feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

Yardım Bilgisayarda Fotoğraf Görünm

Bugüne kadar bilgisayar bilgimin fena olmadığını düşünürdüm..
Bilgisayarımı formatladım yeniden yükledim.

Fotoğrafları Windows Picture and fax viewer de açabiliyorum görünüyor.

Ama Photoshop ve ACDSee ile açılmıyor.... görünmüyor....
bu programları 3 er kez silip tekrar kurdum sonuç değişmedi
Programı çalıştırıp open komutuyla fotoğrafı tıklıyorum bembeyaz bir sayfa açılıyor. fotoğraf yok

fotoğrafın üzerine sağ tıklayıp open with ACDSee diyorum cannot open.... açılmıyor.

Hiç bir anlam veremiyorum yardımcı olabilecek biri var ise minnettar kalırım

Tarih: 2 Haziran 2007, 21:09 - İp: 85.***.**6.208
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

bisguti nerdeisn ya..

Benim hardssikmde sanırım bad sector var. Bicmlendiriken bi yerlerde takılıyor. Recovery çalıştırıyorum yine aynı yerlerde takılıyor. Biraz önce fdiks yaptım. Biraz faydası oldu bazı fotografları kurtardım. Ama bozuk sectorlerin nerde oldugunu bilmedigim icin fdsiki ezbere yapıyrum. SU anda da chdesk isimli bir program indiriiyorum. SAnırım o bozuk sektorlerin nerde oldugunu soyluyomus. son olarak ona gor ebir fdsik yapıcam. Bakalım bazı bilgileri kurtarmam lazım.

Tarih: 3 Haziran 2007, 15:22 - İp: 88.***.**4.141
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

bozuk sektör oldugunu düşündüğün harddiski sağ tıkla özellikler de orada hata denetimini çalıştır.

Yazılımsal ya da donanımsal bad sector diye ikiye ayrılıyor. yazılımsal bir şeyse zaten düzelir. donanımsal ise garntisi devam ediyorsa garantiye yolla.

Bu aralar harddisk ve ram alacaklar garanti sürelerine dikkat etsinler...

seagate'in hem 5 yıllık hem 2 yıllık harddiskleri satılıyor
ayrıca kingston ramler ömür boyu değil.. onlar da 2 ya da 3 yıla inmiş garanti süreleri.

Bunlara dikkat

Tarih: 3 Haziran 2007, 17:03 - İp: 88.***.**8.206
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

garantisi bitti heralde. Sanırım donanımsal. O dediklerini yapmıştım ama pekde işe yaramadı. Bende f disk yaptım. C diskiim 25 gb .. bunun bastan 5.gb ve sondan 5. olan bolumunda hata vardı. bende oraları devre dışı bıraktım. Şu anda orta kısımdan 15 gb kullanıyorum. Diger 5 gb lık yerleri biçimlendirmedim. Ham hallerinde yani. SAnırım bozuk sectorler dağılmaz ve çoğalmaz???

Tarih: 3 Haziran 2007, 17:19 - İp: 88.***.**8.28
yilmaz47
yilmaz47 (üye)
Batman / Amatör

tarayıcı cihazlarla bad sector un yerini tespit ettikten sonra
partition magic ile hardiskini görün .onu fix edin hala hata veriyorsa ve bad sektor başta gözüküyorsa 1-2 gb veriyi partition magic ile görünmez ve işlevsiz hala getirin sağlam parçayı bir daha fix edin ....
bu şekilde bad sector olan yere kullanılmayan gizli hardiskin kısmına geldiğini gördüğünüzde artık hardisikiniz o bozuk yere ulaşmaya çalışmayacaktır.
artık hardiskinizi 1-2 gb eksik te olsa kullanabilirsiniz.

Tarih: 3 Haziran 2007, 18:53 - İp: 88.***.**9.64
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 3 Haziran 2007, 19:30 - İp: 88.***.**8.28
yilmaz47
yilmaz47 (üye)
Batman / Amatör

tam anlatamadım herhalde
ama ben bu şekilde bad sektörü dışarda bırakarak hardisk düzeltmiştim.

#yilmaz47' tarafından 04.06.2007 00:45:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Haziran 2007, 00:44 - İp: 88.***.**9.64
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

ai vistaya geçiş daha sonra ise tekrar xp ye dönüşte format atarken yine vistanını dvdsinden format atmak gerkiyor..ondan sonra tekrrar bir format ta xp cd sinden ....

çünküğ dosya sistemleri farklı olduğundan hatalar veriyor.. hatada büyük ihtimal burdan kaynaklanıyor..

Tarih: 5 Haziran 2007, 19:38 - İp: 85.***.**7.243
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

ağabey ekran kartının driverini yeniden yüklesene belki sorun ondandır

Tarih: 6 Haziran 2007, 11:47 - İp: 81.***.**7.150