lzrdkng
lzrdkng (üye)
İzmir / Meraklı

Profesyonel Fotorafçılık

merhaba arkdaşlar.çok merak ettiğim birşey var acaba ne zaman bi fotorafçı profesyonel oluyor para kazandığı zaman mı? yoksa herkes kendi çapında profesyonelmidir yorumlarınızı bekliyorum.

Tarih: 30 Ağustos 2007, 13:32 - İp: 85.***.**6.24
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

yanılıyorsun diploma cekmez fotografı..benim ortagım orta okul terk ama ege bölgesinin en iyi poziyerlerinden biri...

Tarih: 3 Eylül 2007, 23:34 - İp: 88.***.**2.39
DigitalArt
DigitalArt (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bakın Şimdi Dedim Ki -Bu siteden FotoğrafçıLığı Öğrene BiLirsin. Diye

Şimdi Bir Çok şey Öğrendin Yeni TeknikLer FarkLı PozLamaLar Vs.

Bi Yerde Oturduğun Zaman Bir Fotoğrafçıyı Mat EdebiLirsin.. Ama ELinize Birer Makina Alıp Doğaya Yada Stüdyoya Girdiğinizde Ne Olduğunu AnLayamazsın..

Bi Fotoğrafa Baktığımda Önce Tonuna Sonra Rengine Ondan Sonra Işığı Nerden GeLmiş Kaç Estantene Kaç Diyafram Olduğunu ne Kadar PozLama Yaptığını YakLaşık Olarak SöyLeyebiLirim.. BunLarı AnLamam YıLLardır Hayatımın Bir Parçası Olan MesLeğimdir DeneyimLerimdir.. Hem Tüccarımdır Hem İnsan Sarrafıyımdır Hem Fotoğrafçıyımdır..

Amatörce Bu İŞi Çok İyi YapanLar Var KendiLerine Amatör DerLer Fakat Bir Prof Kadar Usta Bir Okadarda Tecrübe Sahibi OLmuşLardır.

Sen MerakLı Yazarsın Ben Stüdyo Fotoğrafçısı Yazarım Başkası Amatör Yazar..
Bu sadece Ne Açıdan İLgiLendiğimizi Gösterir Prof'Luğumuzu Göstermez..

SaygıLarımLa.

Tarih: 4 Eylül 2007, 00:32 - İp: 88.***.**9.23
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

bu arada meslegimiz okadar yüce birmeslekki..bunu bilemezsiniz.kac yıldır içindeyim hala eksiklerim var hiçbir zaman hiçbir fotografcının eksigi bilgi olarak bitmez.fotografcılık dibi görünmeyen dibi sonsuz kuyu gibidir.esen kalın..

Tarih: 4 Eylül 2007, 01:20 - İp: 88.***.**6.249
lzrdkng
lzrdkng (üye)
İzmir / Meraklı

teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için.sevgili Sip_Sak çok doğru söyledin açı yorumun .daha yeni başlıyoruz kuyuya girmeye liebster .samimi cevaplara çok teşekkür ediyorum saygılar selamlar herkese.

#lzrdkng' tarafından 05.09.2007 17:52:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Eylül 2007, 17:49 - İp: 85.***.**1.18
mehmet4855
mehmet4855 (üye)
Muğla / Stüdyo Fotoğrafçısı

bence yaptıgımız ısı ınsanlar begenıyorsa ve tekrar tekrar sana gerı gelıyosa ıyısındır ve profesyonelsındır kardes.para konusuna gelınce hepımız bu ısı para ıcın ve hergun daha profesyonel olmak ıcın ugrasıyoruz.yaptıgın ısten ıyı sekılde kazanmaya basladıysan mutlu olmalısın

Tarih: 5 Eylül 2007, 20:04 - İp: 88.***.**1.121
cengiz80
cengiz80 (üye)
Yurtdışı / Profesyonel Fotoğrafçı

Amatör mü?Profesyonel mi?Mektepli mi?Alaylı mı?Bu kavramlar ve sorular yıllardır tartışılıyor.Henüz bir sonuca ulaşılamadı.Ben amatörce düşünüp,profesyonelce çalışıyorum.Fotoğraf sevgim amatörce,anlayışım profesyonelce yani...

Tarih: 6 Eylül 2007, 18:00 - İp: 88.***.**9.250
mrtbyzsln0
mrtbyzsln0 (üye)
Gaziantep / Profesyonel Fotoğrafçı

ROFESYONEL DEMEK O İŞİN ARTIK TÜM ANLAMIYLA ÖĞRENMİŞ OLMASI LAZIMDIR TABİKİ BUNUN İÇİNDE PROFESYONEL OLDUĞU İŞ ONUN EKMEK KAPISI OLMALIDIR

Tarih: 6 Eylül 2007, 20:03 - İp: 81.***.**8.228