cigdemakta
cigdemakta (üye)
Adana / Amatör

27 Haziran Tarsus Buluşması

Arkadaşlar merhaba. Buluşmayı 27 Haziran c.tesi günü yamaya karar verdik oybirliği ile Eğer c.tesi çalışanlar varsa pazar günü de olabilir. Umarım beklediğimiz katılım sağlanır. Tarsus Kültür Sanat Sokağı'ndaki tarihi sokakları ve evleri karelemeye davet ediyorum. St. Paul kilisesi ve çevreye yakın tarihi yerleri görmek ve fotoğraf çekmek isteyenlerden haber bekliyorum. Sonrasında bir Tarsus şelalesine serinlemeye ve bolca güzel muhabbete eşlik edeceğiz Görüşmek üzere...

#cigdemakta' tarafından 19.06.2009 22:56:31 tarihinde düzenlendi.

#cigdemakta' tarafından 19.06.2009 23:03:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Haziran 2009, 22:20 - İp: 85.***.**9.56
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

yorucu bir gün oldu galiba

Tarih: 27 Haziran 2009, 23:14 - İp: 81.***.**2.4
eflatunca
eflatunca (üye)
İçel / Amatör

fotograf adına çok başarılı muhabbet adına çok güzel bir gün geçirdik...
7 saat sıcağa rağmen Tarsus sokaklarını fotograf için arşınlamaktan ben açıkcası hiç yorulmadım...
fotografları en kısa zamanda bu topikte göreceksiniz...
gelen bütün fotodaşlarıma teşekkürler...

Tarih: 28 Haziran 2009, 00:22 - İp: 88.***.**8.54
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Hani eflatunca fotoğraflar nerede? Remi olsa şimdi, fotoğrafları görmeden buluşmanın olduğuna inanmam derdi

Tarih: 28 Haziran 2009, 02:01 - İp: 88.***.**4.159
cigdemakta
cigdemakta (üye)
Adana / Amatör

Tatlı bir yorgunluğa (sıcaktan dolayı) rağmen harika bir gündü. Katılan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. St. Paul'un yıl dönümü olması nedeni ile Turist kaynıyordu. Bir grup Polonyalı Peder ile karşılaştık Oldukça eğlenceli bir buluşmaydı. Tarsus sokaklarını sizler için kareledik. Düzenleme yapıp ayırdıktan sonra en güzellerini sizlerle paylaşacağız...

Tarih: 28 Haziran 2009, 09:22 - İp: 88.***.**5.27
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

tamam ilgi ve merakla bekliyorum
her foto içinde açıklama hikaye gibin bişey olsun

Tarih: 28 Haziran 2009, 09:33 - İp: 85.***.**2.158
eflatunca
eflatunca (üye)
İçel / Amatör

Mgirgin ve Makara yüklemeyi en kısa zamanda yapacağım....
bütün arkadaşlar bu görevi sadece bana verdi...
herkesten birkaç fotograf bekliyorum....
seriyi tamamlayayım hikayeyide yazayım...
yanı kısacası bugün reklamlardan sonra hatta araya bide haberler girsin diyorum

Tarih: 28 Haziran 2009, 10:01 - İp: 85.***.**0.96
eflatunca
eflatunca (üye)
İçel / Amatör

bu buluşma hakkında beş başlık açan sevgili Cigdemakta'ya yardım mahiyetinde bi Nf sesleneyim dedim 60'a yakın Adana,Mersin ve Tarsus üyesi bulup bu topiği mail attım,ne kadar bağırmışsam kardeş fotograf sitelerinden de gelen olmuş ....
şimdi Tarsus Buluşmasının Gezi Fotograflarını sizinle paylaşıyoruz ;

saat 11:00 gibi Tarsus Tren İstasyonuna ayak bastık

istasyondan çıkar çıkmaz kendimizi bir grubun içinde bulduk ; bula bula grup olarak Polonyalı Peterleri bulduk

Peter amcaların elinde süper fotograf makineleri vardı ama ne tutmasını ne çekmesini becerenini gördüm

Aziz Paul Kuyusu ; St.Paulus'un Hristyanlık için önemine bağlı olarak, bu kalıtıların ve kuyunun çok eskiden beri kutsal sayılması, kentte yakın zamana kadar yaşayan hristyan cemaatinin inancının izleri olarak yorumlanmaktadır.
Halen çevre düzenlemesi ve çevre istimlakları yapılmakta olan kuyunun çapı 1.15 m dir. Ağız taşının silindir biçiminde olmasına karşın, asıl kuyu gövdesi kare biçimindedir ve dörtgen kesme taşlarla yapılmıştır. Derinliği 38 m olan kuyunun suyu yaz- kış hiç eksilmez. Kudüs'e hacı olmak için yöreden geçen hristyanlarca kutsal sayılan bu kuyu suyundan içilir.

Tarih: 28 Haziran 2009, 12:48 - İp: 85.***.**9.201
eflatunca
eflatunca (üye)
İçel / Amatör

daha sonra Kad-ir ve Hüsmenağa Hocalarımında çektiği St.Paul Anıt Müzesine geçtik.Hocalarımın daha önceki fotograflarımdan seyir ettiğim kadarı ile ,gel Çiğdem şu pencereleri örtelim ışık patlaması olması ve de birde gel şu plastik sandalyeleri kaldıralım göz estetiği bozulması dedim , tam işimiz bitti çekecektim ki kadraja sığmadı tamamı mekanın ; evde unutmuşum geniş açılı lensi

idare edeceksiniz imkanlarla bu kadarcık bu mekandan çekildi

bu iç mekan hakkında tarihi bilgi vermiyorum ; NF'de çok fotograf konusu olmuştur....

Tarih: 28 Haziran 2009, 12:56 - İp: 85.***.**9.201
eflatunca
eflatunca (üye)
İçel / Amatör

Amerikan koleji ,biraz içeri zor girdik...

bu fotografı çekerken The_Wall fotodaşımız aklımıza geldi ; ona ithafen çektik

kolejin önündeki park eden arabanın dikiz aynasından bir detay....

#eflatunca' tarafından 28.06.2009 13:04:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Haziran 2009, 13:01 - İp: 85.***.**9.201
eflatunca
eflatunca (üye)
İçel / Amatör

ve sonra grubla buluşmak için Kırk Kaşık Bedestenine gitti....

harika otantik eşyalar satan dükkanları mevcut...

saat 16:00'ya kadar öğlen sıcağın geçmesi beklendi bu arada türk kahvelerini yudumladık...

rivayete göre bu bedestende gelen misafirlere koca tencerelerle pilav pişermiş ve tencerenin etrafına kırk tahta kaşık koyulurmuş ; vallahi doğrumu bilmem ama ben dükkan sahiplerinin yalancısıyım

#eflatunca' tarafından 28.06.2009 13:19:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Haziran 2009, 13:14 - İp: 85.***.**9.201