patara1955
patara1955 (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Yeni Bir Dergi

Fotoğraf dünyasına yeni bir soluk: PhotoWorld.

Amatörden profesyonele tüm fotoğrafseverlerin beklentilerini karşılamayı hedefleyen PhotoWorld dergisi 1 Eylül’de yayın hayatına başlıyor.

Özgün, tarafsız, yalın, interaktif, bilgilendirici, tutarlı ve güncel içeriğiyle fotoğraf sektörüne farklı bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen PhotoWorld, 1 Eylül’de yayın hayatına merhaba diyor. Dijital fotoğraf teknolojisine olan talebin gün geçtikçe artması, fotoğrafla ilgili her türlü güvenilir bilgiye erişim ve paylaşım ihtiyacını yükseltti. Bu doğrultuda hazırlanan ve okuyucusunun her türlü bilgilenme talebine cevap vermeyi amaçlayan PhotoWorld; fotoğraf, iletişim ve pazarlama kadrosunun da uzmanlığı ile her yeni sayıda farklı projelere imza atmaya devam edecek. İnteraktif içeriği ile okuyucusunu direkt olarak içeriğe dahil edecek olan PhotoWorld, okuyucudan gelen fotoğraflara çok daha fazla yer vererek fotoğraf bilincinin yerleşmesine katkıda bulunacak. Faaliyet alanı sadece dergicilik olmayan PhotoWorld, internet, seminerler, etkinlikler ve organizasyonlarla da kısa zamanda adından sıkça söz ettirecek. Yayın Danışmanlığını Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf ve Grafik Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özer Kanburoğlu’nun üstlendiği PhotoWorld’ün Yayın Kurulu’nda İzzet Keribar, Nevzat Çakır, Ali İhsan Gökçen ve Erdal Kınacı gibi usta fotoğrafçılar yer alıyor.

Dergide yer alan başlıklar
PhotoWorld’ün ilk sayısıyla birlikte okurlara benzersiz bir içerik ve görsel tasarım sunulacak. Fotoğraf dergilerinde olması gereken bol fotoğraf, grafik ve içerik mantığını benimseyen PhotoWorld, böylelikle Türkiye’de de bir ilki gerçekleştirecek.
İnceleme ürünlerini Test Lab Kompakt ve Test Lab D-SLR olarak ayıran dergideki testler profesyonel bir kadro ve materyalle yapılarak kullanıcının doğru bir şekilde bilgilendirilmesi sağlanacak. Test Lab D-SLR köşemizde her ay bir D-SLR fotoğraf makinesini, şu an Türkiye’de satılan hiçbir fotoğraf dergisinde uygulanmamış, tamamen bilimsel yöntemlerle test ediyoruz. Renk skalaları, ölçüm tabloları ve özel test yazılımları ile kesin bilgiye, sonuçları görerek ulaşabileceksiniz.
’Portfolyo’ köşesinde her sayımızda bir usta fotoğrafçıyı ağırlayacağız. Bu sayının konuğu yıllarını fotoğrafa adamış bir üstad; Yusuf Tuvi.
’Foto-proje’ köşesinde ise proje olarak üretilen, zamana yayılmış, üzerinde yoğun olarak çalışılmış konulara yer vereceğiz.
‘Haberler’ köşesinde Türkiye’den ve dünyadan en güncel dijital teknoloji haberlerine tarafsız bir bakışla ulaşacaksınız.
‘Fotokritik’ köşesinde okurlarımızdan gelen fotoğraflara usta fotoğrafçılarımız yorumlarda bulunarak teoriyi pratiğe dönüştürmelerine imkan tanıyacak.
‘Her fotoğrafın Bir Hikayesi Vardır’ adlı köşemizde her ay fotoğraflarınızı ve bu fotoğrafların sizden gelen kısa öyküsünü yayınlayacağız.
‘Foto Sentez’ adlı köşede doğru kompozisyonu, doğru ışığı, tekniği estetikle birleştirerek neler yapılması gerektiğini fotoğraflarla destekleyerek anlatacağız.
“Photoworld Mobile” köşesinde ise her sayıda kameralı cep telefonlarında yaşanan gelişmeler, Pazar araştırmaları ve cep telefonu incelemelerine yer verilecek. Ayrıca okuyucularımızdan gelen cep telefonu ile çekilmiş fotoğraflar da küçük hikayeleri ile birlikte sayfalarımızda yayınlanacak.
www.photoworld.com.tr

alıntı:

Tarih: 19 Ağustos 2007, 17:52 - İp: 88.***.**9.193
mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

bilgilendirdiğin için çok sağol. kesinlikle alıcam bu dergiyi. piyasada photoline'dan başka beğendiğim dergi yok şu anda. tabii national ve atlas ın fotoğrafla ilgili birer özel sayıları var, onları katmıyorum

 

Tarih: 20 Ağustos 2007, 11:27 - İp: 85.***.**5.221
kupabaskı
kupabaskı (üye)
Denizli / Firma

FOTOĞRAF DERGİSİ VAR PHOTO DİJİTAL VAR

BANA İKİSİDE REKLAM AMAÇLI GELİYOR
BUNLAR BÖYLE DEDİĞİMDEDE

FOTOĞRAF DERGİSİNİ ALIN ASIL DERGİ O DİYOLAR ANLAMADIM GİTTİ.

