğim gibi çekimler yapamadım.
Öncelikle Eflatunca, canım benim çok güzel hazırlamışsın gezi yazılarını. Fotolarla unutulmaz bir anı dizisi olmuş. Şimdi anca inceliyorum. Çook beğendim Sonu harika Teşekkürler emeğin için.

kumköy34, evet fotolarda gep aynı çıkıyorum, ben bile sıkıldım bu ifademden, ama ne yapayım, gülümsemediğim zaman çok çirkin görünüyorum Hem şair amcamız ne demiş? Gülümsediğinde, güzelleşmeyen yüz yoktur Teşekkürler...

Tarih: 28 Haziran 2009, 20:43 - İp: 88.***.**3.114