ercankeskin
ercankeskin (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Samsung Foto Mak. Hk.

8.2 mp samsung marka bir fotoğraf makinem var. Sandisk'in 2 gb sd belleği var üzerinde. Kartın içerisindeki fotoğrafları ve videoları fotoğraf makinasının play kısmından görebiliyorum. Fakat, bilgisayara kartı takar takmaz biçimlendir diyor, yönetimsel araçlardan baktığımda da hafıza kartı 8 mb görünüyor. Bir türlü çözemedim, formatlamak istiyorum formatlanmıyor, formatı fotoğraf makinasından da atmayı denedim ama olmadı o da hata verdi resimleri tek tek sileyim dedim o da olmadı, daha önce tecrübe eden varsa, lütfen benimle paylaşın çok önemli...

Tarih: 4 Eylül 2010, 22:44 - İp: 217.***.**8.194
sayginerten
sayginerten (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

hafıza kartınız bozuk aldıgınız yere basvurun artı bıcımlendır demesı sızın pc dekı vırus programının uyarısıdır yanı kartınızda vırus var dedıgım gıbı kartınız bozuk kardesım aldıgınız yere basvurmanız en ıyısı

Tarih: 5 Eylül 2010, 00:36 - İp: 88.***.**1.210
ercankeskin
ercankeskin (üye)
Yurtdışı / Meraklı

hafıza kartını yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum sıkıntı yok, sanırım foto çekerken pili bitti ondan sonra bunu yaptı... boot'unda sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. Fotoğraf makinesinden fotoları ve videoları izleyebiliyorum.. sadece pc'ye aktaramıyorum. Card reader, kendi kablosu vs. hepsi ile denedim. içeriği almam gerekli

Tarih: 5 Eylül 2010, 02:10 - İp: 217.***.**8.194
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kart uzerındeki klipsi kilit moduna almıs olabilir misiniz?
makine uzerınden fotografları silememenizin iki nedeni olabilir, biri makineden fotografları kilite almanız, digeri kartı kilitlemeniz.

bilgisayar uzerındende silemiyorsanız kartı kilitlemiş olma olasılıgınız yuksek.

Uploaded with ImageShack.us

Tarih: 6 Eylül 2010, 05:19 - İp: 92.***.**2.60
ercankeskin
ercankeskin (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Hayır, ondan da kaynaklı değil. Bilgisayara taktığımda direk diski biçimlendir diye hata veriyor. 2 konumda da denedim, kartı biçimlendirip resimleri öyle kurtarmaya çalışayım diye düşündüm ama, yanıt vermiyor. Yönetimsel araçlardan veya herhangibir recovery programından flash card'a baktığımda Disk 8 mb görünüyor. Denenebilecek her yolu denedim, resimlerden umut olmasa fotoğraf makinesi kendi üzerinde önizlemelerden fotoğrafları göstermemesi gerekli diye düşünüyorum. bunun bir yolu olmalı

Tarih: 6 Eylül 2010, 09:24 - İp: 217.***.**8.194
  • 1