lzrdkng
lzrdkng (üye)
İzmir / Meraklı

Profesyonel Fotorafçılık

merhaba arkdaşlar.çok merak ettiğim birşey var acaba ne zaman bi fotorafçı profesyonel oluyor para kazandığı zaman mı? yoksa herkes kendi çapında profesyonelmidir yorumlarınızı bekliyorum.

Tarih: 30 Ağustos 2007, 13:32 - İp: 85.***.**6.24
DigitalArt
DigitalArt (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

ParayLa NasıL Bir ALaka Kurdunuz AnLamadım..!

Kendi Çapında Olur OLmaz DeğiL.

Bende Kendi Çapımda ProfesiyoneLim Beni Tatmin Ediyor YapttıkLarım..

Bu İş Emek İster Tecrübe İster.. Bu Siteden FotoğrafçıLığı Öğrene BiLirsin RahatLıkLa.. İLerLeme Eser İşa Etme Senin Yeteneğine,HayaL Gücüne KaLIr.

Tarih: 30 Ağustos 2007, 14:43 - İp: 88.***.**9.16
lzrdkng
lzrdkng (üye)
İzmir / Meraklı

bir kaç yerden duymuştum fotografda para kazanmaya başladınmı profesyonel olarak tabir edilirsin diye yazdığımı mazur görün sadece düşüncelerinizi öğrenmek için açtım bu konuyu.evet düşünceler

Tarih: 30 Ağustos 2007, 14:55 - İp: 85.***.**6.24
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Para kazanmayla profesyonel değil olsa olsa meslek sahibi olunur.Bugün ben profesyonelim diyen fotoğrafçı bulmanız zor çünkü iyi fotoğrafçılar içindeki amatör ruh sayesinde kendini düzelten yeni açılımlar deneyebilen,bir poz için birçok fedakarlıka bulunanlardır.Benm görüşüm budur.

Ben kendi çapımda amatörüm bilmiyorum başkaları kendini prof sanar mı?
Sanana da ben birşey demem onların içgörüsüdür,fotoğraflarıyla da yeteneklerini,hayal gücünü kanıtlıyorsa birşey diyemez kimse.Neyse sağlıcakla kal

Tarih: 30 Ağustos 2007, 15:51 - İp: 88.***.**3.220
selo2426
selo2426 (üye)
Eskişehir / Amatör

fuji s20 de flaş ayarı nasıl yapılır

Tarih: 30 Ağustos 2007, 20:48 - İp: 88.***.**6.144
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

National Geographic bu ay fotoğraf yarışması düzenledi
Profesyonel ve amatör ayrı ayrı...
Profesyonel tanımında ise : Kazandığı paranın %50 sinden fazlasını fotoğrafçılıktan elde etmek olarak gösterdi.

Tarih: 31 Ağustos 2007, 08:15 - İp: 81.***.**3.4
tanthana
tanthana (üye)
Denizli / Amatör

Profesyonel, bir işi kazanç sağlamak amacı ile yapan kişiye denir. Genelde profesyonel bizim aklımızda o işin ustası erbabı diye betimlense de aslı bu değildir. Dolayısı ile kişi "Fotoğrafçılığı profesyonel olarak yapıyorum." diyorsa o işi kazanç için yaptığı düşünülmelidir.

Tarih: 31 Ağustos 2007, 11:42 - İp: 193.***.**2.246
lzrdkng
lzrdkng (üye)
İzmir / Meraklı

ilginç meslek mi profesyonellikmi herikiside mantıklı geliyor biras.kafa iyice karıştı. sanırım fotorafçılıkta kesin bi tanım yok profesyonel fotografçılık için ondan düşünceler ve şekiller değişio..

Tarih: 31 Ağustos 2007, 12:28 - İp: 85.***.**6.24
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

ızrdkng..

öncelikle fotoğraf terimini doğru yazmayı öğrenmekle başlayabilirsin sevgili kardeşim..

"fotorafçı" yazılmaz. doğrusu "fotoğrafçı" dır.

Tarih: 2 Eylül 2007, 02:22 - İp: 88.***.**2.103
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

zaten profosyenelse para kazanıyor demektir.amac para kazanmaktır.aracsa profosyenelce calışmaktır..

Tarih: 2 Eylül 2007, 02:25 - İp: 88.***.**7.204
ercanicke
ercanicke (üye)
İstanbul / Amatör

elinde 4 yıllık diploman varsa en baba profesyonelsın..

Tarih: 3 Eylül 2007, 23:30 - İp: 85.***.**8.161