f gelincik
f gelincik (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

17 Agustos

17 AGUSTOS 2006. tam 7 sene ne cabuk gecmıs bana daha dun gıbı gelıyor aklıma geldıkce hala korkusunu ıcımde duyuyorum. insallah birdaha boylebır afet yasamayız, hayatını kaybeden kardeslerımıze dua edelım.

Tarih: 17 Ağustos 2006, 11:20 - İp: 85.***.**5.198
kurumali43
kurumali43 (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

KABİRLERİ CENNET OLSUN. ALLAH GÜNAHLARINI AFFETSİN. DEMREMİ YAŞAMAK ÇOK KÖTÜ. ALLAH BETERİNDEN SAKINSIN.

Tarih: 17 Ağustos 2006, 11:31 - İp: 85.***.**9.150
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

acılı ailelere başsağlığı diliyorum...

böyle felaket yaşanmasın...

Yapıların güveni (güvensizliği) konusunun unutulmaması dileklerimle..

Tarih: 17 Ağustos 2006, 12:51 - İp: 85.***.**2.81
aattaa
aattaa (üye)
Ankara / Amatör

300 km. uzaktaki evimi sallayan şeyin orada neleri yokettiğini biliyorum...iyi niyetli duygular ve edilen dualar, sadece, yine gelip belki de daha kötüsünü yaşatacak deprem gününe dek bizi sakin tutacaktır belki...ama kaçınılmaz bir gerçek daha çok insanın öleceği, ne yazık ki...bizler iyi olamadığımızdan ve kalamadığımızdan, bizi iyi yönetecek insanlara sahip olamadık bir türlü...yaşamın her alanında süren saçmalıklar dizisi, bu acı durum için de ne yazık ki geçerli....biz tek başımıza birşey yapamadığımız için; biz kendi oturacağımız evi yapamadığımız için nerede oturduğumuzu bilmiyoruz...meslektaşlarım, ilgili diğer mühendisler, o projelere imzalarını atanlar, paranın ışıltısını unutturmayan vicdansızlıkla her gece nasıl yataklarında uyuyabiliyorlar şaşırıyorum...içim acıyor...benim emeğimden çalarak nereye harcadıklarını bilemediğim her kuruş verginin boşa giden yine her kuruşu için, bu insanlara harcamadıkları her kuruş için hepsine lanet ediyorum; eğer biraz hakkım varsa buna, hakkımı helal etmiyorum...bu sorumsuzluklara devam eden kim varsa, hemen şimdi olacak bir depremle sadece onların yok olmasını, eğer varsa, ilahi adalet adına istiyorum...elimden bu kadarı geliyor...

Tarih: 17 Ağustos 2006, 13:13 - İp: 85.***.**9.175
tzz
tzz (üye)
Yalova / Amatör

evet deprem gerçekten ama gerçekte çok kötüydü ama bi çok kişi hatta yaşıyanlar bile unuttular depremi sadece senede bi gün hatırlıyolar gerçi bende öleyim aslında bu rahatsız edici bişeymi yoksa normal olan bumu bilmiyorum çünkü insanlar hatırlamak istemiyo olabilir we bunun içinde hiç yaşanmamış gibi dawranıyo olabilirler ben bi çok arkadaşımı kaybettim 17 ağustos 1999 da ama hayat durmadı dewam etti we ne olursa olsun herşeye rağmen dewam edicektir bence sadece hazırlıklı olmak lazım çünkü bi gün gelicek depremle gene yüzleşicez . ölenlere Allah tan rahmet yakınlarınada baş sağlıgı diliyorum

Tarih: 17 Ağustos 2006, 13:56 - İp: 85.***.**7.245
sunsurfer
sunsurfer (üye)
Yurtdışı / Meraklı

benim ailemin yarisindan cogu yalovali. ben depremi berlinde televisiondan takip ettim. dehsetli duygularla yasadim. ama tüm dünyadan yardimcilarin geldigini gösteren bir film yayinlandiginda aglamaya basladim.
yunanlilar, almanlar, ingilizler, avustralyalilar........
yani tüm dünya orada yardim icin bulustu!
agladim zira cok kizgindim insanogluna!
agladim zira bir yanit bulamadim neden insanlari saadece felaketlerin birlestirdigine.
binlerce insanin ölmesi mi gerekiyor insanlarin omuz omuza calismalari icin!
tüm canini yitirenlere rahmet diliyorum ve tüm yakinlarini yitirenlere de sabir ve güc.

