feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

Yardım Bilgisayarda Fotoğraf Görünm

Bugüne kadar bilgisayar bilgimin fena olmadığını düşünürdüm..
Bilgisayarımı formatladım yeniden yükledim.

Fotoğrafları Windows Picture and fax viewer de açabiliyorum görünüyor.

Ama Photoshop ve ACDSee ile açılmıyor.... görünmüyor....
bu programları 3 er kez silip tekrar kurdum sonuç değişmedi
Programı çalıştırıp open komutuyla fotoğrafı tıklıyorum bembeyaz bir sayfa açılıyor. fotoğraf yok

fotoğrafın üzerine sağ tıklayıp open with ACDSee diyorum cannot open.... açılmıyor.

Hiç bir anlam veremiyorum yardımcı olabilecek biri var ise minnettar kalırım

Tarih: 2 Haziran 2007, 21:09 - İp: 85.***.**6.208
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

o fotografı başka bri bilgisayarda adobyle acmayı deneyin. Eger orda acıyorsa veriler hasar görmüş olabilir.

ikinci secenek. Yeni bir fotograf cekip. Harddiske kopyalmadan karttan okunmasını saglayın.

üçüncü secenek. internetten herhangi bir fotograf indirip adobe ile acmaya calısın.

sorun belli olur ondan sonra.

Tarih: 2 Haziran 2007, 21:15 - İp: 88.***.**4.141
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

kontrast ilgilendiğin için teşekkürler
1) fotoğraflar başka bir bilgisayarda adobe ile açılıyor
2)internetten indirdiğim fotoğraf adobe ile açıkmadı
3) HDD de açılmayan fotoğrafları (1000 ler ce fotoğrafın hiçbiri açılmıyor) USB flash diske kopyaladım oradan direkt adobe ile açıldı.
aynı fotoğraf HDD den açılmıyor ama flash diskten açılıyor ama flash diskten HDD ye kopyaladığım hgiçbir fotoğraf açılmıyor

Tarih: 2 Haziran 2007, 22:50 - İp: 85.***.**6.208
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

sanırım format işe yaramamış...

format atmanızı gerektiren sebep neydi bilmiyorum ama o sorun devam ediyor olabilir veya format sağlıklı olmamış olabilir tekrar format denenebilir.

anlattıklarınızdan fotoğraflarınızda sorun olmadığı belli

program hatalı desek biri hatalı olsa diğeri gösterir oda değil demekki hard diskte sorun var...

İnşallah çözersiniz sorununuzu

Tarih: 3 Haziran 2007, 00:26 - İp: 88.***.**6.47
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

vista yüklemiştim doğru düzgün çalışmadı formatlayıp tekrar xp yükledim formatlama sebebim bu idi..

bilgisayarı kurcalarken ilginç bir gelişme oldu.
benim fotoğraflarımın tamamı My Pictures klasöründe birkısmıda masaüstünde idi..
direkt C veya D HDD ye kopyaladığımda fotoğraflar açıldı..

My pictures ve masaüstünde ise açılmamaya devam ediyor.

Neyse sorun yarım çözüldü sayılır D ye kaydedip kullanırım ama masaüstü ve my picturesde niye açılmaz aklım ermedi..

Tarih: 3 Haziran 2007, 00:59 - İp: 85.***.**6.208
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

feridun bey birazdan mac kullanan arkadaşlar kendilerinde böyle bir sorun olmadığını belirterek sizi mac kullanmaya davet edebilirler hazırlıklı olmalısınız ve bir anda boş bulunup kabul etmeyin sakın...

bu günlerde kimin bir sorunu olsa onu mac kullanmaya davet eden birileri çıkıyor.

sanırım gizli bir örgüt...

Bu arada mutlaka vardır ama fotoğraflarınızı dvd'ye yazdırın bence hatta aynı dvd'den 2 tane yapın çünkü dvd ler kullanılmadan beklese bile kalitesine göre silinebiliyor bazen başıma geldi...

Tarih: 3 Haziran 2007, 01:25 - İp: 88.***.**6.47
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

NEler oluyon böyle bilgisayarlara.Herkesin ki arızalandı.Allah Allah .Geçmiş olsun.

Tarih: 3 Haziran 2007, 09:50 - İp: 88.***.**3.47
baharbahar
baharbahar (üye)
Konya / Amatör

benimle başladı pazarbey amca hemd ebana pahalıya patladı

Tarih: 3 Haziran 2007, 10:25 - İp: 88.***.**5.186
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

pazarbeye bilgisayar alacağız diye nazar değdi galiba....

Tarih: 3 Haziran 2007, 10:51 - İp: 85.***.**3.200
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

şu şekilde olabilir bundna sonrası icin. Size yine format yolu gozukuyor. Ama atladıgımız hep bir nokta olur. Bicimlendiriken hızlı bicimlendiririz. Hızlı bicimlendirdigimiz zaman harddsikteki bazı duzensizlkiklr yine oldugu gibi kalır. Şimdi siz yavas olanı işaretleyip hardsikin bozuk sectorleri duzeltmesini bekleyin.

Hızlı format-1 dk surerken
yavas format -1-2 saat bile surebiliyor. Bazen bir gun bile surebilir.

Tarih: 3 Haziran 2007, 11:46 - İp: 88.***.**4.141
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

"abi bi format atarım ben var ya üfff üfff mis gibi olur"
diye cümle kuranlara gülerdim genelde. Sanırım öyle format atan birisine ihtiyacınız var
Şaka bir yana problem harddiskte gibi görünüyor. Bütün verilerinizi dvd'ye çekin. Hatta çektiğiniz dvd'nin de yedeğini alın bir yere. Sonra komple yavaş biçimlendirerek format atın.

Tarih: 3 Haziran 2007, 14:27 - İp: 88.***.**8.206