gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

Neden Fotoğraf?

Neden fotoğrafı seçtiniz.Evet fotoğrafta bir sanatın dalı..bir şiir veya resim çizmek gibi.Neden hayal gücümüze bir makinayı alet ettik..sadece sanatın bu dalında bir öge(makina)insana alet oluyor.Sizce bu bir avantajmı..yoksa işi basıte getırmekmı?Makinayı her elıne alan birşeyler çekipte ben fotoğraf sanatçısıyım diyebilirmi..?Çektiği resimlerin bir sanat olduğuna kim karar verecek..Bizlermi yoksa tarihmi..acaba şu anda beğenilmeyen resimleriniz yıılar sonra buda bir sanattır diye sergilerdemi çıkacak..?

Tarih: 12 Kasım 2005, 21:27 - İp: yok
ysadef
ysadef (üye)
Aydın / Amatör

Sadece sana ait birşey.Bir başkasının ne kadar uğraşsa da elde edemeyeceği ,sadece senin olan,senden olan bişey.Çocuğun gibi ,başka bir eşi daha yok.
En sevdiğin an'ları zamanda kaybolmasını engelliyorsun.
Bana göre düşündüğünü,düşünde gördüğünü hayata geçirmenin en mükemmel yolu.

Tarih: 6 Ağustos 2008, 02:55 - İp: 78.***.**1.124
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Çünkü fotoğraf gerçekliği belgeliyor.. Ve çok zevkli

Tarih: 9 Ağustos 2008, 21:25 - İp: 78.***.**8.75
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Açıkcası amatör fotoğrafçıların fotoğraf tutkuları beni cezbetti öyle ki deklanşör sesinden haz alan fotoğrafçıların hislerine ortak olmak istedim.Elime bile almadığım eski kıytırık bir fotoğraf makinam vardı gezi özel geceler olduğu zaman poz alırdım tab için gittiğimde de muhakkak 5-6 pozu yanmış olur ve tam piyango ne çıkarsa bahtına misali , bir arkadaşımın dijital makinasını gördüm inceledim bi tane almaya karar verdim ilk zamanlar benim için büyük sadet olmuştu çektiğini gör beyenmezsen sil tab derdi yok.Zamanla anı fotoğraflarından daha estetik çalışmalara meyletmeye başladım.Elimdeki makinada yetmez olduğundan yarı porf bişey almaya karar verdim daldım foruma burdaki amatör üstadların yorumları beni daha meraklı hale getirdi aldım bi dslr-like şimdilik yetiyor hele birde güzel bir kare yakalamışsam (kendimce) pcde süzerim fotoyu ve o hazla yakarım bi keyif tütünü ... Biraz daha pişim dslrye geçiş yapmayı düşnüyorum sonu gelirmi bilmem...

Tarih: 20 Ağustos 2008, 12:47 - İp: 78.***.**6.243
dıgıdık
dıgıdık (üye)
İstanbul / Amatör

Belki laubali bulacaksınız ama benim cevabım kız arkadaşımın fotoğraflarını çekmek...

çekiyorum da ama sağa sola ekleyemiyorum. ailesi birlikte olduğumuzu bilmiyor. riske de giremiyoruz...

selamlar

Tarih: 22 Ağustos 2008, 21:15 - İp: 78.***.**7.88