koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

Profesyonel Makinaların Satışı

ARKADAŞLAR PROFESYONEL DİJİTAL MAKİNALARIN AMATÖR KİŞİLERE EĞİTİM VERİLMEDEN SATILMASINI UYGUN BULUYOR MUSUNUZ.
LÜTFEN PROFESYONEL ARKADAŞLAR DERDİMİZ EN ÇOK BU.FİRMALAR BU AMATÖRLERE,BU MAKİNALARI SATARKEN ŞAHISLARIN KULLANAMAMALARI HALİNDE PROFESYONEL LABORLARI ZOR DURUMA DÜŞÜRDÜKLERİNİ BİLİYORLAR MI. BENCE BU EĞİTİMLE SATIŞA SUNULMALI DİYORUM.
BU KÖŞEDE YAZACAKLARINIZI BAKANLIĞA İLETECEGİM.
GEÇENLERDE BİR AMATÖRE HATASINI ANLATANA KADAR SİNİRLERİM TEPEME ÇIKTI.ADAM NİCON ALMIŞ.KENDİNİ EROL ATAR SANIYOR.HATASINI ESNAFIMA ÖDETMEYE KALKTI.LÜTFEN YAZACAKLARINIZ DERLİ TOPLU OLSUN.SAYGILARIMLA.

Tarih: 22 Kasım 2007, 21:40 - İp: 88.***.**0.2
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bazen caddelerde,otoyollarda ehliyetsiz sürücüler vardır ki,araçları son model mesela..
Silahta taşıyan var ama, ruhsatsız.Olmaması gereken işler ama,oluyor.
Neden işte..

Tarih: 22 Kasım 2007, 22:32 - İp: 88.***.**7.118
met.in
met.in (üye)
İstanbul / Amatör

silah ve ehliyetsiz araba örneğinin konuyla bir alakası yok. fotograf makinasının yanlış kullanılması sonucu ölen yada yaralanan olmadığına göre isteyen istediği şeyi alır. kötü bir tecrübe milyonlara maledilemez. ayrıca sektöre zarar verir diye düşünüyorum. saygılarımla

Tarih: 22 Kasım 2007, 22:56 - İp: 88.***.**0.198
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

karşınızdaki insanın kişiliği ile ilgili diye düşünüyorum eminim ki bu adam herşeyi en iyi kendisinin bildiğini düşünüyordur karşısındakini dinlerken bile bakışları ile sizi rahatsız eder zaten sizin yanınıza gelmeden kendi kararını vermiştir ... aslında ne desem boş allah kolaylık versin böyle insalardan.

Tarih: 22 Kasım 2007, 23:02 - İp: 88.***.**2.100
eco
eco (üye)
İstanbul / Meraklı

bahsettiğiniz konu bir eğitim karşılığı ehiliyet alınması ile ilgili. Kaptanlık, pilotluk, otomobil sürücülüğü gibi bir eğitim karşılığı fotograf makinesi satmak bununla kıyaslanamaz.öncelikli olarak hukuk gereği cana kast eden veyahut insan hayatını etkileyen bir durum söz konusu değil o yüzden isteyen insan bedelini ödemek kaydıyla istediği cihaza sahip olabilir.
saygılarımla

Tarih: 22 Kasım 2007, 23:48 - İp: 81.***.**5.162
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ehliyet olayı sadece bir ornek kimse hayat alınıyor can veriliyor demiyor.
biraz daha geniş bakın orneklemelere.burada makine derken kurusıkı tabancadan bahsedilmedigini biliyoruz hepimiz.(sanırım)
ehliyeti olmadan araba alan,kullanmayı bilmeden makine alan
fark ne?????ikiside yaptıgı seyı bilmiyor.
-----
evet var boyleleri,hayatta eline makline almayan adam boynuna 3000 dolarlık makine takınca sanıyorki "ben oldum"
hayır olmadın lafını zaten kabul etmiyorlar.
bu tip insanlara yapılacak sey olabildigince alttan almak,olmazsa muhatap olmamak.
hatta bana olsa direkt bilgisini sınarım,utanırda gider belki.
-----
bu kişilere makine satılması olayına gelirsek,boyle birşeye engel koyulamaz.ekmegın 3te 1 ini atıyorsunuz dıye size ekmek satmayı durdurmalımılar???
hani arabaların arkasında yazar ya "kıroyum ama para bende".
dua edin enazından kıro oldugunu kabul edenler rastgelsin sizede..
-----
şimdi benimde param var kıromuyum demesin allah askına kimse gece gece cekemem.