 

Tarih: 21 Ağustos 2007, 09:05 - İp: 88.***.**7.108
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Dergiler zaten reklam işini abartıyor çoğu kez ve incelemeleri çok taraflı yapabiliyor.Ben en çok Photoline ı sevdim.

 

Tarih: 21 Ağustos 2007, 12:38 - İp: 88.***.**5.73
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

fotoğraf görmek istiyorum fotoğraf incelemek istiyorum diyen arkadaşalr varsa... almaları gerekend ergi "İZ" dergisi dir arkadaşlar...

ara güler editörlüğünde magnum menşeeli dunyaya damgasını vurmuş onemli fotoğrafcıların portfolyolarından kesitler var... tabıkı ülke ve uluslar arası bazda ün kazanmış yerli ustalarımzıda mevcut... daha çok belgesel tazda yayınlanıyor.. fotoğraf ve baskı kalitesni gıpta ile takıp edeceğinizi düşünüyorum...

 

Tarih: 21 Ağustos 2007, 15:15 - İp: 81.***.**4.155
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

huzun selininde bahsettigi İZ dergisini bende hepinize tavsiye ederim..
9 ytl gibi bir fiyata satılıyor..ve içinde sadece FOTOGRAF var..
acıp acıp baktıgım inceledigim,okudugum yegane dergidir..
fotografcı bakısının,fotografın ne oldugunu adamın yuzune tokat gibi carpan,kendini ve fotografcılıgını sorgulamanı saglayan bir dergidir..
fotograf dergiside alıyorum..mevcutpiyasada digerlerine oranla daha sıcak ve gercek bır dergi..reklam tabiki olacak..o dergilerin bırının baksı maliyetı fıyatının kat kat ustunde..
photoworld dergisinide bir incelemek lazım madem yenı bir dergi..ama acık konusayım photoworld gibi itici bir isim yerıne daha duzgun ve enazından turkce bir isim secmelerini yeglerdim...

 

Tarih: 21 Ağustos 2007, 19:50 - İp: 88.***.**4.5
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

photoline benimde bır ara aldıgım bir dergi..fotograf degilde dijital makinelerle daha cok alakalı ancak oda vasat kompakt makinelerin vasat altı ıncelemelerinden olustugu için artık almıyorum..
ona verecegim bes mılyonla balon alıp coluk cocuga dagıtmayı yeglerim balon dergi nede olsa

İZ alın,iz bırakanları gorun

 

Tarih: 23 Ağustos 2007, 23:53 - İp: 88.***.**7.246
zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

haklısın bencede İZ

 

Tarih: 24 Ağustos 2007, 00:05 - İp: 88.***.**1.114
patara1955
patara1955 (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

İZ

 

Tarih: 25 Ağustos 2007, 10:06 - İp: 81.***.**3.93
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Photoline benzeri dergiler içinde çekim teknikleri,lens seçimleri gibi konularda güzel makaleleriyle daha iyi bir dergi.Böyle giderse de her ay alıcam.Çok kötü bir dergi değil bence;vasatın da üzerinde.İncelemelerin hiç etik olmadığı görüşüne ise tabii ki katılıyorum.Bizim alışık olduğumuz kritik tabanlı bir sistemde değil incelemeler.Onlara incelesin diye makina gönderen firmalara yarar bir tavırları var.

İz dergisi kulağa çok hoş geliyor.İyi de neden haberim olmadı benm bu dergiden ??? İnsan bir çıtlatır söyler İlgimi çekti bulabilirsem alacağım.


Photoworld e de yayın hayatında başarılar.Piyasadaki bir dolu sıradan dijital fotoğraf makinası reklam panosu haline gelmiş dergilere benzemezler umarım.Satın alma rehberi görünümünden çok "teknik" konularda çalışmaları temennimdir.

 

Tarih: 26 Ağustos 2007, 01:36 - İp: 88.***.**9.69
mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

mavi_izciye katılıyorum photolineda çekim teknikleriyle ilgili iyi makaleler olabiliyor.derginin tamamı okunacak gibi olmasa da her zaman yararlı bişeyler çıkıyor içinden. İz dergisini de çok merak ettim.bulabilirsem alıcam.

 

Tarih: 26 Ağustos 2007, 09:21 - İp: 85.***.**2.176