mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Gümüş Peri ’ mi Seviyorum [l]

Gümüş Peri de kim

Pekçoğumuzun fotoğraf makinalarımızı aslında bir karşı cins olarak görebildiğini düşünüyorum.Nasıl gitar bir kadın vücudu olarak düşünülmüş ve ona besteler yapılmış ;gitaristler gitarlarıyla nasıl sabahladıysa bizim de bu makineler ile böyle bir bağımız var.

Farzedin ki onunla evleniyoruz-çıkıyoruz,birliktelik ilk günlerinde zevkli oluyor bir heves içinde oluyor insan.Sonra neden sen böylesin neden şöylesin diye eleştirilen dönem geliyor.Aranız biraz bozuluyor sevgilinizle onunla eskisi gibi zaman geçiremeyip eskileri anar halde buluyorsunuz kendinizi.Ondan ayrılmak istiyorsunuz ama sanki incitmişsiniz onu size öylece bakıyor gözleri buğulu.Sizi dışarıya davet ediyor bir tür hesaplaşmaya davet ediyor sizi,ellerinizle onu kavriyorsunuz gozlerinin icine bakiyorsunuz,son bir sans istiyor sizden.En sicak opucugunuzle ona hayat verdiginizde aslinda kendinize de yeni bir hayat,yeni bir şans veriyorsunuz.

Ona verdiğiniz şans onun yeni güzelliklerini keşfetmenizi sağlıyor.Kendisine iyi baktığında aslında onun ne kadar şahane bir varlık olduğunu anlıyorsunuz.Onunla geçirdiğiniz vakitler artık ızdırap değil;ateşli bir tutku,samimiyet dolu bir gülücük ve gitgide büyüyeceğini düşündüğünüz birlikteliğinizin büyük bir uyumu ve başarısı olacak...

Şimdi söyleyin bana onu seviyor musunuz ? Ben artık seviyorum "gümüş perimi".dSLR almak istiyorum evet ama satamayacağım sanırım onu(paraya ihtiyacım var).Yalnızlığıma bir nebze olsun iyi geliyor.Fotoğraf makinelerimiz içimizdeki soyut aşk arayışımızın bir yansıması haline geliyor zamanla.İşte bu yüzden sanırım fotoğraf makinemizle barışık olduğumuz zamanlar aslında kendimizle de barışık olduğumuz zamanlardır.

Azıcık duygusal bir adamım,bu da ne diyor diye iğrenmediğinizi varsayıyorum.

Gümüş Peri' yi seviyorum.Siz de sizinkileri sevmeye bakın.

Çağıl Doğan

Tarih: 12 Temmuz 2007, 23:57 - İp: 85.***.**8.198
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Gümüş peri kim? Sende S2 vardı değil mi? Sat gitsin, elektronik eşayaya duygusallık anlamsız. Ben de rahmetli H2 mi çok severdim, satarken içim cız etmişti, ama şimdiki sevgilimi çok daha fazla seviyorum. Eski sevgilim hiç aklıma gelmedi. Geçende sattığım arkadaşımla doaştık biraz, elinde h2 de vardı benim eski h2 yani. Şöyle elie aldım biraz kurcaladım, çim cız filan etmedi

gümüş sevgilini satabilirsen sat, ama kim s2 ye para verir ki
şuna satamadım desene, neden edebiyat yapıyorsun

Tarih: 13 Temmuz 2007, 00:15 - İp: 85.***.**5.139
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Satmaya çalışmadım ki
çalışsam okulda 400-500 ytl ye satabilirim ama biraz erteliyorum bu düşüncemi,belki elime daha çok para geçer satmam makinamı.Yazımda benzetmeler var dikkat ettiysen mesela "bakım" fotoğrafa iki müdahele yapıyorum fotoğraf evrim geçiriyor.

Edebiyata da bayılırım

Tarih: 13 Temmuz 2007, 00:25 - İp: 85.***.**8.198
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

"şuna satamadım desene, neden edebiyat yapıyorsun "
bufalo guldurdun sabah sabah
valla ben de simdi hic pisman degilim DC3A30'u sattigima ama D50'yi satsam pisman olurum heralde. tabi satinca D200 vs. almazsam

Tarih: 13 Temmuz 2007, 11:10 - İp: 81.***.**7.8
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

S leri satamazmıyız diyorsunuz yani

pazarbey ne diyor bunlar?

Pazarbeyim sana güvendik, sayfalarca yazdığın yazıları okuduk s2 aldık nicedir halimiz şimdi...

