makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Otel Fotoğrafçılığı ?

sitede keşif turu yaparken ilanlar bölümüne rastladım. bazı oteller fotoğrafçı arıyor. bu işi yapan varmı ?
orda tam olarak istenen nedir ?
otelin içinde otele ait bir fot.stütyosumu oluyor ?

Tarih: 21 Mayıs 2008, 00:44 - İp: 78.***.**2.165
son_asker
son_asker (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

ben otel fotografcısıyım.arkadaslar ekimmana bazen ihtiyac var illlada makinaya ihtiyac yok.olursa elbet daha ii sizin için çunkü daha fazla prim alırsın daha cabuk iş bulursun.bende makina full + ingilizce ileri seviye,rusca iyi seviye,almanca ileri seviye,fransizca normal seviye,birazda hollandaca var.bu işi 5 yildir yapıyorum.biraz şaklabanlık ve guler yuz isteyen bi meslek.kişin iş imkanları uludag gibi kayak merkezleri ve ya otellerde yine grup toplantıları.talil die sakın karıştırmayin cunku 5 yildiz otellerde mudur falan çok oldugu için rahat birakmazlar. buda bu işin kötü tarafı

Tarih: 25 Mart 2009, 13:51 - İp: 78.***.**9.5
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

son_asker, nikon motor bulabildiniz mi.?

Tarih: 25 Mart 2009, 13:56 - İp: 88.***.**1.225
son_asker
son_asker (üye)

yoq hayir kumköy34.cunku aramadım pek fazla

Tarih: 25 Mart 2009, 16:32 - İp: 78.***.**9.5
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

İngilizce fransızca almanya rusça....
vay be.
ne çok uluslu bir olay bu..
Sizin yerinizde olsam ne yapardım diye kendi kendime sormadan edemedim. Hiç kendimi yormadan;
-Çeviri işlerine girerdim.
-Her sitenin her firmanın çevirmene ihtiyacı vardır.
-Hiç bişey olmasa belirlediğim bir konu hakkında çeviri yapar yapar sitelerden yayınlardım.
bekara karı boşamak kolay gelirmiş demeyin sakın haaa.

yaptığın işte güzel.. Deniz kum güneş sarışınlar esmerler oh ne ala memleket

Tarih: 25 Mart 2009, 18:35 - İp: 88.***.**0.61
son_asker
son_asker (üye)

remi5861 guzel fikir saolasın.o kadar dil var aama bole bişey aklıma gelmemişti.

Tarih: 25 Mart 2009, 19:31 - İp: 78.***.**9.5
fotokubi
fotokubi (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

mrb arkadaşlar bn bi heves ile alanyada otel fotoğrafcılığı yaptım konuştuğunuz gibi hem tatil hem para bir stütyo yok stütyon otelin her yeri sabahtan akşama kdar dilediğin kadar fotoğraf cekiyosun ve istediğin pozu verdire biliyosun o kadar güzel bi meslek ki bn bundan sonra otel fotoğrafcılığı yapmayı düşünüyorum gereken şey ise yabancı dil ve biraz yırtık olmak yani utanmaz olacaksın

Tarih: 23 Ağustos 2009, 22:14 - İp: 88.***.**3.195
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

bu işi iki türlü yaparsın bir bu işi otele para ödeyerek yani ihaleyi alarak diyelim 4 yıldızlı bir otelin çekimini 10 bin usd yaldın bu işi yapmak için ekibe ihtiyacın olucak yani yabancı dil bilen elemanlara ve makinelere yabancı dil bilen genellikle öğrenci olur çektiği fotorafın parasının yüzde yirmisini fotoğrafı çekene verceksin bu kişileri sabahın 7.den akşam 22 ye kadar fotoğraf çekmeleri için takip edceksin belkide sezon bittiğnde otele verdiğin parayıçıkaramayacaksın çünkü busene kriz sebeyle 4 binlira bile arkadaşım toplayamadı zarar etti.tabi çekim yapan öğrencilerde yol parasını ancak denkleştirdi.

Tarih: 6 Eylül 2009, 06:14 - İp: 88.***.**5.148
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

Selam

Bu yaz bende sizin gibi düşünüp soluğu antalyada aldım. 3 hafta araştırmadığım otel kalmadı hem burdaki firmam için balayı otelleri hemde otel fooğrafçılığı konusunda bilgi edindim. 5 yıldızlı bir otel isim vermek istemiyorum bu otel hem yaz hem kış açık ihale ile alınıyor ama ihale bilinen türden değil ilk önce tanıdık olması ve referans istiyorlar kaldğım oteli 40000 euroya ihalesini almışlar referans vererek paran olsada farketmiyor illede referans verecek biri size 5 euro 1 fotoğraf otel çalışanları gibi davranmak zorundasınız otelin personel bölümünde ne yemek çıkıyorsa onu yemek zorundasınız misafir bölümünde yemek yemek yasak gündüz ve gece ekibi olarak 4 kişi en azından olması gerekiyor fotoğrafçılar % 20 alıyor makinası kendinden olursa ve rusçanız çok iyi olması gerekiyor maalesef artık alman ve ingiliz turistler antalya tarafında dürbünle bile arasanız yok ruslar yüzünden ruslar almanlar gibi fazla özen istemiyorlar günes havuz birde bol içki olsun başka bir şeye gerek yok

Bu sene kriz dolayısıyla çok değişik yollara başvurmuşlar örneğin kaldğım süre içinde çocuklara yönelik şempanze papağan bukelamun ve bunun gibi ilginç hayvanları getiriyorlar ve fotoğraf çekiyorlar tabiki ilgi artıyor bir hayvanın bir günlük kirası 100 euro

bazı oteller sırf zengin rusları alıyor ve bu otellerde 10 dolar bir fotoğraf ama sezon kirası 80000 dolar

daha fazla bilgi isteyen olursa mail atabilir ben ağzımın payını aldım geldim

saygılarımla

Tarih: 8 Eylül 2009, 02:52 - İp: 92.***.**6.240
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

eminabi malesef Türkiyede çoğu iş böyle zaten.

paran ve yeteneğin farketmiyor yani.
illa bir parti, illa bir referans gerekiyor.
sanki seri üretim basılıyor fotoğraflar.
bazen neye güleceğime şaşırıyorum.

Tarih: 8 Eylül 2009, 03:58 - İp: 88.***.**2.160
mustyse
mustyse (üye)
Yurtdışı / Meraklı

otel dedinizde hiltonda gecen 3 yilimi ne cok özlemisim....
degerli abilerim arkadaslarim otel fotografciligini sadece turizm bölgesindeki oteller uzerinden degerlendirmissiniz, fakat 4 mevsim is yapan otellerde mevcut buralarda kazanilan paralari hayal bile edemezsiniz. Örnegin benim calistigim fotonun otelde bir subesi vardi, buradan satis yapiyordu.Toplanti, dugun, mezuniyet, konser vb... gibi etkinliklerle turizm bölgesindeki otellerden cok daha fazla paralar kazaniyorduk.... Yani sadece turist fotografi cekmekle sinirli degil otel fotografciligi, eger böyle bir otelin ihalesini alabiliyorsaniz dusunmeden girin diyorum... bu arada hiltonun ihalesini en son 4 yil önce 25.000 euroya almistik sirket olarak... sonra ne kadar oldu hatirlamiyorum...

Tarih: 23 Eylül 2009, 01:35 - İp: 83.***.**0.251