Tarih: 23 Kasım 2007, 00:42 - İp: 88.***.**5.57
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

tamamen insanın kişiliği ile alakalı bir durum bence.parası olup da dslr tavsiyesinde bulunan bu işi nasıl amatörce öğrenip uygulayacagını soran bir sürü kişi oldu burada. ne kadar pahalı makina alıp o kadar iyi foto cekeeğini sana burnu havada insanlar,daha ilk fotoğraflarından sonra internetten araştırma yaptıklarında kendi yüzlerini bulurlar zaten.

hiç mi Allah korkusu yok sende derler ya hiçbir şey bilmeyip de cok sey yaparım diyen adamlarda da hiç mi enstantane diyafram korkusu yok be adam o kadar tuş koymuslar alete insan bu ne be deyip biraz kendi bilgisinin muhakemesini yapar

Tarih: 23 Kasım 2007, 01:46 - İp: 85.***.**3.218
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

koç arkadaşım... forumun teknik bölümlerine, yalan yanlış o kadar şey yazdınki.. bu konuyu açmana hayret ettim...

8 yaşımda, olympus EE2, 15 yaşımda canonT90 kullanıyordum.. yanlışım olmadımı.. çok olmuştur.. yanlış yapmakdan korkmadım.. fakat ders aldım..

bahsettiğin sorun, fotoğraf ile ilgili değil.. makine, ekipman, otomobil vs.. teknolojik ürünlere yanlış yaklaşımlarla ilgili..

bu arada, minilab almak isteyen amatör arkadaş varsa yardımcı olurum... ( 50 bin € dan ne komisyon koparsam kardır)

Tarih: 23 Kasım 2007, 11:26 - İp: 81.***.**3.212
hightech
hightech (üye)
İstanbul / Meraklı

Onlsrada şans vermek gerekir.

Tarih: 23 Kasım 2007, 12:14 - İp: 194.***.**1.69
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

olmaz öyle şey !!!!!!!
kuzen larry yani ganjin kusra bakma ama saçmalamışın..
örneklere geniş persfektifle bakalım derken neyi kast ettin.. teşbihte hata olmaz mı demek istedin.. (bu laf çok yanlış biliniyor.. teşbihte hata olmaz demek "benzetmede hata yapılmamalı" demektir)
yok illa teşbihte hata olmaz lafını "ben benzetmemi yaparım doğru yada yanlış aranmaz, yanlışım olmaz" tarzında yorumlayıp, herşeyi örnek verebilecek kadar geniş bir persfektiften bakacak olursak :
- Düzgün yazamayana iyi kalem satılmasın.. eğitim yada yeterlilik belgesi istensin
- İnce cıbıkları kullanmayı bilmeyene çin yemeği verilmesin
- Şut çekmeyi bilmeyene futbol topu satılmasın
- Kamerayı düzgün tutup görüntüyü düzgün alamayana handycam satılmasın
- içmeyi bilmeyene Rakı satılmasın
- mesaj yazmayı bilmeyene cep telefonu haram kılınsın
- türkçeyi doğru yazamayana klavye verilip forumlara salınmasın
- gülmeyi bilmeyen dükkan açmasın
daha uzar...
dünya üzerinde her türlü yasa veya düzenlemeler "güç" ekseninde çıkar ve yürürlük kazanır.. siz pro. yada semi makina üreticileri/satıcılarından daha güçlü olmadığınız sürece böyle bir yasa çıkmaz.
Amerikadaki bireysel silahlanmanın yıllardır önüne geçilemiyor, sebebi silah üreticileri ve satıcılarının çok iyi para kazınıyor olması olabilirmi sizce.. yada dünyada sigaraya çeşitli kısıtlamalar getirilsede zararı kesin olduğu halde net olarak üretimi ve satışı yasaklanamıyor, nedeni ne sizce ?
Kromuyum değilmiyim bilmem ama sayısaldan altıyı bulsam gider bi tane hasselblad alırım.. Yok bunu sen alamazsın diyen adamada bi o kadar para verip onuda alırım

Tarih: 23 Kasım 2007, 13:34 - İp: 88.***.**7.98
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

birincisi benim o orneklemeye genis bakın lafım,konuyu atlayıp ,olayı fotograf makinesiyle adam oldurulmuyo demekki olabilir ayarına cekenlereydi.
----
kıroyum ama para bende lafım,
bilgisi olmayıpta ahkam kesenlereydi.
okursan:
ADAM NİCON ALMIŞ.KENDİNİ EROL ATAR SANIYOR.HATASINI ESNAFIMA ÖDETMEYE KALKTI.
-----
senın orneklere birde ben eklemiştim.

ekmegın 3te 1 ini atıyorsunuz dıye size ekmek satmayı durdurmalımılar???

yani aynı seyı soyluyoruz,e ozaman ikimizde saçma saçma konusuyoruz kuzen.
tak tuk laga luga twist

Tarih: 23 Kasım 2007, 13:45 - İp: 88.***.**5.57