sell
sell (üye)
İzmir / Firma

Profesyonellik

bu profesyonellik olayi neye gore ve kriterleri nelerdir? ben 5-6 senedir fotografcilik yapiyorum.yani bu isten kazandigim parayla kirami faturalarimi oduyorum, ama bakiyorumda sanatsal denecek yani pek yok gibi yaptigim isin.yanlis anlamayin fotograf bi sanattir bunu kabul ediyorum ve destekcisiyim.ama bu yapana gore degismiyormu? sonucta goreceli bir kavramdan bahsediyoruz. bence sanatci bi parca ataisttir yani en azindan ucundan yada tanriyla pek anlasamaz. sonucta ikiside yaratici oldugunu soyler. sanatci gordugunu degil gordugunu yorumlayana denmezmi(fotograf muzik resim heykel ...vs)?
ben yaptigi isten para kazanma olayina profesyonellik derim. ya sen?
ve profesyonel gozuyle bakmak ise baskalarinin kullanabilecegi bir terimdir.ben cok profesyonelim demek ne kadar ukalaca bir tavirdir mi?

Tarih: 17 Aralık 2006, 17:58 - İp: 172.***.**6.228
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sanatci gordugunu degil gordugunu yorumlayana denmezmi..sanırım yanlıs yazmıssın,bu cumleden bir anlam cıkaramadım..
profesyonel tamda sizin belirttiginiz anlamda (yaptigi isten para kazanma olayina) kullanılması gereken bir kelime..fotograf görsel bir sanattır evet ancak her fotograf cekene sanatcı denilemez..bunun kriterlerini,sınırlarını belirleme imkanı diger dallarda oldugu gibi tam olarak mumkun degil..saygılar

Tarih: 18 Aralık 2006, 00:40 - İp: 88.***.**9.208
fallen20
fallen20 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

sen kendini profesyonel olarak görebilrisin ama bu işin profesyonenl olup oıolmadıgını nasıl anlarsın diye sorarsan yaptıgın işlere bak ne kadar iyi firmalarla iş yapıyosan profesyoneliğinbi o gösteririr kji zaten iyi firmalar profesyonellerle çalısır

Tarih: 7 Ocak 2007, 08:53 - İp: 85.***.**3.53
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

GAİJİN... sanatci gordugunu degil gordugunu yorumlayana denmezmi..sanırım yanlıs yazmıssın, bu cumleden bir anlam cıkaramadım..
YANİ: herkes görür ama herkes sanatçıdeğildir.. sadece yorumlayan sanatçıdır anlamında...
bence...profesyonel iş yapan kişi, noksansız iş yapandır..

Tarih: 7 Ocak 2007, 11:44 - İp: 88.***.**4.237
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tamam anladım..arada virgul yok diye sanırım yanılmısım...tesekkurler seyyah..

Tarih: 7 Ocak 2007, 15:12 - İp: 88.***.**3.96
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

rica ederim...

Tarih: 8 Ocak 2007, 11:01 - İp: 85.***.**7.99
  • 1