Tarih: 17 Ağustos 2006, 14:00 - İp: 84.***.**4.63
myc
myc (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

Tüm kalbimle ölenlere rahmet diliyorum ruhları şad olsun.O gün den bugüne ne değişti kimler ceza aldı bu depremde çürük bina yapan mütahitler proje onayı veren denetleyen belediyeler ne değişti.Allah ölenlere rahmet geride kalanlara sabır versin.saygı ve sevgi ile kalı

Tarih: 17 Ağustos 2006, 14:06 - İp: 85.***.**8.215
yucelkoca
yucelkoca (üye)
Diyarbakır / Amatör

depremle birlikte çok büyük acılar yaşadık...

müteahhitlerimizin para hırsının bedelini,

deprem sonrası o acılar içinde kıvranan ailelerin yıkık evlerinin hırsızlarca nasıl boşaltıldığını,

türkiye'deki bütün hırsızların bölgeye toplandığını,

durumdan rant elde etmek için deprem ertesi günü 100.000 TL'lik suyu 1.000.000 TL'ye satanı, itiraz edene de istersen alma diyeni,

yardım bahanesiyle gelip, insanların zor durumlarından faydalanarak misyonerlik faaliyetleri yürütenleri,

bazı aklıevvellerin deprem sonrası gözlerine kestirdikleri daireleri zaten acı ve yokluk içinde kalan depremzedelerden yok pahasına satın alıp, depremden birkaç yıl sonra evine yeniden sahip olmak isteyenlere 20 kat fiyatına satanları,

yardım işini gösteri haline getiren iş adamlarımızı, sanatçılarımızı gördük.

yine deprem sonrası yalovada komşusunun yazlığı yıkılmış acılar içinde kıvranırken kendisininki sapasağlam olan kişinin havuzunun başında birasını yudumladığını ben gördüm...

ama bunlar sayılarla ifade edilebilecek olaylar.bunların yanında sayıyla ifade edilemeyecek güzellikler de gördük.

normalde trafiği problemli olan, herkesin birbirine sıkıntı yarattığı istanbulda insanların birbirlerine trafikte ne kadar fazla yardımcı olduğunu,

insanımızın göçük altında kalanları kurtarmak için sanki kendi yavrusunu kurtarmak ister gibi canla başla uğraştığını,

mehmetçiğimizin, sağlık personelimizin, kurtarma ekiplerimizin geceli gündüzlü nerdeyse uyumaksızın çalışıp çabaladıklarını,

askerimizin küçük bir çocuğu kurtarmak için kendi canı pahasına göçük altına girdiğini,

Türkiyenin her köşesinden, çorumun bilmem ne köyünden köylünün kendi aralarında toplayıp bir de kamyon tutup gönderdiği yardım malzemelerini,

valiliklerin, belediyelerin, otel sahiplerinin acınız geçinceye kadar gelin bize misafir olun deyişlerini,

herkesin neredeyse bir yardım meleği gibi davrandığını, aracı olanın yolda gördüğü herkesi gittiği yere kadar bırakmayı, hastahaneye yetiştirmeyi görev edindiğini,

acıyı paylaşmanın ne demek olduğunu, en iyi bizim insanımızın gösterdiğini de gördük...

kim ne derse desin, biz ne kadar kendimizi kötülersek kötüleyelim. halkımız çok duyarlı. başka hangi ülke böyle bir afetten bu kadar kısa sürede kendini toplayabilir.

depremde hayatını kaybedenlere allahtan rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum.

depremi yaşadık bitti. depremler hep vardı. yine olacak.
bize düşen hazırlıklı olmak.

Tarih: 17 Ağustos 2006, 14:08 - İp: 85.***.**5.125
ossser
ossser (üye)
Malatya / Amatör

ALLAH BİR DAHA BÖYLE BİR FELAKET YAŞATMASIN ARKADAŞLAR. BEN HEM 17 AĞUSTOS DEPREMİNİ HEM DE 12 KASIM DÜZCE DEPREMİNİ AYNEN YAŞAYAN BİR İNSAN OLARAK BÖYLESİ BİR FELAKETİN İNSAN RUHUNDA MEYDANA GETİRDİĞİ HEZEYANLARI ÇOK İYİ BİLİYORUM. DEPREMLE BİRLİKTE YIKILAN NİCE HAYALLER, BEKLENTİLER, ÜMİTLER KISACASI HERŞEY. İNSANIN HAYATINDA YENİDEN BİR MUHASEBE YAPMASINI SAĞLIYOR.
ÖLENLERE RAHMET DİLİYORUM. TEKRAR ALLAH BÖYLESİNE ACILI FELAKETLERİ ÜLKEMİNE YAŞATMASIN DİLİYORUM.

Tarih: 17 Ağustos 2006, 15:13 - İp: 88.***.**2.19
drberkan
drberkan (üye)
İstanbul / Amatör

UNUTMAMAMIZ GEREKEN EN ÖNEMLİ ŞEY.

ÖLENLER VE

ONLARI ÖLDÜREN MÜTEAHİTLER VE BELEDİYE BAŞKANLARI , FEN İŞLERİ MÜDÜRLERİ İMZACI MÜHENDİS VE MİMARLAR.

ÖLENLER MEZARDA , ÖLDÜRENLER BİLİN BAKALIM NEREDE?

ARAMIZDALAR VE HALA AYNI İŞİ YAPIYORLAR.

Tarih: 17 Ağustos 2006, 15:38 - İp: 85.***.**5.207
foto59
foto59 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

allah birdağa deprem acısı yaşatmasın ölenlere allahtan rahmet bütün ailesini kaybetmiş herkeze sabırlar versin

Tarih: 17 Ağustos 2006, 15:42 - İp: 85.***.**1.254