lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

İyice Çığırından Çıktı Mı Ne?

Çok üzgünüm ama artık bunu ben de itiraf edeceğim..Siteye yüklenen fotoları onaylayan kimse onu bilmek istiyorum..Bu kadar laçkalık olmaz.Üzerinde yayınlandığı sitenin adı yer alan fotoğraflara, cep tel ile çekilenlere onay verirlirken onca emek verilip çekilenler es geçiliyor..
Doğrusu bu bana pek olmadı ..Taki aşağıdaki fotoğrafa kadar..Ama yakın arakdaşlarımın bir çok değerlendirilemesi gereken fotoları onaydan geçemedi.Onayın gayet gayri ciddi yapıldığını düşünmeye başladım.Ve sizlerden onaydan geçemeyen fotoğrafımı aşayıa yükleyerek görüşlerinizi almak istiyorum.

Tarih: 7 Ağustos 2007, 12:37 - İp: 195.***.**7.179
deck
deck (üye)
Kocaeli / Amatör

İnsanın çektiği yüzlerce fotoğrafın arasından birini beğenip siteye yüklemeye değer bulması, buna mukabil o fotoğrafın onay mekanizmasına takılması.. Can sıkıcı bir durum tabii. İster istemez mukayese başlıyor diğer kullanıcıların yüklediği fotoğraflarla. Tabii onay kriterleride sorgu masasına yatırılıyor. Çözüm gayet basit aslında, madem yorum almak, başkalarının ortaya koyduğumuz çalışma hakkında fikirlerini, önerilerini almak için yüklüyoruz buraya fotoğraf. O halde beğenip yüklediğimiz bir fotoğraf hiçbir onay mekanizmasına ihtiyaç olmadan sergilenmeli (tabii mahzurlarıda var böyle bir durumun ama giderilmeyecek gibi değil) belki fotoğrafın sergide kalıp kalmaması diğer kullanıcıların beğenilerine bırakılmalı. Yığılmayı önlemek kaliteyi arttırmak için fotoğraf yüklemeye sınır getirilmesi (sürenin arttırılması anlamında ör:3-5 günde bir fotoğraf)
Bunlar aklıma gelenlerin yüksek sesle ifadesidir sadece beni bağlar, eleştiriye açıktır, geliştirilmeyede..

Tarih: 3 Eylül 2007, 21:21 - İp: 88.***.**8.94
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Söylediklerinde haklısın trembelkuş..Zaten şu an günde bir fotoğraf yüklenebiliyor.Bir bakıma çözüm önerinizin bir kısmı uygulanmakta..

Sevgili portrait haklısın dostum ben de bu FOTOGRAFI beğenmedim..

Tarih: 3 Eylül 2007, 21:53 - İp: 88.***.**4.110
deck
deck (üye)
Kocaeli / Amatör

Ben 3 ila 5 günde sadece 1 fotoğraf yüklenebilmesini önermiştim Yükleyen kişiyi daha seçici yapar böyle bir uygulama.

Tarih: 3 Eylül 2007, 21:55 - İp: 88.***.**8.94
alikeser
alikeser (Objektif)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

şimdi bu foto onay almadımı ?
anlamadımki

Tarih: 4 Eylül 2007, 01:09 - İp: 85.***.**2.55
deck
deck (üye)
Kocaeli / Amatör

Almamış aliş

Tarih: 4 Eylül 2007, 01:12 - İp: 88.***.**4.235
alikeser
alikeser (Objektif)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

ya ama abıcım belkı sorun falan olmustur cunku sıtedekı cogu fotoya gore basarılı bence ne olursa olsun
bır manzara fotosunda saten cok ayrıntı aranmaz netlık olsun yeterkı bu foto bence hos

Tarih: 4 Eylül 2007, 01:19 - İp: 85.***.**2.55
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Onay almamış sevgili alıs..Ama onay alan bazı fotolar da ilgi görmüyor zaten..Bunun fARkı onay almadan ilgi görmemiş olması Ama artık sorun değil..

Tarih: 4 Eylül 2007, 11:00 - İp: 212.***.**2.132
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Yörenin kuraklık fotoğrafları,içler acısı Lazut.
Bisiklet ile bile geziyor çocuklar.

Tarih: 7 Eylül 2007, 03:05 - İp: 88.***.**0.146