byjehan
byjehan (üye)
İstanbul / Amatör

.

.

#byjehan' tarafından 26.12.2017 12:05:08 tarihinde düzenlendi.

#byjehan' tarafından 26.12.2017 12:05:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Eylül 2009, 00:14 - İp: 195.***.**7.65
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

köpeği devamlı balkonda tutamazsın muhakkak odaya alıcaksın ve onun tüyleri odaya yayılacak bizim işyerinde bir köğeğimiz vardı akşam bırakırdık sabah geldiğimizde içerde durulmuycak kadar fena koku vardı.insanda tiksinti uyandıran.oyüzdenhayvan alıştırana kadar evin heryerine pisler o yüzden ben evinde köpek besleyen bir insanın evine gitmem ve bir şey ondan yiyip içmem hertürlü hijyenik durum olabilir fakat bir bahçeli evim olsa muhakkak bahçede evin içine sokmadan köpek beslerim.sonunda iş yerinde beslediğimiz hayvanı doğaya saldık çünkü işyerinde kapalı mekanda bile köpek beslenmiyor.ancak bahçede olabilir.

Tarih: 2 Eylül 2009, 05:15 - İp: 88.***.**7.70
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bahçeniz yoksa köpek bakmayı aklınızdan bile geçirmeyin bence

Tarih: 2 Eylül 2009, 09:28 - İp: 81.***.**6.53
byjehan
byjehan (üye)
İstanbul / Amatör

"bahçeniz yoksa köpek bakmayı aklınızdan bile geçirmeyin bence "
hadi yaa. biraz öldürücü darbe oldu glba bu. evin üstü komple teras. yarısı acık yarısı kapalı.belli bi ayı geçtikten sonra hep terasta dursa? gunde 2 kez dışarı cıkarsam sadece?

Tarih: 2 Eylül 2009, 11:21 - İp: 88.***.**3.31
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

ironman'ın yazdıkları biraz acımasız olmuş. haklı olduğu yönler var ama ifade tarzı hoş değil bence..

evin üstü komple teras ise bence uygun.. orada kalabilir.

AMA ŞU ÇOK ÖNEMLİ :

Orada günlerce insan yüzü görmeden kalması onu bunalıma sokabilir. mutsuz olur.
sık sık ilgilenmek gerekir. günde 1 kez bile gezse yeterli..
yeter ki, yalnız olmadığını hissetsin.

ironman adı üstünde çok ironik ve karamsar.. katılmıyorum!

onlarla dostluk çok gerçek, katıksız..
ama tabii ihmal etmemek gerekiyor.
onun da sizlere ihtiyacı var.

Tarih: 2 Eylül 2009, 15:23 - İp: 88.***.**6.99
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

bir de o terasa soğuğa karşı yalıtımlı bir yuva yapmak lazım..
yağmurda ve soğukta sığınabileceği..

Tarih: 2 Eylül 2009, 15:24 - İp: 88.***.**6.99
byjehan
byjehan (üye)
İstanbul / Amatör

600 mtrekarelık kapalı bır teras. 4 tane 10 ar mtrekarelık balkonu var. o balkonlardan 2 tanesı sadece bıze aıt. sanırm uygundur ne dersiniz? bide ben ogrencıyım tekirdağda okuyorumç. evim ist.de. 1 saat 20 dk yol suruo. gelıp gıderken otobusun bagajında getırebılırmıyım o ozel kafeslerıyle?
bu yıl eve cıkcam bı arkadasla. 7-24 evın ıcınde olması hıc sorun olmaz. sorun teşkil etmıcek bı ev sahıbı bulursam gayet super olur gibime gelıo. sizce?

Tarih: 2 Eylül 2009, 18:24 - İp: 88.***.**3.31
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

hocam benim asıl dikkat etmenizi istediğim şey şuydu aslında;
bu köpekler bağlıda olsa zinciri uzun olacak, kulübesi olacak, ayakları toprağa basacak dolayısıyla köpek dışarıda olacak, günde en az bir gün zinciri çıkartılıp birlikte gezilecek.

yani bunlar bence bir köpek beslemenin asgari şartlarıdır.
köpekler betonda falan çok yaşamaz. Resmen işkence gibi gelir onlara.
Çünkü köpek ve doğa iç içe olmalı.

alternatif olarak küçük köpek alıp evcil beslenirse evet olabilir. terasta olur ev içide olur. ama temizlemesi zor olur pislemesi yemek dökmeleri biti piresi evi mahveder.
oyüzden hayvanlar hem onların sağlığı açısından hemde sizin sağlığını açısından hemde çevrenizdeki insanların sağlığı açısından evde beslenmemesi önemle rica olunur.

aşılıda olsa küçükte olsa benim için köpek köpektir. ben köpeğin evin bahçesinde bağlı kulübesi olan ve yakları toprağa basan olanlarını severim sizede o şekilde tavsiye ederim.
Yok ben bakarım betonda olur evde olur derseniz ben karışmam. ben bana göre doğru olanı söyledim.

BAKAMAYACAKSANIZ KESİNLİKLE HAYVAN ALMAYINIZ

sonra onun açlık ve sıkıntı günahını ödeyemezsiniz.

Tarih: 2 Eylül 2009, 18:32 - İp: 88.***.**0.137
byjehan
byjehan (üye)
İstanbul / Amatör

ictenlıkle ve ıyı nıyetle soyledıgını bılıorm ve demek ıstedıklerını anladım. 2 ogrencı eve cıkcaz. evin ıcınde serbest halde takılcak yanı. ister sıçsın ıster batırsın farketmez. zaten temız öğrencı evı gormedım bugune kadar. bana ıyı bır fıkırmış gıbı geldı. bu yuzden golden dusunuorm.herşeyiyle guzel ve uyumlu köpek(miş). ev ıcınde besleyen gunde 1 saat gezdırenler var forumlarda yazan. ev ıcın ıdeal dıyen.

Tarih: 2 Eylül 2009, 18:59 - İp: 78.***.**0.130
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

otobüsle 1,5 saat yol ve bagajda, kafeste..

bunu sakın deneme.. onun için çok azap dolu bir yolculuk olur. hatta ölebilir de.. köpekler de solunum sistemi farklıdır ve oksijen ihtiyacı bizden de fazladır.
veteriner dostum var ve yıllardır bayağı bilgi biriktirdim.

anca kendi özel aracınızla veya bir kamyonun kapalı arka kasasında, kafessiz olarak yolculuğu uygundur.

sanırım şu an köpek alman için şartların uygun değil gibi.. bunları iyi düşünmelisin kardeşim.

#panctom' tarafından 02.09.2009 19:06:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Eylül 2009, 19:03 - İp: 88.***.**6.99
byjehan
byjehan (üye)
İstanbul / Amatör

2 3 haftada bır, cumadan pazara olacak olan ayrılıklar sorun yaratırmı pekı kopekte? evın ıcınde bır yere yada bır odaya hapsetmesem mesela? ya gerçekten çok hevesım var almak ıcın dedıgım gıbı kucuklukten berı ıstıyorum. tam sımdı ogrencıyım. olabıldıgınce cok boş zamanım var. tum ılgımı ona verebılırım. en az 3 yıl daha ogrencıyım. ayrıca yazın 3 ay yazlıktayım. bu da cok cok buyuk bır avantaj. bahçeli bir ev vs vs.
sizce almalımıyım ? ne olursa olsun sokaga bırakmıcagım garantı. en kötü ihtimal ya bı tanıdıgıma ya da bır barınaga teslım ederım.

Tarih: 3 Eylül 2009, 00:15 - İp: 78.***.**0.130