hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

Fotografcı Ne Anlar Kitaptan Mı_?

Sevgili ağabeylerim ablalarım kardeşlerim…
Karadeniz teknik üniversitesinde okuyan beş arkadaş olarak dedik vatana millete hayırlı bir işimiz olsun…ve gezen kitap kampanyası diye bir kampanya oluşturalım dedik…
Gezen kitap mı ?
Kamuya açık alanlarda dolaşan sahipsiz kitaplar bunlar. bizim tarafımızdan yakın zamanda yapılacak bir site sayesinde sizin tarafınızdan topluma bırakılan kitaplar…kitabın başında bir yazı olacak bu kitap gezen kitap, okuduktan sonra tekrar kamuya açık bir alana bırakın Internet den aktifle…gibi, bir numarası olacak ve alan kişi Internet den aktifleşecek…
örneğin ben pazarbey Kütahya dayım kitap bende avucunuzu yalarsınız kütüphaneme ekliyorum … üniversitenin
İçinde başlayacak bu uygulamada diğer şehirlerden de kitap eklenebilecek dini siyasi ve cinsel olmamak şartı ile zaten eklenecek kitap mail yolu ile önce bilgilendirilecek sonra onay alırsa eklenecek…sitede diğer ünilerden başkanlar seçilecek vs…sizce başarabilir miyiz…görüşleriniz

Tarih: 15 Ekim 2006, 12:51 - İp: 85.***.**7.210
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

ya bu olayı desteklemedınız ya kardeşim yani yuhhh demek edebimi aşmasa...destek verenlere teşekkürler

Tarih: 19 Ekim 2006, 17:11 - İp: 85.***.**7.210
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

isteyen destekler isteyen desteklemez arkadaşımm...

ne demek yani bu şimdi...

ama yinede desteklenebilecek bi kampanya değil mi?(bende işin içindeyim ya o anlamda)

Tarih: 19 Ekim 2006, 17:13 - İp: 85.***.**7.210
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Olayı bi çözsem destekleyeceğim ama.

Tarih: 19 Ekim 2006, 17:25 - İp: 85.***.**8.202
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

pazarbey abi ksacası şu sen bize elindeki bütün kitapları gönder gerisine karışma......

hayra girecen bak ramazan da bitiyo artıkk.....son günler(bugun bide kadir gecesi) hayır*1000 olacak yani

adresi yazayımmı?

bayramdan sonrayada inş. siteyi bitirmeyi planlıyoruz..

Tarih: 19 Ekim 2006, 17:29 - İp: 85.***.**7.210
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

yanınızdayı, siz olayı biraz ayaklandırın,

şöyle yapsak ya

burada bir kitap listesi oluştursak, kimde hangi kitap var (paylaşmak istediği)
bu listeye göre insanlar birbirine kitap yollayıp değiş tokuş yapsa ne dersiniz...

Tarih: 20 Ekim 2006, 13:16 - İp: 81.***.**3.185
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

abi saolasın bugun resmen tatile girdik..

memleketede gitmiyorum.. bikaç güne kadar sitenin nasıl işlemesi gerektiğine karar verip programlarını yazmaya başlayacağız..

site kurulduğunda bu kitap meselesini oradan halledelim diyorum ben daha uygun olur..burda biraz karışacak gibi..

desteğin için teşekkürler...

bu arada Allah analı babalı büyütsün
41 kere MAŞALLAH (ama abi resimlerinii fazla yayınlama nazar değdirecen çocuğa)

#nedimy' tarafyndan 20.10.2006 13:35:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ekim 2006, 13:34 - İp: 85.***.**7.210
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

ülkesini çok seven değerli arkadaşlarım.. nede güzel ilgi gösterip yazı yazmışsınız.. ya biz boş işlerle uğraşıyoruz demi sizde haklısınız!!!

hakan(burkay08),foks, atakan, pazarbey abilerime minnettarım saolasınız verdiğiniz destek için....

bence ülke sevgisini bu şekilde göstermek en iyisi demi?? yoksa ben yanlış mı düşünüyorum...

#nedimy' tarafyndan 24.10.2006 03:04:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ekim 2006, 03:04 - İp: 85.***.**7.199
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

ben bunu 10 sene önce düşünmüştüm. yemin ederim)))))

ama ütopik gelmişti.

harika bir fikir esesaında. ama güzel tükiyem de yürü mü?
kamuya açık alanda olan kitap eve götürülür, bir daha da çıkar mı?

elimde bir kitap var. ucuz kitap satan yerlerin birinden almıştım. 1950 basım.
kitabın içinde bir not;
''şefika hanım efendi'' ye yazılmış bir mektup. bir aşk mektubu [>:D

Tarih: 24 Ekim 2006, 04:36 - İp: 85.***.**2.169
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

buffalo saolasın ya gerçekten çok güzel düşünmüşsün. ilk başta üniversiteler pilot bölge olarak seçilebilir ve kitaba da yazılarbilir. fikir takımıyla bi toplanalım bakalım onlarda kabul ederlerse öyle bişey yapabiliriz benim kafama da yattı..

proje şu an site yapımı aşamasında inş. tatil sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz hayırlısıyla.. (bitince buraya bi topic daha açarız)

ya kitapların alınıp insanların kendi raflarına koyması muhakkak olacak bunu önleyemiyeceez ama devamlı beslersek kampanyayı bunu kapatabiliriz diye düşünüyorum..
ki dediğim gibi sponsor olacak olan firmala bile var şu an...

tekrar teşekkürler... ilgilendiğin ve görüşlrin için.

Tarih: 24 Ekim 2006, 05:08 - İp: 85.***.**7.199
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

3 kitap okursan filozof olursun demiş ünlü bir yazar. gerçekten her kitap bir okyanustur. yeter ki iyi seçilsin ve okunsun.

böyle bir çabada benim de mini minnacık bir katkım olursa ne mutlu bana.

[>:D

Tarih: 24 Ekim 2006, 05:33 - İp: 85.***.**2.169