fahrettinfugo
fahrettinfugo (üye)
Manisa / Meraklı

Öğrencilere Fotoğrafı Sevdirmek

merhaba arkadaşlar ben manisa gölmarmara ilçesinde matematik öğretmeniyim, bu seneki eğitim öğretim yılında okulumuz rehberlik ve sosyal kol çalışmalarında basın ve yayın kulübü kolunda görev aldım, öğrencilerimle birlikte fotoğraf üzerine çalışmalar yapmak istiyorum, çocuklara fotoğraf alışkanlığını ve sevgisini kazandırmak için etkinlikler yapmayı düşünüyorum, bu konuda forumdaki arkadaşların görüşlerinide almak istedim
yardımcı olacak arkadaşlar şimdiden teşekkür ediyorum

Tarih: 12 Eylül 2007, 00:36 - İp: 88.***.**7.28
fahrettinfugo
fahrettinfugo (üye)
Manisa / Meraklı

arkadaşlar ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim,yorumları birer birer okudum, hepsi çok güzel, ilgilenmeniz mutlu etti
gaijin inceledim harika çalışmalar var teşekkür ederim,efecan,cgpegasus,harmanci ve diğerleri hepinize çok teşekkür ederim

Tarih: 13 Eylül 2007, 03:38 - İp: 88.***.**7.28
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Fotoğraf sergilerine de öğrencilerinizi götürüp gezdirin,bir ara derim.

Tarih: 16 Eylül 2007, 01:36 - İp: 85.***.**6.207
guresci
guresci (üye)
Hakkari / Meraklı

Fatih hocam hem meslektaşız hem branştaşız.Bende 2 sene once kırklarelinde lisede fotografçılık kulubu kurdum.ve ogrencileri calıstırdım 1 sene boyunca oncelikle kuluplere ogrenci secimi rasgele yapılıyor bu seni zorlar o yuzden secimi mumkun oldugunca bu isle ilgilenebilecek cocuklara yonelerek yap.sonra teknik bilgi vermeolayına girersin ama cocukları cok fazlada sıkmadan genele kavramlardan sonra her ders icin farklı bir calısma planı yap ve cocukları makine ile dışarıya nekadar cok cıkarısan emin ol o kadar cabuk ısınırlar ben sadece 2 makine ile goturdum bu isi.aslında ilk gun direk cocukları dısarıya cıkar ve istedikleri birşeyi cekmelerini sole, bunu donem sonunda nereye vardıklarını gormeleri icin yaparsın.teoriden sonraki haftalarda yaptıgın cekimleri toplanıp o konudaki profesyonel fotograflar getirerek yanılışlarını da gosterirsen sanırım faydalı bir donem gecirirsin. simdiden başarılar...

Tarih: 18 Eylül 2007, 16:12 - İp: 88.***.**1.67
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Okullarda böyle bir alan da olmalı ayrıca.
Öğrenciler boş vakitlerinde çalışmalı bu alanda,güzel olur onlar içinde hep.
M.E.B. mail atıp bilgilendirmek gerekir.
Teknik Resim dersi var,ama ayrı branş o.

Tarih: 21 Eylül 2007, 12:52 - İp: 88.***.**8.143
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

İlköğretim okullarının birinci kademesinde Sanat Etkinlikleri adında seçmeli bir ders mevcuttur.Bu dersin alt dallarından biri de 'fotoğrafçılık'tır.Bunun seçimi idare ve öğretmendedir.Genelde Sanat Etkinlikleri seçilir ülkemde,ama o derste Matematik! yapılır.
Bu yıl Sanat Etkinlikleri'ni seçerek 3.sınıf öğrencilerime fotoğrafçılık derslerine başlıyorum.

Selamlar...

Tarih: 22 Eylül 2007, 00:58 - İp: 85.***.**0.211