mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

Hayyam Pasajına Dikkat...

arkadaşalar yeni bir makine(özellikle dslr) almaya gidecekseniz buraya (hayyam pasajına) kesinlikle dikkatli olun.

önerilerim.

1,bazı esnaf-lar sizi sirkeci benim havasında etkileme yoluna sıklıkla giderler.(şurası benim,ona ben veriyorum gibi)

2,canon alacaklar için... çoğu spotçu yani vergisiz cihaz satan arkadaşlar her nedense canon erkayalar ile akrabağlığı bulunur.

3,sizi ünlü isimlere foto araç ve gereçleri onun sattığını söyleyerek etkilemeye çalışırlar.bizzat bunu siz orda iken telefonla konuşupta yapıyorlar.

4,dikkat en çok kullanılan numaralardan biri onun malı uzakdoğu menşehli ben ise avrupadan getirtiyorum.

5,sattıkları çoğu malın, çoğu zaman seri nosu kutu ile tutmaz.

6,ikinci el ürünü sıfır diye alma şansınız çok çok yüksek.aynı durum doğubanktada geçerli.

7,kesinlikle satmayan, vitrinlerinde 1 yıl gibi bekleyen ürünleri satmaya çalışırlar keza lens önerilerinde.

8,sizi kelime oyunları ile etkilemeye çalışırlar.şu lensi al şu flaşı al insanları etkile gibi.

9,kesinlikle bilgisiz bir müşteri olduğunuzu belli etmemeye çalışın. gitmeden önce sıkı bir araştırma yapın forumdan, netten.

10,bu dediklerim-in hepsi her esnaf için geçerli deyil işlerine sadık yaşlı genç fotografçılığı seven çok iyi arkadaşlarda var.inşallah onlara ras gelirsiniz.

Tarih: 19 Aralık 2006, 12:12 - İp: 85.***.**7.42
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Aklımızda olsun.
Ben yaşadığım memlekette fotoğrafcılık adına aradığım malzemeleri bulamıyorum vede ara sıra istanbula gidiyorum her defasındada hayyama uğramadan yapamam.
Böyle bi olay gelmedi hiç başıma söylediğiniz gibi bilmediğinizi sezdirdiğiniz vakit belki bu tavıra takınabilirler demekki bişeyler bildiğinizi ispat nuh deyip peygamber demeyen bi müşteri olarak çıkmak lazım o satıcıların karşısına.

Tarih: 19 Aralık 2006, 14:11 - İp: 88.***.**0.53
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

10. maddeye katılıyorum..

diğer maddeler konusunda:..
en son gidişimde, vitrindeki Nikon D1 in 2.74 megapixel olduğunu söylediğimde 3.3 diye ısrarlı bir cevapla karşılaştım.. Makine üzerine bahse girilse..

Tarih: 20 Aralık 2006, 10:10 - İp: 85.***.**6.37
ersan06
ersan06 (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

söylediklerinde çok haklısın bilgilerin için teşekürler

Tarih: 20 Aralık 2006, 11:09 - İp: 88.***.**4.89
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

yani işte mete gibi ersan gibi arkadaşları etkilemek zor olur tabide...

benim gibi bilgisiz fazla araştırmayanlar için dikkatli olunmalı...

sonuçta sağlık sektörünün dahi dejenere olduğu bir ülkedeyiz malesef...

Tarih: 21 Aralık 2006, 12:35 - İp: 81.***.**5.36
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

selam adımı veriyosun benim tüm techızatlarım ordan.

erhan mobilyacı diyeceksin. beni o yönlendirdi. diye aradığınız yuksek cıhazları satıyor bilgine...

sakın başka yer arama bilgine...

çoğu üçkağtçı, adnan olucak orda dunya iyisi biri. çınar foto ok.

3,katta dır.

212 526 23 26 çınar foto adnan

kesinlikle tavsiye ederim .

Tarih: 25 Aralık 2006, 14:52 - İp: 81.***.**5.36
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

bana mail ile ulaşan arkadaşlar burdan takip edebilirler.

Tarih: 25 Aralık 2006, 14:54 - İp: 81.***.**5.36
  • 1