Tarih: 13 Temmuz 2007, 11:44 - İp: 213.***.**2.98
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Aklınız fikriniz satmakta almakta forumun her yeri satın alma rehberi gibi oldu yaa

S ler satılır bence ama gerekli pazarı bulmak önemli olan.Ben mesela kendi üniversiteme ilan açarsam satılır 2 haftada.Tatarbey önerim makinanızı satmadan başka bir şey alman tabi para varsa...

Ben biraz da şartlar dahilinde bu makine ile barışık kalmaya çalışıyorum anlatmak istediklerimden biri bu.Öteki türlü ne içime sinerek fotoğraf çekebilirim ne de dSLR ye gücüm yeter.

Tarih: 13 Temmuz 2007, 11:49 - İp: 85.***.**8.198
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

satamazsak video kamera olarak kullanırız S2 gibi video çeken makina varmı be. Makrosuda iyi kompaktlar arasında iyidir s2 lerimiz iyidir

Tarih: 13 Temmuz 2007, 11:53 - İp: 213.***.**2.98
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

tatarbey, pazarbey in yazdıklarına kanıp mı aldın s2 yi
Klavuzu karga olanın... Pazarbey bu, 1000 avro harcamış zamanında s2 ye, ben hatırlıyorum hava atıyordu s2 aldım süper diye
sonra forumda 9500 fırtınası estirdi pazarbey önderliğindeki bir ekip s2 alanlar bu kez 8500 aldılar

sonra s2 alanlar teker teker satılık ilanı yazdılar imzlarına, baktı olmadı, avukattan satılık dediler, baktı satamayacak satılık mal yok kardeşim oldu bu sefer

ben h2 yi satılığa çıkarmadan sattım, hem de baya iyi bir fiyata hiç özlemiyorum ....

h2 ile makro çekerdim, kuş çekerdim, video çekerdim, yani her şeyi yapardım. DSLR aldım, kuş çekemiyorum, makro çekemiyorum, çünkü objektif almam lazım. video zaten yok. ama insanın hiç aklına gelmiyor bunlar. dslr den çıkan fotoğrafa bakınca, dslr nin vizöründen dünyaya bakınca video filan gelmiyor insanın aklına. Tak diye çıkan aynanın sesi, objektifleri parlatmak bile keyif veriyor

şimdi satmazsanız bir daha satamazsınız benden uyarması, 2-3 ay sonra şimdi 1000 liraya satılan dslr ler ikinci ele düşmeye başlarsa dslr-like ikinci el piyasası çok düşer. sonra Mr.Sunday gibi elinizde iki tane oyuncak makineyle dolanırsınız dslr almak için eşinizi de kandıramazsınız, çünkü zaten 2 makine vardır....

forumlarda ve gittigidiyorda makine satmaya çalışmak nafile bir uğraş. millet forumlarda her şeyi okuyor. s2 nin 600 lira etmeyeceğini de biliyor. en iyisi işyerindeki bir arkadaşınıza satmak fotoğraftan hiç anlamayan birini gaza getirin. özellikle yeni bebeği olmuş çiftler potansiyel müşteridir. s2 de tam onalr için biçilmiş kaftandır internette s2 yi en pahalı satan yerin lnkini vereceksiniz, ucuza satan siteler için bunlar dolandırıcı diyeceksiniz bak ben sana yarı fiyatına vereyim, hatta 128mb de kart vereyim diyeceksiniz

Tarih: 13 Temmuz 2007, 12:25 - İp: 81.***.**7.49
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Satılık S2 var özel mesaj ile başvurabilirsiniz

Tarih: 13 Temmuz 2007, 14:04 - İp: 213.***.**2.98
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

O diil de yok mu hiç edebiyat yapan

Ben bugün kampa gidiyorum 2 günlüğüne izci arkadşlarımla Işık Dağına gidiyorum.

Size bir kompaktla bile neler çekilebileceğini kanıtlamaya çalışacağım.

Gümüş Perim ile beraber ilham perilerinin uçuştuğu egzotiklikte güneşin tatlı ışık oyunları ile harikalar yaratarak soyut dünyanın somut yansımalarında buluşacağız.
Görürsünüz siz

Yokum 2 gün görüşürüz

Tarih: 13 Temmuz 2007, 14:18 - İp: 85.***.**8.198
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

bufalo valla ben Pretec DC3A30'u 1 sene kullandiktan sonra, 400 liraya almistim, 300'e sattim gittigidiyor'dan
reklam yapmayi bileceksin abi
valla satmak istesem her turlu makineyi satarim, pazarlamaci olacak adammisim ben

"Gümüş Perim ile beraber ilham perilerinin uçuştuğu egzotiklikte güneşin tatlı ışık oyunları ile harikalar yaratarak soyut dünyanın somut yansımalarında buluşacağız."

Tarih: 13 Temmuz 2007, 16:29 - İp: 81.***.**7.8