canahmet
canahmet (üye)
Ankara / Amatör

Neden Bu Kadar Cesıt Kart Var

bilindigi gibi cf-mmc-sd- vb kartlar var.hız ve kapasite farklılığını anlayorumda kartların fiziki ebadında neden değişiklikler var. ornegin s2 de ne guzel kucuk ebatta sd kullanılmıs s1 de ki cf kartın ebadı malum.veya cep tlefonlrına mmc kart var bayagı kucuk ebatta.cevap veren arkadaşlara sımdıden tesekkur.

Tarih: 8 Eylül 2005, 17:11 - İp: yok
nihat
nihat (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili canahmet;
Sorunuzun cevabı çok basit esasında. Tamamen ekonomik durumdan kaynaklanıyor. Her firma kendi ürettiği makinede kendi ürettiği veya kendisi için üretilen memory kartın kullanılmasını istiyor. O yüzden kartlar birbirlerine uygun olmuyor. Yeni makine alan yeni bir kart almak zorunda kalıyor. Değişik makineleri olanlar birbirlerinden ödünç kart alamıyorlar. Dolayisi ile artı bir pazar oluşuyor. Bütün kartlar uyumlu olsaydı tatile giderken, farklı makinesi olan bir arkadaşımızdan hafıza kartını ödünç alabilirdik. Uymadığı için gidip yeni bir hafıza kartı alıyoruz ve üretenlerin cebine para yolluyoruz. Onlar kazandıkça doymuyorlar ve yeni çeşit kartlar üretip paracıklarına para katıyorlar..
Bide meslek sırrı olayı tabiki. Kimse kendi teknolojisini başkasına vermek istemiyor....
Sanırım anlatabildim.
Sağlıcakla kalın...

Tarih: 11 Eylül 2005, 22:21 - İp: yok
sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

bir de aynı marka makineye terfi etmeyi sağlıyor bende canon a400 var 2 tane 512 sd kart var gene sd kart kullananları arıyorum yani fuji oplimpus nikon seçme şansım yok kodak panasonic canon konica seçme zorunluluğum var eh tercih canon s2

Tarih: 17 Ekim 2005, 09:08 - İp: yok
hakan_ka
hakan_ka (üye)
Muğla / Stüdyo Fotoğrafçısı

ben neden bu kadar çok çeşitte kart var ona isyan ediyorum bizi de düşünsünler birazz altı yedi çeşit kart var hepsinden elinde bulundurmak zor hadi var diyelim bide fiyatı düşünce gel çık işin içinden..teknoloji bi taraftan güzel bi taraftan değil.. paraları süngerin suyu çektiği gibi çekiyorrr... walla fotoğrafçıların işi zorr...

Tarih: 18 Ekim 2005, 22:53 - İp: yok
  • 1