lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

İyice Çığırından Çıktı mı Ne?

Çok üzgünüm ama artık bunu ben de itiraf edeceğim..Siteye yüklenen fotoları onaylayan kimse onu bilmek istiyorum..Bu kadar laçkalık olmaz.Üzerinde yayınlandığı sitenin adı yer alan fotoğraflara, cep tel ile çekilenlere onay verirlirken onca emek verilip çekilenler es geçiliyor..
Doğrusu bu bana pek olmadı ..Taki aşağıdaki fotoğrafa kadar..Ama yakın arakdaşlarımın bir çok değerlendirilemesi gereken fotoları onaydan geçemedi.Onayın gayet gayri ciddi yapıldığını düşünmeye başladım.Ve sizlerden onaydan geçemeyen fotoğrafımı aşayıa yükleyerek görüşlerinizi almak istiyorum.

Tarih: 7 Ağustos 2007, 12:37 - İp: 195.***.**7.179
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

derenin, kadrajı kesişi.. örnek nitelikte..

kanka muhabbeti olur diye, fotoğraflarına yorum yapmıyorum değerli hocam.. sanırım, tek fotoğrafına yorumum var.. affedilebiliyomuyum acaba..

site yönetiminin balayında olduğunu düşünürsek.. olabilir bu gibi şeyler..

Tarih: 7 Ağustos 2007, 13:04 - İp: 85.***.**1.116
planetfoto
planetfoto (üye)
Antalya / Reklam Fotoğrafçısı

merhabalar
ben ankaraliyim bizim orlarda egri oturalim dogru konusalim diye bi laf vardir belki bilirsiniz ben bu fotorafta bi sey göremedim sanki ayar yapmak icin objektifi indirdinizde cektiniz gibi belki hakli olabilirsiniz sitede ceptelefonu ile cekilen fotoraflar yayinlaniyodur ama belkide bu fotoraf hangi makinayla cekerseniz cekin isterseniz en düsük kalite web camle fotoraflayin bi anlamiyok

yani fotorafinizda ilgi ceken fotorafinizi izlettiren nesneler yok bence biraz kendinizi gözden gecirmenizi tavsie ederim

Tarih: 7 Ağustos 2007, 13:04 - İp: 87.***.**0.62
planetfoto
planetfoto (üye)

fotoraflarinizi inceledimde bu yakismiyor port folyonuza cok güzel izleyene alamveren fotoraflariniz var
saygilarimla

Tarih: 7 Ağustos 2007, 13:08 - İp: 87.***.**0.62
yetisbey
yetisbey (üye)
Kütahya / Doğa Fotoğrafçısı

LAZUT HOCAM HAKLI CEP TELEFONU İLE 6X8 FOTOLARIN YÜKLENDİĞİ WEB ADRESLERİNİN ÜZERİNDE OLDUĞU FOTOLAR YÜKLENİRKEN BENCE BU FOTO ONLARDAN BİN KAT DAHA LAYIK BU SİTEYE BENCE YÖNETİMİN BİRAZ DİKKATLİ OLMASI LAZIM GELİR LAZUT HOCAM BU KONUDA SİZE SONUNA KADAR KATILIYORUM VE BU DÜZENE

Tarih: 7 Ağustos 2007, 13:53 - İp: 88.***.**0.206
kamuran76
kamuran76 (üye)
Kocaeli / Amatör

fotografın tarafsız bır sekılde yorumlanıp(yanı ıyı olmus yada kotu olmus dıye degıl) sıteye konması gerekırdı

Tarih: 7 Ağustos 2007, 14:50 - İp: 88.***.**4.117
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili arkadaşlar sanırım bazı arkadaşlar beni tam anlayamadı..

Sevgili smallness öncelikle içteen sözleriniz için çok teşekkür ederim..Fotoğrafı yüklerken kafamdaki soru işaretlerini sizler de zaten söylediniz.

Şimdi birisi çıkıp kendi fotosunu yorumlamış demesin ama netlik, bakış açısı, yeşilin hemen hemen her tonu, sevgili mete007 nin dediği gibi derenin kadaraja yerleşimi, deredeki yansımalar vs . vs gibi nedenleden dolayı bu fotoyu yüklemeyi uygun görmüştüm..

Öte yandan mesele bu foto da değil..Mesele onayların daha sağlıklı yapılması gerektiği.

Yani bi sıkıntı var sitede..Çalıntıların ardı arkası kesilmiyor.Forumlarda dizboyu kavgalar..vs vs..

Ben bunu dile getirmek istedim..

Tarih: 7 Ağustos 2007, 15:24 - İp: 195.***.**7.162
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

abi sunu soyleyeyim ama yanlis anlama. yukaridaki fotografta bir konu veya obje olmadigi icin onaylamamis olabilirler. ama senin de dedigin gibi yuklenen sacma-sapan cep telefonuyla cekilmis acaip fotograflarin yaninda cok guzel bir kare. isin komik tarafi cins-cins fotograflar onaylaniyor ve de "cok hos, mukemmel" gibi yorumlar aliyor.
bazilari kopyala-yapistir seklinde yorum yapiyor "bugun eklenen fotograflar"dakş butun fotograflara.
onay sisteminin basina biraz ciddi kisiler gecmeli kim yapiyor admin kim bilmiyorum ama kendi kurallarini yikiyor bazen galeri

Tarih: 7 Ağustos 2007, 15:35 - İp: 81.***.**7.8
planetfoto
planetfoto (üye)

bunda haklisiniz ancak site yönetiminede hakvermek gerekir bi yerde kimbilir günde kac onay veriiyo
burda katilimcilarin kendi kisisel özgüvenleri önemli cep telefonu ile fotoraf cekip baskalarin görmesini istiyosan baska siteler var spaceler var orda sergile burda daha nitelikli fotoraflar görmek isteriz
tabi bu konuda site yönetiminede büyük is düsüyo belkide onay sitemini degistirlmesi bikac kisini onayindan gecmesi olabilir bu konuda size katiliyorum umarim site yönetimi bunlari okuyodur

Tarih: 7 Ağustos 2007, 15:57 - İp: 87.***.**0.62
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Aynen öyle sevgili eraycanli..Neyse yukarıdaki fotoğrafı sadece siz olsaydınız onaylamaz mıydınız diye örenk olarak verdim.
Yok daha konuşmaayacağım..Boş çöünkü

Tarih: 7 Ağustos 2007, 16:00 - İp: 195.***.**7.162
mucahid-i
mucahid-i (üye)
Bursa / Amatör

Lazut Hocam yerden göğe kadar haklısınız.'Konu ve obje yok ondan onaylanmamış' tarzı yorumlara karşıyım.ne kadar gereksiz niteliksiz fotolar var.Onlar onaylanıyorda bumu onaylanmıyor.2 gündür foto ekledim ama onaylanmadı.Bence onaylanmayı haketmeyen bazı fotolardan daha çok hakediyor.
Ben moderadör yada admin değilim.Madem site var.İşini yapsın.Bunun ötesi yok arkadaşlar.

Tarih: 7 Ağustos 2007, 16:17 - İp: 88.***.**2.41